کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تالارهای خالی ، حکایتی دیگر روایت کردند !

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض تالارهای خالی ، حکایتی دیگر روایت کردند !

  اخبار موسیقی ایران:نگاهی به کیفیت اجرایی جشنواره موسیقی فجر

  صبا رادمان:بیست وهفتمین جشنواره موسیقی فجر شب گذشته در حالی به پایان رسید که هنرمندان، علاقهمندان و مخاطبان همیشگی موسیقی برای آغازآن مدتها بود که منتظر بودند !
  منتظر برای فرا رسیدن یک اتفاق بزرگ که بیست و شش دوره از آغاز آن می گذشت . آنها می خواستند تا در طول اجراهای جشنواره به تماشای دستاوردهای هنری نوظهور کشور بنشینند و بتوانند از آن بهره لازم ببرند! با این دور نما ، انتظار می رفت که این جشنواره با استقبال زیادی روبرو باشد ، به خصوص که حضور محمد میرزمانی در سمت مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد با توجه به سابقه فعالیت های هنری اش (حضور یک آهنگساز برای نخستین باردرمهم ترین منصب موسیقایی کشور) ، نوید بخش رخدادهای بسیار به یادماندنی و خوب بود به ویژه این که میرزمانی در اولین قدم خود در این پس با اعطای مجوز انتشار آلبوم محمد رضا شجریان فضا را برای امیدواری های هرچه بیشتر مخاطبان آماده کرده بود.
  به این ترتیب با توجه به وضعیت دفتر موسیقی ارشاد، انتظارمی رفت ، جدول برنامه های بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، مملوازنام های بزرگ عرصه موسیقی باشد!
  بنابراین بی تردید شرایط برای برپایی یک جشنواره موفق و خوب به نظر فراهم بود ! اما با آغاز جشنواره ، تالارهای خالی ، حکایتی دیگر روایت کردند ! بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، به هیچ عنوان با استقبال روبرو نشد! بسیاری از اجراها، در تالارهایی انجام شد که بخش زیادی از ظرفیت تالار خالی مانده بود !
  همین امر نشان می داد که برخلاف دوره های پیشین جشنواره با ضعف ها و کاستی هایی روبروست ، ضعف ها و کاستی هایی در زمینه نحوه اجرا و برپایی جشنواره ! و با توجه به آنچه گفته شد در واقع باید این ضعف و کاستی را درجایی جست که وظیفه اجرایی جشنواره را برعهده دارد. به واقع مدیریت اجرایی یک جشنواره ، میزان درایت و هدفمندی آن است که موجب استقبال یا عدم استقبال از آن می شود و این مساله ای است که چشم اسفندیار یا به قول فرنگی ها پاشنه آشیل یک جشنواره به شمار می رود . اگر مدیریت اجرایی یک جشنواره درست و توانا عمل کند و با هوشمندی و درایت سکان آن را در دست گیرد، در آن صورت جشنواره نیز با استقبال روبرو می شود و اگرازعهده وظایف خود برنیاید، مخاطب از جشنواره رویگردان می شود وجشنواره با سردی روبرو می شود واین اتفاقی است که جملگی آرزوهای مخاطبان وهنرمندان را برای حضورقدرتمند یک جشنواره که مشخص نیست چرا نام بین المللی را با خود یدک می کشد .
  حتما به یاد دارید چند روز پیش در همین صفحه توسط دوست نویسنده مان خانم قاضی زاده در مطلبی تحت عنوان «دلمان خواسته بگوئیم «بین.المللی» هستیم!» یاد شد که اگر به جدول گروه.های خارجی حاضر در جشنواره امسال نگاه کنید می.بینید که تنها از کشورهای سوئیس، سوئد، آلمان، روسیه و ارمنستان و البته کشور دوست و برادر سوریه گروه..های موسیقی حاضرند که این می.شود شش کشور نه 9 تایی که اعلام کردند . جالب این جاست که سه گروه «بازار»، «بازار بلو» و «رونین» که همه.شان از سوئیس و سوئد آمده.اند نیز عملا یک گروه..اند، صرفا اسامی مختلفی را یدک می.کشند! انقدر تعداد اعضای مشترک در این گروه.های کم جمعیت زیاد و البته شاخص است که نیازی به تحقیق نیست. از سویی دیگر یک پای ثابت این گروه.ها ایرانی.ها هستند مثلا خانم «آزیتا حمیدی» که نام یکی از همین گروه..های «بین.المللی» هم به نام ایشان است!
  یک گروه دیگرهم خیلی «بین.المللی» است؛«تریوی زهی عابدیان» که البته این گروه هم کلا از نامش میزان «بین.المللی» بودنش مشخص است. طبیعتا آن چنانکه از عنوان گروه برمی.آید، این گروه متشکل از سه نفر است که شنیدن اسامی.شان جالب است: سرپرست گروه طاها عابدیان است، نوازنده دیگر نیما نراقی و نفر سوم کریستیان شولتز که می.بینید خارجی است!
  و این کل عنوان بین المللی ای بود که پس از بیست و هفت دوره برگزاری جشنواره موسیقی، دبیر اجرایی آن برای جشنواره ای با این همه شورو شوق تدارک دیده بود .
  به هرتقدیربیست وهفتمین جشنواره موسیقی فجرچه داخلی وچه بین المللی برپا شد، درحالی که بسیاری ازکنسرت ها نتوانستند مخاطبان راجذب خود کنند وبخشی بزرگی ازظرفیت آنها خالی ماند، این نقیصه چنان حاد بود که حتی اجراهای کنسرت های پاپ که به شکل طبیعی باید با دامنه وسیعی از مخاطب همراه باشد ، نیز با آن دست به گریبان بود و نتوانست مخاطبان را آن گونه که باید و شاید به خود جلب کند.
  این نقیصه وقتی حاد شد که در طول اجرای جشنواره نه تنها برای رفع مشکلات تلاشی انجام نشد ، بلکه امور اجرایی آن مانند وظیفه ای اداری پنداشته شد که به هرتقدیر و با هر کیفیتی طی می شود ، حال می خواهد با نارضایتی هنرمند ، مخاطب یا هردو همراه باشد!
  ازهمه مهم تربرخوردغیراصولی با اهالی رسانه بود که به دلیل انجام وظیفه حساس و اطلاع رسانی شفاف خود ازاتفاقات و حوادث جشنواره ، با بدعت گذاری نوینی توسط مدیران برگزاری جشنواره روبروشد به حدی که از حراست سالن ها خواسته شد تا مانع ورود برخی از خبرنگارانی به سالن ها شوند که به طور کامل به امر اطلاع رسانی کم و کاستی های جشنواره مشغول بودند .
  اگر چه در هر حال هنرمندان به صحنه آمده وآثار خود را اجرا کردند وجشنواره بی آنکه مطالبات به حق آنان یا مخاطبان را برآورده کند ، به پایان رسید . گویی چشم ها به روی درخواست های هنرمندان بسته شده است ، آن هنگام که محسن شریفیان؛ هنرمند بوشهری، از مدیر اجرایی جشنواره در خواست کرد تا از دستمزد آنان در طول 18 سال حضور در جشنواره موسیقی فجر هم که شده ، به درمان بیماری سرطان پیشکسوت نوازندگی ساز نی انبان بشتابند ! و البته هم او که صحبت از اوست ، یعنی پیشکسوت نوازندگی ساز نی انبان ، در همین دوره از جشنواره فجر به همراه گروه سازینه در حالی در تئاتر شهر به روی صحنه رفت که در تالار اصلی تئاتر شهر ، جمعیتی به چشم نمی خورد و صندلی ها خالی بود ! و این همان نکته ای است که همگان را به تعجب واداشته است ، گروه سازینه، نام های بزرگی را در خود جای داده است و برخی از بزرگان موسیقی محلی ایران در آن به اجرای برنامه می پردازند ، هدف این گروه نیز ارایه آثار اصیل محلی ایران است و انتظار این است که برنامه ریزی به گونه ای باشد که برنامه این گروه با استقبال همراه باشد ، نه آنکه برخی از بهترین نوازندگان و خوانندگان موسیقی محلی ایران در تالاری به روی صحنه روند که بخش بزرگی از صندلی های آن خالی است ، آن هم البته تالار تئاتر شهر ، نه تالار وحدت یا برج میلاد ! زیرا تعداد صندلی های تالار اصلی تئاتر شهر به مراتب کمتر از تعداد صندلی های تالار وحدت یا برج میلاد است.
  در نهایت ، این دوره جشنواره موسیقی فجر به انتها رسید ، برنامه ها اجرا شدند ، و از آن برای دلسوزان موسیقی تنها خاطره ای باقی ماند که بسیاری دوست ندارند آن را یاد آور شوند، چه هنرمند پیشکسوتی که دست همکاری به جشنواره داده است ، نمی خواهد و نباید که خاطره ناخوش تالاری را در ذهن تکرار کند که صندلی های آن خالی بوده است ! این هنرمندان نشان داده اند در طول سال ها که هنرشان توسط جامعه ارج گذارده شده است وعلاقه مندان زیادی دارند ، آنچه مانده است قضاوت مخاطب در مورد کم و کیف برگزاری جشنواره است و سالن های خالی ای که دست کم سال های گذشته مملو از جمعیت بود !

  منبع: روزنامه هدف اقتصاد


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۱۲/۰۱ در ساعت 19:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. با قطعهٔ هیت دلگیرم؛ آلبوم جدید محمدرضا هدایتی منتشر شد
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۸, 20:50
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۳, 11:50
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۰, 09:56
 4. وب سایتی که نام آهنگ مورد نظر شما را می یابد
  توسط piano4all در انجمن انجمن عمومی سایت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۵/۱۲, 08:24

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست