دانلود وی اس تی | دانلود رایگان وی اس تی با لینک مستقیم | سایت آهنگسازی

دانلود وی اس تی با لینک مستقیم رایگان ، سایت آهنگسازی ، دانلود نرم افزارهای آهنگسازی پلاگین سمپل کانتکت kontakt

0

آموزش و هنر میکس صدا the arts of mixing


آموزش و هنر میکس صدا the arts of mixing


امروز با آموزش و هنر میکس صدا  the arts of mixing  در خدمت شما عزیزان و بزگوران که همواره همراه وی اس تی ساز هستید و با قدوم خود دلگرمی و نور امیدی برای ارائه کارهای بهتر خواهید بود . دوستان هر چه نیاز دارید در کامنت ها بیان سازید تا ما بتوانیم همه ی موارد مورد نیازتان را در این سایت برای راحتی بیشتر دوستداران موسیقی بیان کنیم و با برنامه های بهتری در خدمت شما عزیزان باشیم .

 the arts of mixing تعریف اینکه چه چیزی کیفیت خوب میکس صدا را تشکیل می دهد، به طور گسترده ای وابسته به طرز تفکر افراد و سلیقه ای می باشد و برای هر یک از ۱۱ مورد ذکر شده دائما متغییر است. افراد مختلف عقاید گوناگون و محکمی دارند، بنابراین تنها راه هدایت این موضوع کاملا سلیقه ای و احساسی به یک ایده واحد، فهرست کردن تمام نکات با ارزش و ترجیحات می باشد. شما می توانید این فهرست را برای شروع مطالعه روی سلایق و ترجیحات افراد مختلف مورد استفاده قرار دهید. این نکته بسیار مهم می باشد که بدانیم عقاید و ارزش های مورد نظر در چه مواردی تجلی دارد و بستر این ارزش ها را تشخیص دهیم. این مطلب کار کردن با آن ها را آسان تر می کند، آنها را خشنود می سازد و بحث و تبادل نظر با آنها را راحت تر می کند. با در نظر گرفتن این مقدمه، اکنون به بحث و بررسی در مورد هر یک از ۱۱ مشخصه یک قطعه ضبط شده موسیقی می پردازیم که می تواند توسط صدابردار مورد پالایش و بهینه سازی قرار گیرند و همچنین پیشنهادات متداولی که می تواند توسط صدابردار در مورد هر یک از آنها ارائه شود را در ادامه این اموزش را در پست بررسی می کنیم.

آموزش و هنر میکس صدا the arts of mixing

 ۱: سبک یا تِم موسیقی

سبک یا تم می تواند به صورت ترکیبی از ۱۰ جزء دیگر توضیح داده شود. همچنین بسته به تجسم شما، آنرا حالت (Mood)، جریان (Flow) و هاله (Aura) نیز می نامند. این مشخصه معمولا به صورت احساس یا تفکر غالب و مشترکی که در اکثر بخشهای یک قطعه ضبط شده موسیقی بکار رفته است توضیح داده می شود. آهنگ ها در سازگاری و پیوستگی سبک، متفاوت و متغییر هستند. در بعضی آهنگ ها، سبک قوی، معین و پیوسته است. در حالی که در بعضی دیگر ممکن است سبک مشخصی موجود نباشد (اگرچه سبک می تواند “بی سبکی” باشد). به عنوان یک صدابردار، شما می توانید پیشنهاداتی را ارائه کنید که به قدرت و پیوستگی و محسوس تر شدن سبک کمک کند. چنین توضیح و تعبیری ممکن است وقتی ارائه شود که یک چیزی در آهنگ مناسب و بجا نباشد. مثلا ممکن است به این نکته اشاره کنید که یک جیغ گیتار الکتریک شاید مناسب حال و هوای یک آهنگ عاشقانه نباشد، یا افکت فلنج (Flange) فضایی ممکن است مناسب یک قطعه راک اند رول نباشد. ممکن است کسی بخواهد صدا یا افکتی را که در آهنگی دیگر شنیده است استفاده کند، اما می دانیم که این صدا یا افکت مناسب موسیقی فعلی ما نیست. یکی از مسئولیت های صدابردار این است که این ناسازگاری ها و ناهماهنگی ها را یادآوری کند.(البته با حفظ احترام و ادب) پی بردن به این مطلب که هر مشخصه چگونه با پیوستگی کل یک آهنگ در ارتباط است و در آن نقش دارد، می تواند اغلب ناهماهنگی ها و معایبی را که احتیاج به اصلاح نهایی دارند آشکار سازد. مهمتر از آن اینکه چنین تجزیه و تحلیل جزء به جزء و مفصلی، معمولا می تواند به شما در خلق تفکرات جدید و ایده های نو کمک کند.

ارزشها و نکات مثبت برای یک سبک یا تم، می تواند وجود و پیوستگی، رنگ و همچنین پیچیدگی آن باشد. نکات منفی آن نیز می تواند تکرار، غیر خلاقانه بودن و قابل پیش بینی بودن آن باشد.

 ۲: ملودی

توضیح و تفسیر خط ملودی دیگران می تواند بسیار خطرناک باشد. اظهاراتی مانند “ملودی ایراد دارد” نه تنها در فرایند تولید کم اثر هستند بلکه ممکن است رابطه شما با گروه را نیز خراب کند. حقیقت این است که شما نمی توانید چیز زیادی راجع به خط ملودی بگویید. شاید بگویید که ملودی خیلی شلوغ یا خیلی ساده است در حالیکه در هر دو حالت ممکن است این دقیقا چیزی باشد که خواسته گروه و مد نظر آنهاست.

برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات کپی رایت، در صورتیکه شما بفهمید که خط ملودی دقیقا شبیه یک آهنگ دیگر است، ممکن است بخواهید که این نکته را بیان کنید. به عنوان یک صدابردار، ممکن است به یک نت نا بجا در ملودی اشاره کنید، اما ممکن است که همان نت به صورت تعمدی به کار رفته باشد. همچنین ممکن است با موردی از بداهه نوازی گروه در خلال ملودی اصلی و مثلا در بین جملات خاننده (مخصوصا در موسیقی جاز) موافق نباشید.

در این مواقع شما می توانید به آنها یادآوری کنید که این می تواند ایده خوبی باشد که آنها ملودی را به صورت صحیح و کروس اول بنوازند یا بخوانند تا ملودی درست را تثبیت کنند.

نکات مثبت یک ملودی می تواند جذابیت، زیبایی و قابل حس و درک بودن آن باشد و نکات منفی ملودی می تواند شلوغ بودن بیش از حد، ساده و پیش پا افتاده بودن، بی نظمی، کسل کنندگی و خسته کننده بودن آن باشد.

 ۳: ریتم

اگر اطلاعات زیادی راجع به پیچیدگی های ریتمها داشته باشید، ممکن است پیشنهاداتی را در مورد آن ارائه کنید. دنیایی از ریتمهای گوناگون وجود دارد که در کلاسهای تئوری موسیقی آموخته می شوند. اما به هر حال اگر شما هیچ چیزی هم در مورد ریتمها ندانید، هنوز یک چیز وجود دارد که می توانید راجع به آن بحث کنید: “آیا ریتم خیلی شلوغ یا خیلی ساده است؟”

همه می توانند بگویند که مثلا فلان ریتم کسل کننده یا خیلی پیچیده است. اگر خوابتان بگیرد نتیجه می گیرید که ریتم احتیاج به پرتر شدن و اطلاح دارد. اگر نتوانید آن را تحمل کنید ! نتیجه می گیرید که ریتم احتیاج به خلوت تر شدن و برداشتن قسمتهای زائد آن دارد. وقتی که قسمتی از ریتم با قسمتی دیگر از آن همخوانی نداشته باشد، باید گروه را متوجه آن کنید. مثلا ممکن است قطعه یا پارت گیتار با کیبورد یا بیس با کیک درام همخوانی نداشته باشد.

یک ایده خوب این است که تغییرات در ریتم را بخش به بخش در آهنگ بررسی کنید. برای مثال ممکن است پیشنهاد کنید که الگوی درامز برای یک بیت تغیید کند و به صورت پاساژ یا بریج ظاهر شود و … یا ممکن است تغییری در پارت گیتار بیس برای کروس ها مناسب باشد. امکان دارد که تغییر در ریتم در جاهایی ناکارآمد یا گیج کننده باشد. در این صورت باید بگویید “آیا این واقعا چیزی است که شما می خواهید؟”

همچنین شما می توانید در مورد تمپوی موسیقی با توجه به سبک و حالت آن نظر دهید. اغلب گوش دادن به ملودی خواننده (Vocal) می تواند روش خوبی برای بدست آوردن تمپوی مورد نیاز و صحیح باشد.

نکات مثبت ریتم می تواند پیچیدگی یا سادگی آن باشد. نکات منفی می تواند شلوغی یا خلوتی بیش از حد، تمپوی غلط و نامناسب و گسیختگی و بی ربطی آن باشد.

 ۴: هارمونی

اگر بتوانید قطعه های هارمونی برای یک گروه تنظیم کنید، آنها طبیعتا به شما ایمان خواهند آورد، البته در صورتیکه آنها توانایی اجرای آن را داشته باشند. بلعکس اگر چیزی درباره ساختار آکورد ها، معکوس ها و … ندانید، اکثر افراد می توانند بگویند که این موسیقی، به نوعی خوب صدا نمی دهد.

گذشته از نقد کردن در مورد نت های بکار رفته در قطعه های هارمونی، شما می توانید در مورد تعداد این قطعه ها و نحوه قرارگیری آنها در میکس نهایی اظهار نظر کنید. ممکن است یک گروه آکاهی کاملی راجع به راه های مختلفی که هارمونی و صداهای زمینه می توانند ضبط شوند نداشته باشد.

شما می توانید یک هارمونی سه بخشی را با یک میکروفون ضبط کنید و در میکس آنها را به بلندگوی چپ منتقل کنید، سپس همان سه بخش را روی یک تراک دیگر دوباره ضبط و به بلندگوی راست منتقل کنید و به این ترتیب هارمونیهایی کاملا استریو را خلق کنید. همچنین می توانید سه بخش را با سه میکروفون جدا ضبط و آنها را در قسمت های راست، وسط و چپ در میان بلندگوها قرار دهید، سپس دوباره همان سه بخش را ضبط و بگونه ای جایگذاری کنید که از هر سه بخش ۲ تا در راست، وسط و چپ داشته باشید. همچنین می توانید یک هارمونی سه بخشی را ۱۰ بار روی ۱۰ تراک مختلف ضبط کنید و به این ترتیب ۳۰ صدا داشته باشید. سپس آنها را در دو تراک پخش کنید (اصلاحا Ping Pong) یا (Bounce). هنگامی که این ۳۰ تراک را در ۲ تراک میکس کردید، می توانید ۱۰ تراک اصلی را پاک کرده و دوباره از این تراکها برای ضبط صداهای دیگر استفاده کنید. مثلا می توانید همین عمل را برای داشتن یک افکت “کر کلیسایی مورمن” به صورت استریوی کامل انجام دهید.

بسیاری از گروه ها از تمام تواناییها و امکانات موجود برای ضبط صداهای زمینه اطلاع کافی ندارند، بنابراین وظیفه صدابردار است که در مواقع مناسب استفاده از این امکانات را پیشنهاد کند. معمولا بهتر است که گروه صداهای زمینه را دو یا چند بار ضبط کنند تا بتوان از میان آنها قسمتهای مناسب را انتخاب کرد و به کار برد.

نکات مثبت برای هارمونی می تواند دربر داشتن قسمتهای چندگانه یا ساختار آکوردی منحصر به فرد آن باشد. نکات منفی آن می تواند سادگی یا شلوغی بیش از حد و همچنین داشتن تنظیم و ساختار آکوردی نامناسب یا غلط باشد.

آموزش و هنر میکس صدا the arts of mixing

the arts of mixing

David Gibson has engineered and produced albums in a wide range of styles of music – acoustic rock, jazz, rock, new age, heavy metal, rap, hip-hop, and electronica. He has been teaching, engineering, and producing groups in major 24-track studios since 1982 and is the founder of Globe Institute of Recording and Production in San Francisco. Gibson has also done recording for James Brown’s band, Bobby Whitlock (Derek and the Dominos), the Atlanta Rhythm Section, and Hank William’s Jr.’s band, as well as having worked with members of the Doobie Brothers, Lacy J. Dalton’s band, Herbie Hancock’s band, and It’s a Beautiful Day. Gibson is also the inventor of the patented “Virtual Mixer” mixing plug-in which uses 3D visuals to control a mix.

For the pros and home-musicians alike, this book gives a surprisingly clear view of virtually all aspects of recording and mixing in the studio. For me, having read the book, I suddenly understood why my mixes were only so-so and certainly not good enough for record companies (especially the section on compression is great!). This book provides highly valuable insight, which means that you still have to practice a lot to really improve your skills, but that practicing becomes much more pleasurable having read this book.

I definitely bought this thinking it was like the first edition which I had bought several years ago and which got stolen. Now, I don’t remember the first edition being ANYTHING like this. All this has is a bunch of examples of what “famous” musicians’ mixes look like. It totally OVERDOES the colored spheres bit and there are large “Comment Boxes” with information that is neither useful NOR informative. Makes many references to 808 Boom, which is most like the Roland TR-808 drum machine, the boomy sustaining kick drum of which is used in a a lot of rap and hip hop music. I think the first edition was a more professional book aimed at SERIOUS mixing engineers, whereas the second edition only shows us what Christina Aguilera and other cheesy artists use as their mix. I am totally disappointed. The first edition, on the other hand, is very informative, uses the illustrations with the colored orbs positioning in the 3D sound field effectively, and I must say DID help me improve the quality of my mixes. The second edition just LACKS ALL OVER what the first edition had. What a terrible way to try to boost sales, i.e., delete all professional material and insert material that appears to teeny-boppers who know nothing about music. What a letdown!

در ادامه از اینکه همراه کیوبیس هستید کمالِ تشکر را داریم  ، در خدمت شما دوستداران موسیقی هستیم  و از همراهی و نگاههای مهربان شما عزیزان سپاسگزاریم .


چنانچه امکان دانلود ندارید میتوانید این محصول را
از فروشگاه کیوبیس نیز خریداری نمایید و درب منزل خود تحویل بگیرید :


فروش وی اس تی


0

آموزش و هنر میکس صدا the arts of mixing

آموزش و هنر میکس صدا the arts of mixing

مطالب پیشنهادی ما

برچسبها:

بازخورد و سوالات(10 دیدگاه)

 1. profile avatar مرتضی گفت:

  کارتون حرف نداره

  0
 2. profile avatar A.b گفت:

  درود وسپاس
  پس چرا نمی شه دانلودش کرد؟زیر لینک دانلود تبلیغه

  0
 3. profile avatar A.b گفت:

  همون لینک دانلود غیر فعاله

  0
 4. profile avatar A.b گفت:

  میشه لیکشو مجدد همینجا بذارید؟

  0
 5. profile avatar شاهرخ گفت:

  درود و وقت بخیر ب عوامل سایت سخاوتمند وی اس تی ساز
  مسئلۀ: چطور میشه این هنرِ میکس رو دانلود کرد؟
  لینک دانلودش تبلیغاتیِ؟

  0
 6. profile avatar arshia amani گفت:

  سلام دوستان عزیز چرا لینک دانلوداتون قابلیت کلیک نداره

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *