کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
استودیو موسیقی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نادر مشایخی: شوراها مانعی بزرگ برای موسیقی ایران هستند و باید همه.شان منحل شوند

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض نادر مشایخی: شوراها مانعی بزرگ برای موسیقی ایران هستند و باید همه.شان منحل شوند

  موسیقی ما - «نادر مشایخی» مدت.ها به عنوان رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران فعالیت کرد. ارکستر در آن زمان دوران آرامی را پشت سر گذاشت. چند اجرای موفق خارجی داشت و چند سی.دی هم از آن منتشر شد. اما کار کردن با سیستم.ِ دولتی در ایران کار ساده.ای نیست؛ برای همین هم او عطای همکاری با ارکستر را به لقایش بخشید و مدتی بعد از آن هم ارکستر برای مدتی طولانی تعطیل شد. او در این سال.ها اما کارهای خصوصی.اش را انجام می..دهد. قطعاتش را می.سازد، پرفورمنس می.گذارد، آلبوم.هایش را منتشر می.کند و بسیاری کارهای دیگر. حالا هم ارکستر خصوصی راه انداخته که پیش از هر چیز باید امیدوار بود که مشکلات اقتصادی به تعطیلی.اش نکشاند، چون در این صورت می.توان منتظر اتفاقات مهمی در موسیقی کلاسیک ایران بود. او اما با اطمینان و امیدواری از ادامه.ی کارهای این ارکستر می.گوید و در عین حال انتقاداتی نیز به وضعیت کنونی موسیقی دارد. می.گوید در این ارکستر، در کنار رپرتوار موسیقی کلاسیک، رپرتوار موسیقی مدرن، رپرتوار موسیقی ایرانی و آثار آهنگسازان جوان ایرانی را اجرا خواهد کرد.
  .
  • * شما به تازگی ارکستر شهر تهران را از زیر چتر حمایتی خانه.ی هنرمندان ایران خارج کردید و قرار است این ارکستر به صورت خصوصی به فعالیت.هایش ادامه دهد؛ چرا این اتفاق رخ داد. به هر حال ارکسترهای بزرگ نیاز به حمایت دارند و اداره.ی آنها به شکل خصوصی نه تنها در ایران که حتی در کشورهای اروپایی هم کار دشواری است.
  بله؛ این ارکستر قرار است به صورت خصوصی به فعالیت.هایش ادامه دهد؛ اداره.ی ارکستر به قول شما اگرچه به صورت خصوصی کار دشواری است؛ اما خوشبختانه در این ارکستر نوازندگانِ خوش.ذوق و علاقه..مندی فعالیت می.کنند که من را به ادامه.ی کار امیدوار می.کند.
  .
  • * مشکل فعالیت با خانه هنرمندان چه بود؟.
  ببینید مساله این است که در ایران شرایط خاصی درباره.ی موسیقی وجود دارد و افرادی به عنوان مسوؤل در آن حضور دارند و فعالیت می.کنند که نمی.خواهند چیزی عوض شود. آنها آمده.اند که هیچ.چیزی پیشرفت نکند و همه چیز در همین حالتِ ایستایی که هم.اکنون وجود دارد؛ باقی بماند. البته نمی.توان گناه چندانی هم به آنها نسبت داد؛ آنها هم سیاست.های کلان.تر را اجرا می.کنند. باز هم در این میان نمی.توان این مساله را نادیده گرفت که یک مدیر موسیقایی می.تواند، موزیسین نباشد؛ اما لازم است تا شورایی وجود داشته باشد که بتواند موسیقی را به راه درستی هدایت کند. این اتفاق هم.اکنون در ایران رخ نمی.دهد و شوراها به جای آنکه باری از دوش موسیقی و موسیقی.دان بردارند،. همواره خود به عنوان یک مشکل بزرگ سر راه آنان قرار دارند.
  .
  • * آقای مشایخی در بسیاری از این شوراها، چهره.های شناخته شده.ای وجود دارند.
  بله؛ اما از آن طرف ما چهره.هایی را مشاهده می.کنیم که به صورت هم.زمان در 30 شورای مختلف عضو هستند و اصلا زندگی.اشان از این راه می.گذرد. آنان نه تنها کاری برای موسیقی از پیش نمی.برند که حتی در خود جلسات شوراها هم نمی.توانند حضور داشته باشند. دیر می.آیند و زود می.روند و در فاصله.ای هم که حضور دارند؛ گپ و گفتِ کوتاهی با دوستانشان می.زنند و نتیجه.ی این شوراها هر چه هست؛ قدمی برای پیشرفت موسیقی نیست. به همین خاطر است که ماهیت وجودی تمام این شوراها، بی.اساس است و تنها کارکردی که دارد مانعی بزرگ برای موسیقی ایران است و باید همه.اشان منحل شوند. بسیاری از این افراد اصلا صلاحیتی برای تصمیم.گیری درباره.ی موسیقی ندارند.
  .
  • * اما شما خودتان به این مساله اشاره دارید که هر مدیر یا عضو شورایی ناگزیر به اتخاذ سیاست.های کلان.تری است که در موسیقی حاکم است. برای مثال عضو شورای مجوزها، حتی اگر خودش هم بخواهد نمی.تواند به هنرمندی که به هر دلیلی -منطقی یا غیرمنطقی- ممنوع از فعالیت است؛ مجوز بدهد.
  سیاست کلی درباره.ی موسیقی چندان با عطوفت همراه نیست؛ اما حرفِ من این است که این افراد خودشان هم مشکلی بر مشکلات دیگر اضافه کرده.اند. خودشان هم مانع شده.اند. من تنها از هنرمندان ممنوع.الفعالیت حرف نمی.زنم؛ از بسیاری از چهره.های جوان و استعدادهای شگرف حرف می.زنم که همین افراد با نگاه.های دگمِ خودشان، مانعی برای ادامه.ی فعالیت.هایشان شده.اند. البته طرف صحبت من تمامم اعضای این شوراها نیستند، حتما کسانی هم هستند که دغدغه.ی پیشرفت موسیقی را دارند، اما خیلی از این افراد خودشان هم آب را گل.آلودتر می.کنند. من نمی.دانم چه اصراری به حضور پیشکسوتان در این شوراها وجود دارد،. وقتی می.توان از حضور آنان استفاده.ی بهتری کرد.
  .
  • * گویا از وضعیت فعلی موسیقی هیچ رضایتی ندارید!
  بله و مهم.تر از آن فکر می.کنم که دیگر باید تعارفات را کنار گذاشت. این تعارفات و مصلحت.اندیشی.ها، روزگار بسیار بدی در موسیقی ما حاکم کرده است.
  .
  • * حالا ارکستر جدید قرار است با چه نامی به فعالیت.هایش ادامه دهد؟
  ما اسم ارکستر را «enter orchestra» گذاشته.ایم و قرار است رپرتواری را که در آن اجرا می.کنیم تنها موسیقی کلاسیک نباشد؛ البته از موسیقی کلاسیک هم استفاده.هایی خواهیم کرد؛ اما تلاشمان این است که از موسیقی فرهنگ.های مختلف و عادات شنیداری مختلفی که در جهان وجود دارد، استفاده کنیم. می.خواهیم این ارکستر فرصتی برای شنیدن موسیقی.های مختلف باشد.
  .
  • * من همچنان همان سوال اول را تکرار می.کنم. فکر می.کنید یک ارکستر خصوصی بتواند در ایران به فعالیت.هایش ادامه دهد؟ می.دانید که مشکل فعالیت.های فرهنگی در ایران همواره «تداوم» است؛ آن هم ارکستری با این تعداد نوازنده و آن هم در شرایطی که موسیقی کلاسیک در کشور ما چندان مخاطبی ندارد.
  من موافق نیستم که موسیقی کلاسیک در ایران مخاطب ندارد.
  .
  • * ما تجربه مشابهش را در همین ارکستر سمفونیک مشاهده کردیم. ارکستر در بالاترین کیفیت بود؛ اما مخاطب استقبال چندانی از برنامه..هایش نمی.کرد.
  تقصیر مخاطب نداشتن را نباید به گردن مردم انداخت و اینکه آنان مثلا درک درستی از موسیقی کلاسیک ندارند. درباره ارکستر سمفونیک باید مساله را از جای دیگری بررسی کرد. آقای «رهبری» غیر از اشتباهات اساسی.ای که در ارتباطش با آدم.ها انجام داد، اشتباهات دیگری هم داشت که منجر به وضعیت فعلی ارکستر سمفونیک شد. فعالیت در ایران مختصات خودش را دارد. نمی.شود شما مدام با دیگران به صورت تحقیر.آمیز برخورد کنید. نمی.شود بگویید همه بی.سواد و متوسط.السطح هستند و تنها کسی که می.فهمد، من هستم. ضمن اینکه ایشان در بسیاری از ادعاهایی که مطرح کردند، صداقت کافی نداشتند. دود اشتباهاتِ بسیاری که ایشان انجام دادند، تنها به چشم خودشان نرفت، در این مدت هزینه.های بسیاری برای ارکستر شد؛ اما ما چه نتیجه.ای از آن بردیم؟. در اینکه آقای «رهبری» موزیسین مهمی در ایران است؛ شکی نیست؛ اما ایشان انگار می.خواست خودشان را خیلی مهم.تر از آنچه هست، نشان دهد.
  .
  • * خب مخاطب کجای این داستان است؟.
  مخاطب بسیار باهوش است. مخاطب موسیقی کلاسیک «رهبر»ی که قرار است ارکستر را هدایت کند، می.شناسد و باید او را دوست داشته باشد. ضمن آنکه باید بپذیریم که انتخاب قطعات اجرایی، یکی از دشوارترین چالش.هایی است که یک رهبر با آن مواجه است و باید قطعاتی درست و مستحکم اما با توجه به فرهنگ و شناخت مخاطب ایرانی اجرا کند. اینها همه اهمیت دارد؛ شما نگاه کنید آقای رهبری قرار بود با شرکتی خارجی، تعدادی از قطعات آهنگسازان ایرانی را ضبط کند و این کار را بر اساس قرعه.کشی انجام می.داد. این اصلا چه معنایی دارد؟ یک رهبر مسوؤل است و مدیران او را بر اساس سلیقه.اش به کار گذاشته.اند. اهمیت کار یک رهبر این است که بر اساس سلیقه.اش تصمیم بگیرد. بعد اسم.هایی بیرون آمد که هیچ ارتباطی با همدیگر نداشتند.
  .
  • * برگردیم به ارکستر شخصی.تان. راهی برای تامین هزینه.هایش اندیشیده.اید؟
  بله با چند اسپانسر خصوصی صحبت کرده ایم. ببینید تنها راه پیشرفت موسیقی و اصلا هنر در ایران، این است که این امکان فراهم شود تا سرمایه.گذاران به جای پرداخت مالیات، دست به انجام فعالیت.های فرهنگی بزنند. این یک بازی دو سر برد است. ضمن آنکه ما هیچ.کدام نمی.خواهیم از این ارکستر نفع مالی ببریم، همین که ارکستر به فعالیت.هایش ادامه دهد و بتوانیم از طریق موسیقی حرف.هایمان را بزنیم، کافی است. خیلی از مسایل را نمی.شود با «زبان» گفت و خیلی از مشکلات را نمی.توان جز با «موسیقی» حل کرد و اصلا هنر به همین خاطر به وجود آمده است. ما در کشور خودمان چهره.های با استعداد بسیاری داریم، فرهنگ.های مختلف و زیبایی.هایی متفاوتی داریم و بدون شک باید راهی وجود داشته باشد که این امکان به وجود آید که از این همه زیبایی بهره برد.
  .
  • * برنامه ارکستر مشخص است؟
  بله، قرار است اواخر مرداد یا اوایل شهریور اجرایی داشته باشیم. تمام رپرتوار ما از قطعاتی است که تاکنون در ایران اجرا نشده است. من با «آروو پرت» صحبت کرده و از او اجازه گرفته.ام که قطعاتش برای اولین بار در ایران اجرا شوند، ایشان هم پیشنهاداتی داده است؛ علاوه بر آن قطعاتی از «ژان باتیست لولی» را اجرا می.کنیم؛ در این ارکستر همچنین سازهای ایرانی مثل دف و سه.تار هم وجود دارند. البته سه.تار را تقویت کرده.ایم نه به این شکلی که هم.اکنون این کار را می.کنند، چون شکل کنونی تمام لطایف این ساز و همچنین موسیقی ایرانی را می.گیرد، من اصولا ضد میکروفون هستم و شیوه.ای جدید برای این کار در نظر گرفته.ایم.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ در ساعت 17:51

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۹/۱۸, 17:50
 2. خریدار واقعی بلیت کنسرتها چه کسانی هستند؟
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۲/۲۱, 09:01
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۸/۱۳, 00:40
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰, 18:40

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست