کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
استودیو موسیقی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گزارش از رونمایی سمفونی «فردوسی» شاهین فرهت

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض گزارش از رونمایی سمفونی «فردوسی» شاهین فرهت

  فرهت: متاسفانه سفارش جنبه منفی پیدا کرده است مراسم رونمایی و بررسی سمفونی «فردوسی» با حضور شاهین فرهت ـ خالق این اثر ـ در تماشاخانه مهر حوزه. هنری برگزار شد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، رضا مهدوی ـ مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری ـ درآغاز این مراسم گفت: انتشار آلبوم موسیقی «فردوسی» در برگیرنده دو عنصر مهم است، که اولی پرداختن به موضوع ادبیات و اسطوره.ای به نام فردوسی است و دومی هم به هنرمندی چون شاهین فرهت مربوط می.شود که توانسته بدون واسطه موسیقی ایرانی را با موسیقی جهانی وکلاسیک غرب پیوند دهد.

  وی در ادامه سخنانش به برشمردن نکاتی درباره مباحث مورد وفاق و مخالف منتقدان پیرامون چگونگی پیوند موسیقی ایرانی و موسیقی جهانی به کم توجهی نهادهای مرتبط با فرهنگ و هنر به ویژه موسیقی نسبت به بزرگان این هنر جهانی اشاره کرد و افزود: درست است که در یک برهه زمانی شاهد حضور افراطی هنرمندان در کنار یکدیگر بودیم، اما هم اینک در زمانی هستیم که متاسفانه حس کنار یکدیگر بودن نه تنها زیاد نیست، بلکه کمتر از حد استاندارد خود شده است. بنابراین لازم است که با برگزاری چنین مراسمی گام.هایی را برای ایجاد همدلی و توجه دادن هنرمندان به موضوع اخلاق تلاش.هایی را انجام دهیم.

  مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری با بیان این که موضوع اخلاق در هنر به ویژه در هنر موسیقی دارای اولویت است، خاطر نشان کرد: امروز، کشورمان در تکنولوژی، نزدیک شدن به فن.آوری.های نوین و به روز دنیا از کشورهای مدعی ست، اما متاسفانه ما در بعضی موارد به تدریج اخلاقیات را فراموش کرده.ایم و با وجود دورنمای درخشانی که می.توانیم در موسیقی ایرانی با تکیه بر تجربیات گذشته به دست آوریم هنوز به معیار مطلوب خود دست پیدا نکرده.ایم.

  مهدوی در بخش دیگری از صحبت.هایش تصریح کرد: هنرمندان و بزرگانی چون شاهین فرهت نیازمند حمایت جامعه آکادمیک از تولید آثار ارزشمندشان هستند و اگر می.بینید که امروز ما کمتر شاهد حضور دانشجویان در این مراسم هستیم به خاطر کم.توجهی و به واسطه بی.دقتی در چگونکی نیاز سنجی برای پذیرش دانشجویان رشته موسیقی انجام پذیرفته است.

  وی با اشاره به تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری در سال جاری به ادامه حمایت و تولید حوزه هنری برای تهیه آثار فاخر موسیقایی با محوریت خانواده اشاره کرد و گفت: هویت ایرانی اسلامی،تاکید ویژه برموضوع اخلاق، دوری از ابتذال ، تلاش برای توجه دادن دانشجویان موسیقی به مسائل امروزی جامعه از جمله فعالیت.هایی.ست که تلاش داریم در آینده به آن توجه ویژه.ای داشته باشیم؛ ضمن اینکه براین باوریم آثاری چون سمفونی «فردوسی» در راستای آثاری است که می.توانیم از آنها به عنوان موسیقی فاخرنام ببریم.

  مهدوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: این برنامه بهانه.ای شد تا متوجه باشیم چه کاستی.هایی در فضای موسیقی ما وجود دارد و این که همیشه پول کارساز نیست. اینکه یک موسیقیدان ارزشمندی چون شاهین فرهت با سمفونی فردوسی اثر ارزشمندی را تولید کرده، اقدام مهم و ارزشمندی است که باید ازآنها حمایت کرد. ضمن اینکه باید به این نکته هم توجه داشت که اثر سفارشی همیشه بد نیست بلکه دربرگیرنده اه... قابل توجهی است که می.تواند توسط هنرمند برای کمک به نهاد سفارش دهنده برای مفاهیم ارزشمند باشد.

  مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری ادامه داد: اگر امروز شاهد تولید یک اثراساطیری برگرفته از شاهنامه فردوسی توسط حوزه هنری هستیم، شاید در آینده به گونه.ای دیگر باشد و ما آثاری در حوزه دین ، نوروز و موارد این چنین دیگری باشیم که صرفا نمی.توان نام سفارشی داشته باشند.

  وی خاطر نشان کرد:امیدوارم در آینده شاهد این نباشیم که براساس گفته.ها و شنیده.ها زود قضاوت کنیم و دچار جو زدگی شویم و براین باور باشیم که این مراسم.ها بهانه.ای برای دورهم نشینی با هدف رسیدن به یک نتیجه مهم است.

  در ادامه این مراسم رونمایی، شاهین فرهت درباره اثر خود توضیحاتی را ارائه داد.

  وی گفت: شاید برای بسیاری از دوستان نام سفارشی بودن سمفونی «فردوسی» از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری سوتفاهماتی را ایجاد کرده باشد، که اینجا لازم است تاکید کنم، سمفونی فردوسی با سفارش حوزه هنری ساخته نشده است، بلکه توسط من به مرحله تولید رسید؛ اما بعد از این مرحله من از دوستانم در مرکز موسیقی حوزه هنری خواستم به کمک بیایند و این عزیزان هم به عنوان اولین نهاد به من پاسخ مثبت دادند و در تولید این آلبوم من را همراهی کردند.

  فرهت خاطرنشان کرد: متاسفانه مساله سفارشی جنبه منفی پیدا کرده است که باید گفت سفارش هم تشویق است و هم محل درآمدی برای هنرمند محسوب می.شود، البته باز هم باید به این نکته اشاره کنم که تمام سمفونی.هایی که تا امروز توسط بنده منتشر شده.اند، غیر از دو مورد سفارشی نبوده و من با انگیزه شخصی نسبت به تولید انها اقدام کردم.

  این هنرمند در بخش دیگری از صحبت.های خود با اشاره به اهمیت موسیقی ایرانی در وجوه بین.المللی گفت: من با علاقه.ای که هم به موسیقی کلاسیک و هم به موسیقی ایرانی داشتم، به تولید این اثر اقدام کردم؛ ضمن اینکه بر این باورم ملودی.ها و موسیقی ایرانی دارای جذابیت.های فراوانی است که متاسفانه آنچنان که باید در سطوح بین.المللی مطرح نشده است و امیدوارم روزی را ببینم که موسیقی ایرانی و عملیات پخش و توزیع آن.طوری باشد که ما شاهد ضعف نباشیم چرا که بی.توجهی به موسیقی ایرانی در هر نوع آن باعث ناامیدی هنرمند می.شود.

  وی ادامه داد: شاید نبود دانشجویان در این مراسم کمی ناراحت کننده باشد، اما برای من این مهم است که وقتی در خیابان هستم، راننده تاکسی و مردم عادی شاهین فرهت را می.شناسند و این بهترین تشویق برای من است. البته دراین میان لازم است از حوزه هنری که خانه من است و همچنین مسوولان مرکز موسیقی حوزه برای حمایت.هایی که از من می.کنند تقدیر کنم.

  داریوش طلایی ـ مدرس و نوازنده موسیقی ایرانی ـ هم که در این مراسم حضور داشت، با بیان این که تجلی جان و خرد در موسیقی یکی از بهترین انواع موسیقی است از وجود مشکلات زیاد در موسیقی ایرانی و بی.توجهی مسوولان به توزیع و پخش آثار فاخر موسیقایی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از هنرمندان هستند که با هزینه شخصی خود برای تولید آثارشان اقدام کردند؛ اما به دلیل ضعف در سیستم پخش و توزیع هنوز موفق به عرضه آنها نشده.اند و من امیدوارم متولیان فرهنگی به این کم.کاری پایان دهند و فکری به بهبود اوضاع داشته باشند.

  وی در بخش دیگری از صحبت.های خود با ارائه تاریخچه.ای از شکل.گیری موسیقی کلاسیک در غرب و ورود این گونه موسیقی به کشورمان سمفونی «فردوسی» را اثری ارزیابی کرد که توانسته با بهره.گیری از ارزشهای بلوغ یافته موسیقی هنری و موسیقی غرب یک اثر ایرانی آمیخته با موسیقی جهانی را به مخاطب ارائه دهد.

  طلایی خاطرنشان کرد: کار فرهت نیازمند معرفی من نیست؛ چرا که از نظر من سمفونی «فردوسی» اثری است که توانسته موسیقی کلاسیک غربی را به خوبی در فرهنگ و هنرایرانی متجلی کند و این کار بسیار مهمی.ست.

  به اعتقاد بنده شناختن موسیقی یک هنرمند نشان.دهنده رسیدن بلوغ هنری آن هنرمند است که شاهین فرهت به آن دست پیدا کرده است.

  فرید ده دیزی ـ پژوهشگر موسیقی ـ درادامه این مراسم با بیان این که آثار فرهت دارای نکاتی است که باشنیدن آن می.توان امضای هنرمند را در آن لمس کرد، گفت: برای بررسی بعضی از آثار موسیقایی باید به آثار قبلی آن هنرمندان نیز رجوع کرد. شاهین فرهت نیز همواره سیری را طی می.کند که می.توان با گوش دادن موسیقی امضای او را در آنها دید.

  به گفته او،توجه به جوانب دراماتیک آثار فردوسی، تاثیرگذاری روی مخاطب،رعایت دقیق وجوه موسیقایی، توجه به قواعد علمی موسیقی کلاسیک از جمله نکاتی است که درباره سمفونی «فردوسی» شاهین فرهت صدق می.کند.

  وی افزود: ما به تولید آثار این چنینی در حوزه موسیقی احتیاج داریم چرا که حضور هنرمندانی چون شاهین فرهت که شناخت کاملی از موسیقی علمی دارند، می.تواند راهگشای خوبی برای خارج شدن از فضای یکنواخت موسیقی ایرانی امروزه باشد.

  منبع: ايسنا

  انتشار این مطلب در قبل از ظهر روز دوشنبه، 8 اسفند 1390، ساعت 2:00

  مطالب مرتبط:
  • مطالب مرتبط با این مطلب یافت نشد.


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۱۲/۰۸ در ساعت 03:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۷, 15:00
 2. سمفونی «فردوسی» شاهین فرهت رونمایی می شود
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵, 13:50
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۲۵, 15:10
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶, 14:00
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱, 16:03

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست