کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفت.وگو با اشتفان ميكوس، موسيقيدان برجسته آلماني به بهانه اجرا در جشنواره فجر پياده.روي در ساحت شرق

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض گفت.وگو با اشتفان ميكوس، موسيقيدان برجسته آلماني به بهانه اجرا در جشنواره فجر پياده.روي در ساحت شرق

  گفت.وگو با اشتفان ميكوس، موسيقيدان برجسته آلماني به بهانه اجرا در جشنواره فجر
  پياده.روي در ساحت شرق

  امير بهاري - گلناز صالح كريمي: بخش بين الملل جشنواره موسيقي فجر امسال يكي از بهترين اتفاق.هاي فرهنگي سال بود، حضور تعدادي گروه برجسته موسيقي اروپايي كه هر كدام در ژانر موسيقايي خود از بهترين.ها هستند. در سال.هاي پس از انقلاب، كمتر هنرمنداني با اين كيفيت به ايران آمده.اند. و اين خود جاي تحسين دارد. در ميان اين هنرمندان اشتفان ميكوس، موسيقيدان برجسته آلماني جايگاه ويژه.يي دارد. ميكوس از هنرمندان شاخصي است كه آثارش توسط كمپاني خوشنام. اي.سي.ام (ECM) منتشر مي.شود. او سبك ويژه.يي دارد و در آثارش، تمام سازها را خودش مي.نوازد. ميكوس در نوجواني به شرق سفر كرد و مسحور فرهنگ اسرار.آميز شرق شد. از آن روز تاكنون 40 سال مي.گذرد و ميكوس با سفر به كشورهاي مختلف شرقي، نواختن سازهاي مختلفي را مي.آموزد و براي فهم بيشتر آنها، در فرهنگ نواحي مختلف شرق از تاجيكستان تا هند غور مي.كند تا موسيقي.اش ادبيات اصيل آن منطقه را هم به خود جذب كند. در 40 سال فعاليت موسيقايي، او 20 آلبوم استوديويي و اجراي زنده منتشر كرده است كه اغلب آنها توسط ECM منتشر شده.اند. ميكوس دوشنبه.شب هم يك اجرا در شيراز خواهد داشت. او علاقه.مند بوده تا شيراز را ببيند و تجربه ديدن پرفورمنس او هم براي شيرازي.ها دوست.داشتني خواهد بود. ميكوس به دعوت رامين صديقي (مدير نشر هرمس) و به ميزباني جشنواره موسيقي فجر به ايران آمده است. او به هر كشوري كه سفر كرده نواختن سازي را هم به يادگار آموخته است. بايد منتظر بود و ديد كه از ايران كدام ساز را با خود خواهد برد. بليت.هاي كنسرت اشتفان ميكوس در جشنواره فجر در فاصله كمي به فروش رفت و اين اجرا جزو اولين اجراهاي جشنواره موسيقي فجر بود كه به اصطلاح سولداوت شد. و اين براي خود او هم تعجب.بر.انگيز بوده است و به همين دليل گفت.وگوي ما آغازي متفاوت داشت:اشتفان ميكوس| پيش از اينكه شما گفت.وگو را آغاز كنيد من سوالي داشتم: چرا بليت.هاي كنسرت من در ايران سولداوت شد (به طور كامل به فروش رفت)؟!

  • موسيقي جز (Jazz) و بلوز در ايران يك گروه طرفداران خيلي جدي دارد. طرفداران جز در ايران كمپاني ECM را دوست دارند، شايد به دليل رويكرد خاص اين كمپاني كه پوشش.دهنده موسيقي شرق در كنار موسيقي غرب است. ما هم هنرمندي داريم كه ECM يك اثر از او را منتشر كرده است؛ كيهان كلهر. شما هم از هنرمنداني هستيد كه. اي.سي.ام آثار زيادي از شما منتشركرده و اتفاقا خيلي به مذاق طرفداران اين نوع موسيقي در ايران خوش آمده و شما را دوست دارند. احتمالا يكي از دلايل فروش رفتن بليت كنسرت.هاي شما اين است. حالا مي.خواهيم با اين سوال بحث را آغاز كنيم، آقاي ميكوس دوست دارم درباره قصدتان از سفر به ايران بپرسم، با توجه به اينكه شما به كشورهاي مختلفي سفر كرده.ايد و سازهاي اين كشورها را ياد گرفته.ايد، حالا مي.خواهم بدانم آيا براي اجراي كنسرت به ايران آمده.ايد يا مي.خواهيد ساز جديدي ياد بگيريد؟
  خب مسلما اولين دليل من براي سفر به ايران اين بوده كه از من دعوت شد سه شب اينجا كنسرت بدهم. دو شب تهران، يك شب شيراز. اين دليل اصلي بود اما من اين فرصت را مغتنم مي.شمارم چون موسيقي ايراني را بسيار دوست دارم. نمي.دانم چرا اين.همه سال تصميم جدي براي سفر به ايران نگرفته بودم، در حالي كه واقعا دوست داشتم بيايم. چون به معماري هم بسيار علاقه دارم. وقتي اجراها را تمام كنم، حدود 10 روز تا دو هفته وقت دارم كه در ايران سفر كنم. دوست دارم اصفهان را حتما ببينم. شيراز را كه مي.بينم، آنجا كنسرت دارم، شايد يزد هم بروم. اگر وقت داشته باشم دوست دارم كوه.هاي البرز را هم ببينم. با يكي از دوستانم، رامين (منظور رامين صديقي است) هم قرار است برويم دماوند. در واقع مي.خواهيم برويم راهپيمايي. من خيلي راهپيمايي در كوهستان را دوست دارم. راستش اصلا آدم شهر نيستم. به.خاطر همين از اين برنامه دماوند خيلي خوشحالم. بله، امروز هم به يك موزه خيلي خوبي رفتيم، موزه سازها. (منظور موزه موسيقي است) امشب هم قرار است به يك كنسرت سنتور بروم كه از اين بابت هم خيلي خوشحالم. دوست دارم در مدتي كه اينجا هستم تا مي.توانم موسيقي بشنوم و فضا را درك كنم. من قبلا هم يك بار در سال 1972 به ايران آمده بودم. داشتم مي.رفتم هند. اولين سفرم به هند بود. از استانبول قطار گرفتيم و يك هفته بعد تهران بوديم. يك هفته، بدون توقف با قطار از استانبول به تهران طول كشيد. كلا هم فقط يك هفته ايران بودم كه بيشتر هم در مشهد اقامت داشتم. شك ندارم كه ايران بسيار فرهنگ غني و كهني دارد، من نه تنها به موسيقي كه به معماري و ادبيات ايران هم بسيار علاقه دارم من تقريبا همه كتاب.هاي نظامي را خوانده.ام. چند ترجمه خيلي خوب آلماني از نظامي هست كه از انگليسي هم بهترند. من از جواني نظامي مي.خواندم. و كتاب مورد علاقه.ام همان است كه يك شاه است كه هفت همسر دارد كه هركدام يك كاخ دارند. با رنگ.هاي متفاوت. هر شب هم شاه به يكي از كاخ.ها مي.رود و همسرش در آن كاخ بايد برايش يك قصه بگويد. به نظر من اين يعني يك زندگي ايده.آل! به نظر من نظامي شاعر بسيار بزرگي است. من معماري ايران را هم خيلي دوست دارم. كلا به سبك معماري آسياي مركزي خيلي علاقه دارم؛ مثلا در ازبكستان مسجدهاي زيادي ديدم كه از معماري ايران بسيار تاثير گرفته بودند. و از همه.شان خوشم مي..آمد.
  • اشاره به اين كرديد كه به موزه موسيقي رفتيد. كدام يك از سازهاي ايراني نظرتان را جلب كرد؟
  سوال خيلي سختي است. اما (من به طور كلي در بين سازهاي ايراني كمانچه را از همه بيشتر دوست دارم. به نظرم كمانچه ساز خيلي خاصي است. من آواز ايراني را هم خيلي دوست دارم. عاشق شجريان هستم. به نظرم خواننده بسيار بزرگي است.)
  • شما در كشوري بزرگ شده.ايد كه حداقل در 500 سال اخير حرف اول و آخر را در موسيقي كلاسيك مي.زند. اما از بچگي درگير موسيقي شرق شده.ايد. مي.توانيد تا حدودي توضيح بدهيد اين اتفاق چطور براي شما افتاده؟
  سوال خيلي خوبي است، اما من متاسفانه جوابي برايش ندارم. براي خودم هم حيرت.انگيزاست. در واقع از خيلي بچگي اين شيفتگي عميق به موسيقي شرقي در من وجود داشت. يادم مي.آيد كه وقتي پنج، شش ساله بودم مردي به خانه پدرم آمد كه گيتار فلامنكو مي.زد. اين براي من اتفاق خيلي بزرگي بود. من عميقا تحت.تاثير صداي گيتار فلامنكو قرار گرفتم و اولين باري بود كه با چنين چيزي مواجه مي.شدم. خب، فلامنكو هم از شرق تاثير بسيار زيادي گرفته است. بعدها موسيقي هند و ژاپن و كم.كم سبك.هاي بسيار متنوع ديگري در نوارها و كنسرت.ها شنيدم و هميشه اين شيفتگي با من بود، خيلي هم پرقدرت بود، دوست داشتم به همه اين كشورها سفر كنم و سازهايشان را ياد بگيرم، دوست داشتم بقيه جنبه.هاي فرهنگ.شان را هم ياد بگيرم. بله، داستان اين بود و هنوز هم ادامه دارد. تابستان سال قبل براي ديدن چند ساز به تاجيكستان رفتم. همين چند وقت پيش، شش هفته سنگال بودم تا نواختن درامز آنها را ياد بگيرم.
  • آيا زمينه موسيقي كلاسيك هم داشته.ايد؟
  نه اصلا. البته مثلا باخ را خيلي دوست دارم، اما كلا با موسيقي كلاسيك غربي چندان راحت نيستم. موسيقي شرقي به من نزديك.تر است. براي خودم هم عجيب است كه چرا اينطور است.
  • شايد اين يك مساله شخصي است.
  بله در واقع اين.طور است.
  • شما سازهاي بسيار متعددي را مي.نوازيد. وقتي مي.خواهيد سازي را براي نواختن يا يادگرفتن انتخاب كنيد بر چه اساسي عمل مي.كنيد؟ آيا مثلا تركيب.بندي خاصي در ذهن داريد كه ساز جديد را براساس آن انتخاب مي.كنيد، يا اينكه نه، براساس مثلا علاقه.يي كه در لحظه برايتان ايجاد مي.شود سازي را دست مي.گيريد؟
  هيچ فكري پشت انتخاب.هاي من وجود ندارد. اين انتخاب.ها بر اساس شهود محض است. مثل وقتي است عاشق مي.شويد. چطور مي.شود اين احساس را تحليل كرد، يا توضيح داد؟ سازهايي هم وجود دارند كه من خيلي دوست.شان دارم، مثلا كمانچه. اما مي.دانم كه ديگر براي ياد گرفتن اين سازها دير شده است. ياد گرفتن كمانچه خيلي سخت است. وقتي جوان.تر بودم تا صداي سازي را مي.شنيدم كه مجذوبم مي.كرد مي.رفتم و يادش مي.گرفتم. بعدها فهميدم سازهاي خيلي زيادي وجود دارند كه من دوست.شان دارم، حتي سازهاي غربي مثل ارگ كليسا (اورگان) يا چلو كه خيلي از آنها خوشم مي.آيد، اما عمرم قد نمي.دهد همه.شان را ياد بگيرم. محال است. ولي برنامه.يي هم ندارم. شهود و احساسات محض اساس اين انتخاب.ها هستند.
  • براي كنسرت در ايران برنامه.يي داريد؟ چه سازهايي با خودتان آورده.ايد و چقدر فكر مي.كنيد بداهه.نوازي خواهيد داشت؟
  من با خودم دودوك آورده.ام، و سازي آلماني به نام چيتا، كه همراهش آواز هم مي.خوانم، ني مصري آورده.ام، كه شما هم در ايران داريد اما كمي فرق دارد، كاليمباي آفريقايي آورده.ام كه يك جعبه كوچك است با چند قطعه فلزي... دو فلوت هم از ژاپن آورده.ام، به نام.هاي چاكوهاچي و نوكان كه درواقع فلوت تاتر نو، شكل خاصي در تاتر ژاپني است.بعضي قطعه.هايي كه مي.زنم بيشتر براساس بداهه.نوازي هستند، برخي قطعه.ها كمي بداهه.نوازي دارند و برخي هم اصلا ندارند. هميشه در اجراها اين.طور آميخته كار مي.كنم و هميشه يك سري قطعه در كنسرت مي.زنم كه در سي دي وجود ندارند و فقط در كنسرت شنيده مي.شوند. بعضي قطعه.ها را هم بايد براي اجراي كنسرت اندكي تغيير بدهم، چون در ضبط پيچيده.تر هستند اما در كنسرت نمي.شود آن پيچيدگي.ها را درآورد.
  • فاصله.هاي موسيقايي شرقي و غربي با هم فرق دارند، مثلا ما ربع پرده داريم كه در موسيقي غربي وجود ندارد. آيا شما با منطق فواصل شرقي سازهاي اين منطقه را ياد مي.گيريد يا با نگاه خودتان به سراغ.شان مي.رويد؟
  راستش من اصلا از ربع پرده استفاده نمي.كنم. درواقع جنبه.يي از پس.زمينه.هاي من غربي است اما در آن جنبه.هاي شرقي هم بيشتر تحت.تاثير موسيقي هند و ژاپن بوده.ام كه آنها ربع پرده ندارند.
  • از همكاري با ECM راضي هستيد؟ از اينكه شما را هنرمند ECM مي.دانند خودتان چه حسي داريد؟
  من بسيار از كار با اين كمپاني خوشحالم. ما حدود 35 سال است كه داريم با هم كار مي.كنيم و اين اصلا به خودي خود براي من شرايطي عالي است، چون من اصولا شرايط ثابت را دوست دارم، آدمي نيستم كه يك روز بلند شوم و همه.چيز زندگي.ام را عوض كنم. من طرفدار روابط پايدار هستم. شكي هم وجود ندارد كه ECM باكلاس.ترين كمپاني ضبط در دنيا است و خب، بخشي از اين كمپاني بودن براي من يك افتخار است.
  • موسيقي شما تنوع فراواني در لحن دارد، گاهي هم لحني مذهبي پيدا مي.كند. شما چقدر درگير مذهب يا ساير جنبه.هاي فرهنگي منطقه.يي مي.شويد كه سازشان را مي.نوازيد؟ يا اينكه شايد هم درگير نمي.شويد و اين اتفاق خودانگيخته مي.افتد؟
  مي.دانيد، لحن چيزي است كه موسيقي درون خود حمل مي.كند. موسيقي آينه احساسات و عواطف موسيقيداني است كه مي.خواهد آنها را بيان كند. گفتم كه من به هر كشوري كه رفته.ام تا موسيقي.شان را ياد بگيرم به تمام جنبه.هاي ديگر فرهنگ.شان هم علاقه.مند شدم. اساسا هم فكر مي.كنم آدم نمي.تواند بدون فهم فلسفه و مذهب و غذا و معماري و شعر و منظره.هاي طبيعي يك منطقه موسيقي.اش را ياد بگيرد. هميشه در اين كشورها سعي كردم تا جايي كه مي.توانم چيز ياد بگيرم و خب، خيلي.ها هم اين را مي.گويند كه در موسيقي من نوعي سكوت، يا آن.طور كه شما مي.گوييد، نوعي احساسات مذهبي وجود دارد. فكر مي.كنم تا حدي هم درست است. و دليلش هم به نظر خودم اين است كه موسيقي براي من راهي است براي پيدا كردن آرامش دروني، تعادل دروني. و احتمالا مردم هم وقتي از اين حرف.ها مي.زنند منظورشان همين است، همين را مي.شنوند و حس مي.كنند.
  • در اين مدتي كه در ايران بوديد به شما خوش گذشته است؟ دوست داريد در آينده باز هم به ايران بياييد؟ چون مي.دانيد كه دو، سه شب اجرا براي طرفداران.تان در اينجا كافي نيست.
  اول از همه بگويم كه واقعا دوست دارم باز هم بيايم. با اينكه سخت است بگويم ايران را دوست دارم يا نه، چون تازه ديشب رسيده.ام... اما هميشه دوست دارم كنسرت بدهم. چون اجرا براي من راهي است براي ارتباط برقرار كردن با مردم. تا حالا هم به من در ايران خيلي خوش گذشته است و به بقيه.اش هم خوشبين هستم، چون به نظرم مردم اينجا خيلي .ميهمان.نواز و مهربان هستند، رفتار دوستانه.يي دارند. مي.توانم بگويم مطمئنم به من خوش خواهد گذشت، و اگر بتوانم باز هم به ايران بيايم كه ديگر عالي مي.شود.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۱۱/۲۹ در ساعت 19:21

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. دانلود مستقيم وي اس تي كم حجم و قدرتمند SURGE.v1.5.2
  توسط Ali_Nazari در انجمن دانلود VSTi
  پاسخ ها: 35
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۲/۱۵, 18:09
 2. كسي پيدا ميشه كه طرز ملودي و آكورد گذاشتن روي ترانه رو بگه!!!!!!!!!!
  توسط hamedrz در انجمن نت نویسی و نت خوانی (Sheet Music)
  پاسخ ها: 28
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۱/۲۷, 01:58
 3. دانلود وي اس تي Miroslav Philarmonik 2DVD با لينك مستقيم
  توسط Ali_Nazari در انجمن دانلود VSTi
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۲/۲۰, 13:57
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴, 12:10
 5. اين صداها رو توي كدوم وي اس تي ميشه پيدا ميشه پيدا كنم ؟
  توسط saeidtanha در انجمن درخواستها و مشکلات VSTi
  پاسخ ها: 12
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴, 00:08

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست