آموزش فارسی کانتکت 5 به صورت حرفه ای و تخصصی
آموزش فارسی حرفه ای کیوبیس
آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1
  farhad007 آواتار ها

  8587
  تاریخ عضویت :
  دی /۱۳۹۰
  نـــــام :
  farhad007
  تعداد پستـــها :
  33
  نــــرم افــــزار مـن :
  FLStudio
  میـــزان امتیـــاز : 82farhad007 will become famous soon enough
  + های دریافتی5
  سبک من
  trance
  تخصص من
  listened
  تحصیلات من
  Uni
  سپاس
  0
  سپاس از شما 12 بار در 6 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  دعوت شده
  در 11 تاپیک
  آنلاين
  2 روز 11 ساعت 58 دقيقه 34 ثانيه
  متوسط آنلاين بودن
  13 ثانيه
  farhad007 آنلاین نیست.

  پیش فرضاکوستیک چیست و نکاتی مهم در رابطه با آن

  تعریف اکوستیک: عبارت است از علمی که به تولید وچگونگی انتقال امواج صدا در محیط های گوناگون می پردازد و پدیده های بازتاب _ شکست _ پخشایی و جذب انها را در ساختمانها _تالارها _اتاق ها و استودیو ها بررسی می کند.  استودیو: مکانی است با شرایط اکوستیکی وتجهیزات خاص برای ضبط و پخش موسیقی و برنامه های رادیویی وتلویزیونی.

  استودیو های رادیویی وتلویزیونی:

  اصولی ترین نکات در تعیین یک استودیوی رادیویی و تلویزیونی عبارتند از: حجم استودیو - مکان استودیو وامکانات استودیو.

  عموما استودیو های رادیویی و تلویزیونی را برای سه نوع برنامه طراحی می کنند:

  1. استودیوی کوچک برای ضبط و پخش برنامه های ساده مانند خبر- گفتار ساده -آگهی و مصاحبه.

  2. استودیوی متوسط برای ضبط برنامه های ترکیبی مانند مسابقات و سرگرمی - حضور تعدادی تماشاچی.

  3. استودیو با وسعت کافی وامکانات زیاد برای ضبط برنامه هایی مانند شو - مسابقات بزرگ ونمایش های رادیویی وتلویزیونی و حضورتعدادی تماشاچی

  .

  استودیو های موسیقی:

  اصول کلی در ساخت استودیوهای موسیقی مانند ماننداستودیوهای رادیویی و تلویزیونی است. اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. برای مثال سطح نویز زمینه در استودیوهای موسیقی کمتر از استودیوهای رادیویی وتلویزیونی است. زیرا نور افکن ها و دوربین های تصویر برداری و بوم های صدا و غیره وجود ندارند.

  بنابراین باید سطح نویز زمینه ناشی از دستگاه های تهویه و سر وصدای بیرون از استودیو در حد پایین تری نسبت به استودیو هایرادیویی وتلویزیونی باشد بوده و ایزولاسین آکوستیکی اهمیت زیادی پیدا می کند. زیرا در غیر این صورت امکان ضبط بهینه ی صدای سازهای ضعیف مانند صوت و نی وجود ندارد.

  حجم استودیوهای موسیقی باید متناسب با تعداد- نوع سازها و نیز سبک موسیقی باشد. برای مثال تعداد سازها در موسیقی سمفونیک است.

  پس برای ضبط موسیقی سمفونیک نیاز به استودیویی بسیار بزرگتر می باشد. علاوه بر این زمان واخنش باید متناسب با نوع موسیقی باشد.  بهبود شرایط استودیوی خانگی:

  در موارد زیر باید نسبت به بهبود شرایط اکوستیکی استودیوی موسیقی خانگی اقدام کرد:

  _هنگامی که در نزدیکی یک دیوار دیتان خود را بر هم زده و صدای اکوی ضزبانی ان را می شنوید که علت ان رفت و برگشت صدا بین دو دیوار سخت موازی است.

  _ هنگامی که محل ضبط از نظر اکوستیکی زنده ( وجود انعکاسات زیاد صدا) باشد. مثل پارکینگ یا زیرزمین با دیوارهای سیمانی.

  _هنگامی که محل ضبط کوچک و کم حجم باشد.

  _هنگامی که سر و صدای بیرون در صدای ضبط شده شنیده شود.

  _هنگامی که تقویت کننده گیتار برقی و بلند گوهای مونیتورینگ صدایی بم دارند.

  _ هنگامی که قصد دارید میکروفون را در فاصله ی دورتری قرار دهید بدون این که نویز محیطی و واخنش محل ضبط بیش از حد باشد.

  _هنگامی که نشت صدای دیگر سازها در سیگنال های اصلی میکروفون ها شنیده شود.

  در این شرایط با پیروی از توصیه های زیر وضعیت اکوستیکی محل ضبط خود را ارتقا دهید.

  وجود واخنش اکو به علت انعکاس صدا از سطوح داخلی محل ضبط است. بنابراین سطوحی که صدا رت بیشتر جذب می کنند به حل مشکلات کمک می کنند.

  برای جذب فرکانس های بالا از مواد نرم همچون اسفنجی استفاده کنید. ان ها را می توانید بر روی دیوارها نصب کرده و یا از چارچوب های عمودی اویزان کنید.

  اسفنج های ضخیم و قطور بهتر از اسفنج های نازک عمل می کنند. اسفنجی با قطر 10 سانتیمتر بر روی دیوارها فرکانس های 800 هرتز به بالا را جذب می کنند. صفحات اسفنجی را با فاصله از هم قرار دهید چرا که این امر به پراکندگی صدا کمک می کنند.

  از صفحات اسفنجی بیش از حد استفاده نکنید. زیرا محل ضبط از نظر اکوستیکی مرده (انعکاس بسیار اندک صدا) و برای نوازندگی ناراحت کننده می گردد.

  سعی نماییر بخشی از انعکاسات صدای موجود در محل ضبط را برای زنده بودن صدا حفظ کنید...

  دیگر جاذب های فرکانس بالای صدا فرش- موکت- کارتن و ... شیشه ی عایق شده هستند. اگر بین مواد جاذب صدا ودیوار محل نصب ان ها چند سانتیمتر فاصله باشد به جذب فرکانس های میانی بم کمک می کند. برای استفاده از مواد جاذب صدا ابتدا سطوح کوچکی از ان ها را در پشت یا بالای سر نوازنده قرار دهید سپس با افزایش تدریجی سطوح فوق وضعیت اکوستیکی را تا حد مورد نظر به اکوستیک مرده نزدیک سازید.

  برای جذب فرکانس های پایین می توانید ان ها را به دام اندازید.

  سه راه برای به دام انداختن فرکانی های پایین وجود دارد:

  1. منبع تشدید صدا: یک سطح یا بشکه 130 الی 200 لیتری از جنس پلاستیک را انتخاب کرده و ان را با ... شیشه ی عایق شده پرکنید. از پارچه ی کنفی یا لایی چسب خیاطی برای پوشاندن دهانه استفاده کنید. این منبع تشدید فرکانی های نزدیک به 2/1130 هرتز را جذب می کند. ارتفاع این بشکه بر حسب فوت (یک فوت 48/30) است. برای مثال بشکه ای با ارتفاع 3 فوت 188 هرتز را جذب می کند. محل قرار گرفتن این بشکه در مکان ضبط چندان مهم نیست.

  2. کیسه ی اصطکاک: یک کیسه یا گونی کنفی با قطر 600 سانتیمتر و ارتفاع 5/2 متر را تهیه کرده و ان را با ... شیشه پر کنید. انگاه ان را در فاصله ی حدود 1 متر از گوشه ی اتاق ضبط اویزان نمایید. لازم به ذکر است که فاصله ی کیسه از گوشه ی اتاق تعیین کننده ی فرکانی است که ان را جذب می کند.

  3. صفحه ی مشبک: دو چارچوب مربع شکل با فاصله ی یک متر ساخته و ان را مشبک نمایید. سپس ان ها در دو گوشه از گوشه های محل ضبط با فاصله ی 1 متر از سقف قرار دهید. این چارچوب باید به صورت مورب بین دو دیوار قرار گیرد. سپس روی پارپوب ها را با فویل الومینیومی و زیر ان ها را با پارچه ی برزنتی بپوشانید. انگاه حد فاصل ان ها تا دیوار را با عایق صوتی آر_30 پر نمایید.

  البته در صورتی که فرکانس های پایین در محل ضبط تولید نشود احتیاجی به استفاده از روش های فوق نیست. برای مثال چنانچه می خواهید صدای گیتار باس برقی را ضبط کنید تقویت کننده قدرت ان را خاموش کرده و با کابل صدای ان را ضبط نمایید و نوازنده می تواند به کمک هدفون صدای ساز خود را بشنود.

  اگر صدای تقویت شده ی یک گیتار باس برقی را به وسیله ی بلندگو در یک اتاق پخش کنید و فرکانس های پایین ان را تقویت نمایید ممکن است صدای برخی از نت ها را بسیار تقویت شده تر و کوبنده تر بشنوید.

  * چگونه ضبطی با کم ترین نویز داشته باشیم؟

  _هنگام صدابرداری دستگاه تلفن و دیگر لوازم با صدا را خاموش کنید.

  _صبر کنید تا وسایل نقلیه ای همچون امبولانس و هواپیما عبور کنند.

  _پنجره ها را ببندید و روی ان ها را با تخته سه لایی ضخیم بپوشانید.

  _درب ها را ببندید و روزنه های ان ها را با دستمال کاغذی یا پارچه ای بپوشانید.

  اشیاء کوچکی که می توانند مولد سر و صدا باشند از محیط ضبط دور کنید.

  فاصله ی ما بین درها و چارچوب درب را با نوار های عایق صوتی حرارتی بپوشانید. (به هنگامی که ضبط صدا را انجام نمی دهید برای

  تهویه ی هوا درب ها را باز بگذارید)

  _درب های تو خالی را با درب تو پر جایگزین کنید.

  _ تمام روزنه های اتاق ضبط را با تخته سه لایی ضخیم بپوشانید.

  _کف اتاق بالای استودیو را با چندین لایه تخته سه لایی و فرش بپوشانید و عایق صوتی در فاصله ی هوایی بین استودیو و کف بالای استودیو قرار دهید.


  تعداد کل آرای این پست : 1
  تعداد آرای مثبت : 1

 2. 5 کاربر زیر از farhad007 برای این پست سپاسگزاری کرده اند


 3. # ADS
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۱/۱۵, 18:40
 2. پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۵/۰۷, 17:24
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵, 12:50
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۲۰, 19:30
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۱۲, 01:11

جستجو شده ها

آکوستیک چیست

اکوستیک چیستآکوستیک چیست؟آكوستيك چيستگیتار آکوستیک چیستتعریف اکوستیکامواج اکوستیکی چیست؟دیوار آکوستیک چیست؟آگوستیکآکوستیک یعنی چه؟تعریف آکوستیکشیشه آکوستیکاکوستیک چیست؟عایق صوتی چیستاكوستيك چيستآكوستيك چيست؟امواج آکوستیکیواخنش چیستمواد اکوستیکپارچه های آگوستیکاكوستيك چيست؟سدهاي آكوستيكيآکوستیک استودیو موسیقیمواد آکوستیکسیستم آکوستیک چیستتعریف آکوستیک صداموسیقی اکوستیکامواج اکوستیکیآکوستیک استودیواتاق آکوستیک چیست؟جنس دیوارصداگیراستودیوصدامصالح اکوستیکی چیستساز آکوستیک چیستشیشه اکوستیکعایق اکوستیک چیستآکوستیک دیوارسیستم اکوستیک چیست؟جاذب صوتی چیستنویز آکوستیکاکوستیک چیست ؟آکوستیکطراحی آکوستیک چیستعكس هايي از درب هاي اكوستيك استوديومصالح آکوستیکی چیست؟سقف آکوستیک چیست؟استودیو صدابرداریسدهای اکوستیکیاکوستیکسیسیتم آکوستیک دیوارمواد جاذب صداجنس مصالح و آکوستیکمواد اکوستیکی چیست؟گیتار آگوستیک چیستPreset چیست؟جنس پارچه استفاده شده در استدیو ضبطاستودیو صدا چیستطراحی دیوار اکوستیک برای اتاق موسیقیاکوستیک صدابرداری چیستدرب های اکوستیکگیتار اکوستیک چیستاتاقک اگوستیکآکوستیک چیست مواد اکوستیک چیستسد آکوستیکیجنس دیوارهای استودیوی خانگیمصالح آکوستیک چیست؟صدای آکوستیک چيست؟اتاق آکوستیک موسیقیآکوستیک یعنی چهآگوستیک دربدیوار اکوستیک چیستمواد آکوستیکیامواج اكوستيكياكوستيك محیط یعنی چیگیتاراگوستیک یعنی چهآکوستیک و موسیقیگیتار آکوستیک چیست؟اکوستیکی چیست؟پدیده آکوستیکی چیستدیوار استودیو چگونه است؟آگوستیک چیست اتاق های اکوستیک چیست آگوستيك چيستآكوستيك چيست و موارد استفاده آننویز آکوستیک چیستجنس دیوار استودیوها چیستآکوستیک صدانکات مهم نوازندگیعکس در ارتباط با آکوستیک موسیقیمشبک شیشه چیستعایق صدا چیستجنس مواد آکوستیک چیستآگوستیک در موسیقی چیست؟جنس دیوار اتاق ضبط صداسطوح غير موازياكوستيك چيست؟سقف آکوستیک چیستچرا استدیو اکوستیک میکنند هاگيتار آكوستيك چيست نویز اکوستیکجنس ديوارهاي اتاق استوديو چيستسدهاي آكوستيكي چیسترابطه بین ضبط صدا با میکروفن و فاصلهآکوستیک صدا در موسیقی یعنی چهموسیقیتنظیم فاصله ی صداها و نزدیکی با flstudioتاریخچه استفاده از مواد جاذب صوتآگوستيک يعني چهاکوستسکی چیستپدیده اکوستیکیجنس جاذب صوتی در هواپیماموزيك آكوستيك چيستموسيقي آكوستيك چيستعکس درب آکوستیک شدهدرهای آگوستیک اگوستیک چیستمواد عایق صوتی چیست؟استودیوآکوستیک استودیو چیست؟دیوار آکوستیک چیستنکات مهم درباره عایق صوتیضبط صدا در استدیو چگونه استاتاق آکوستیک چیستدیوار جاذب صوتیعایق صوتی شیشه مشبک چهارچوب درب را چگونه بر روی دیوار نصب میکنندسبک آکوستیک موسیقی چیستاسفنج اگوستیکتصاویر اتاق آكوستيك صوت و آکوستیک چیستعکس هایی از پدیده ی نویزدرب اکوستیکعکس آکوستیک موسیقیسد های آکوستیکیآكوستيك صداعکس استدبو اعضارابطه میکروفون با صدابرداریرابطه بوم من با صدابرداریامواج آکوستیکی چیستانتخاب اکوستیک صداجنس ديواره استديوي صدامواد آكوستيكپدیده های اکوستیکیرابطه نویز با فاصلهبارهای ناشی از آکوستیکصدای آکوستیک چیست دیوارهای اکوستیکعکس عایق های صوتی (آکوستیک)استودیو اکوستیکجاذب آکوستیکیمراحل ساخت استودیوی ظبط صدادانلود فرم ها و مودهای گیتار اکوستیکاتاق استودیو اکوستیکعایق ترین جنس دیوار مصالح آكوستيكي استودیوی ضبط موسیقی استدیو رادیو چیستدرب ها ی آکوستیکساخت دیواراستودیو عایق صداديوار جاذب چيستاستودیو رادیویی چیست؟ آکوستیک یعنی چهاستدیو رادیو چیستجاذب های صدای الیآکوستیک چیست ؟اكواستيك چيستآکوستیک چیست cubaseعكس استوديو آكوستيكاگوستيك يعنى چهعکس دیوارهای آکوستیکاستدیو رادیواهنگ آکوستیک چیست؟امواج آکوستیکی چه هستند؟ديوار اكوستيكعایق صوت در هواپیماعکس مصالح اکوستیکیآکوستیک صوتی چیستگیتار آکوستیک دهانه درباستفاده ی کابلهای صوتی در استودیوهای موسیقیمحیط آکوستیکی چیستعایق صدا موسیقی اسم پارچه عایق صوتی چیهعکس آکوستیکجاذب هاي مورداستفاده دراستديواتاق اکوستیک استادیوپیدا اتاقک های خالی با امواج صوتیجنس کف استودیو از چیست؟صدا و آکوستیک به همراه عکسصداگیری اتاق ضبطاتاق آتوتستیک چیستنویز اکوستیک چیستعایق های صدا چیست؟آکوستیک در موسیقی چیست اگوستيک چيستجاذب های اکوستیکمصالح دیوار آکوستیکعایق صوتی یعنی چه؟تاریخچه ی استودیو های صدااصول شکل اتاق آکوستیکاستودیو صدا و وسایل آنعایق اکوستیک استودیودیواره اکوستیکسیگنال های آکوستیکیآكوستيكمواداکوستیکاکوستیکی چیستصداگیری دیوارها ـآکوستیکدر موارد زیر باید نسبت به بهبود شرایط اکوستیکی استودیوی موسیقی خانگی اقدام کرد :اتاق آگوستیکنکات اکوستیکیسیستم آکوستیکمصالح لازم برای ساخت اتاق اکوستیک صداگیر چیست؟عکس دیوار آکوستیکپدیده آهنگ امواج صوتی چیست ؟سيگنال آكوستيك چيست؟سازهای آکوستیک چیست؟عکسهای اتاق اکوستیکعایق صوتی چیست؟محیط آکوستیک چیستاستودیو آکوستیکمواد مورد استفاده در آکوستیک دیوار آکوستیک چیستعکسهایی از مکانهای آکوستیک موسیقاییعکس از آکوستیک موسیقیتصاویر درب های آکوستیکدربهای آکوستیک آکوستیک چیستجنس اتاق اکوستیکسبک آکوستیک چیست؟تدوین صدا چیست اکوستیکتاریخچه ی عایق صوتیسيستم اكوستيك چيستعایق صوتی موسیقیتعریف درب اکوستیکمواد مورد استفاده در ساخت اتاق آکوستیکمواد مورد استفاده در ساخت اتاقک اگوستیک همراه عکسمواد مورد استفاده در ساخت اتاق آکوستیک همراه عکسجاذبهای آکوستیکروش ساخت هدفون عایق صدا و آگوستیکجاذب صوتیعکس دیوار آگوستیکآکوستیک استودیو رادیونکات مهم در موسیقیعایق صوتی دیوارها چیستاکوستیک اتاق چیستنام پارچه مشبک چیست؟اگوستیک چیستآکوستیک استودیو چیست ؟گیتار آکوستیک چیست ؟تعریف محیط آکوستیک استودیو ضبط موسیقی چگونه مکانی استآگوستیک دیوارهااكوستيك جيستاکوستیک یعنی چی؟اتاقک آگوستیکآکوستیک یعنی چی؟نکات مهم اتاق عایق صداسدهای آکوستیکیامواج آکوستیک چیست جنس کف مصالح استودیو هاآگوستیک صوتیسازهای اکوستیکی عایق صدابرای موسیقیچیست زمان واخنشسبک آکوستیک چیست ؟مواد اكوستيكدرب آکوستیک چیستآکوستیک چيستسد آکوستیکی چیستشیشه مشبک چیست؟آکوستیک صدا چیستعایق آگوستیک چیست؟فرکانس آکوستیک چیستطراحی آکوستیکی استدیو ضبط موسیقیسازهاي اكوستيك كدامندآکوستیک در رادیوجنس دیوار اکوستیک؟اکوستیک چیهدانلود عکس مواد اکوستیکیتنظيمات زمان واخنش چیستمصالح عايق صوتي ةكوستيك چيست؟مصالح عايق صوتي آكوستيك چيست؟ نکاتی در مورد سیستم اکوستیک وسایل اکوستیکیاکوستیک هوایی چیست؟آکوستیک یعنیلایه های آکوستیک یک اتاق برای استودیو موسیقیدانلوداکوستیک برای درودیوارساز اکوستیک چیستعکس ازآکوستیکمحیط آکوستیک برای ضبط صدا لوازمتعریف امواج اکوستیکمواد اکوستیک صداعکس های دیوار های اکوستیکی پنجره آگوستیکبوم من در صدابرداری چیستامواج اگوستیکی چیستواخنش چیست؟عکس دربهای اگوستیک شدهکیسه کنفی برای استودیوزمان واخنش چیستجنس لايه هاي اتاقك آكوستيكلوازم آکوستیک استودیودیوار های اکوستیک چیستآهنگ آکوستیک چیست؟صدای بوم بوم در اق ال استودیو چیستاکوستیک اتاق با پشم شیشهمواد لازم برای آکوستیکتعریف اتاق اکوستیکاتاق اکوستیک صدا چیستمواد آکوستیک چیستعایق آکوستیک استودیومحفظه اکوستیک چیست؟تاریخچه استودیوموسیقی ایرانصدابرداری در محیط غیر آگوستیکشیشه استودیو صدابرداریدیوارهای آگوستیکاتاق صدابرداری آگوستیکاستودیو آکوستیکچیستآکوستیکچیستروش کلى صدابردارى دراستدىوسازهای آکوستیک چیستپدیده آکوستیک استودیو؟آکوستیک استدیو رادیو و تلوزیونگیتارآکوستیک چیست؟اکوستیچیستجنس دیوارهای استودیو اكوستيكي چيست؟صدابرداری آگوستیک چیستا اگوستیک چیست سبک موسیقی آکوستیک چیستمراحل آکوستیک استودیو با عکسدیوار آگوستیک چیستواخنش یعنی چهاکوستیک یعنی چهگیتار اکوستیک چیست؟سبک اکوستیک موسیقی چیستموسیقی آکوستیک و تعریف اکوستیک در موسیقیمواد دیوار اکوستیکاکوستیک یعنی چیمواد اگوستیک صداآکوستیک استودیوچیستمصالح آکوستیک چیستجنس دیواره های اتاق اکوستیکروش ساخت درب های اکوستیکاستودیوی اکوستیکمعني اكوستيك ايمويشن چيستمفهوم آکوستیک در موسیقیپشم شیشه امواج رادیوییسیگنال های آکوستیکی چیستآهنگ اکوستیک چیست؟مواد آگوستیکاکوستیک استودیوبررسی دیوارهای اکوستیکیعکس های اکوستیک استودیوگیتار اگوستیک یعنی چهاستوديوموسيقي چيستنکات مهم در ساخت یک استودیو موسیقیآهنگ آکوستیک یعنی چه؟پدیده ی آکوستیکسیستم آکوستیک هدست یعنی جیجنس دیواراستودیو رادیوصفحات اگوستيك چيست اكوستيك چيستكيتار اكوستيك جيستسدها اکوستیکیاکوستیک صدا یعنی چیمعنی آكوستيكي چیست؟عایق اکوستیک چیست؟سبک اکوستيک گبتار چيستاصول آکوستیک استودیواگوستیک یعنیساز أكوستيك چيستنكات مهم براي استديو خانكيجنس دیوار های استودیوموزیک آکوستیک چیستمعنی واخنشارتباط صدا و جنس مصالحسازهای آکوستیکهدفون آکوستیکجاذب صوتی چیست؟علت نویز انداختن میکروفون های کوچک چیستجنس درب اکوستيکلوازم اكوستيك صدامعنی واخنش چیستهدفون آکوستیک چیست ؟مواد آکوستیک استودیومواد اگوستیکعايق هاي اكوستيك چيستمصالح اکوستیکی چیست؟ مصالح اکوستیک چیست؟ استدیوضبط چیست؟ساز آگوستیک چیست؟ساز آکوستیکاکوستيک يعنى چىاگوستیک چیست؟اصول اکوستیکصداگیراتاق موزیکسبک آکوستیک موسیقیآکوستیک موسیقینکات مهم درصدابرداریعکس روش ساخت ساده آکوستیکمحيط آکوستيکى چيستاکوستیک درموسیقی

تا این لحظه 96 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

خرید کیوبیس 8 اف ال استودیو 12