رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
 • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

 • با 10 سال قدمت
 • بیش از 145 هزار کاربر
 • بیش از 450 هزار پست

peyman57

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  150
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  1

تمامی مطالب نوشته شده توسط peyman57

 1. peyman57

  اساتید عظام ,معاونت و متعلقین

  شما که همواره ارادت داشتی به من چی شده تو هم اومدی ? اتفاقا من بسیار خوشحال میشم که تو و امثال تو در همین حد که هستید بمونید شما درست میگی مگه شیمی هست که ترکیب کنیم یا ساده باشه درسته درسته :8: بگید استاد معاونت بیاد عجیبه بعد از فایل صوتی دیگه نیومدن چیزی بگن بازم درخواست میکنم آیدی منو مسدود کنید خودتونو بیشتر مضحکه میکنید. مسدود کنید
 2. peyman57

  اساتید عظام ,معاونت و متعلقین

  شما که همواره ارادت داشتی به من چی شده تو هم اومدی ? اتفاقا من بسیار خوشحال میشم که تو و امثال تو در همین حد که هستید بمونید. شما درست میگی مگه شیمی هست که ترکیب کنیم یا ساده باشه. درسته درسته :8: بگید استاد معاونت بیاد عجیبه بعد از فایل صوتی دیگه نیومدن چیزی بگن بازم درخواست میکنم آیدی منو مسدود کنید خودتونو بیشتر مضحکه میکنید. مسدود کنید
 3. peyman57

  اساتید عظام ,معاونت و متعلقین

  به یکی دیگه از دوستانتون هم که همین سوالو داشتن عرض کردم آموزش رایگان دادم قبلا از اینجا به بعد دیگه حالت Pro هست اونا Demo بودن Expired شد اون حالت. اینترنت سرچ بفرمایید پیدا میکنید بنده رو در مورد هزینه کلاس صحبت میکنیم.
 4. peyman57

  مصطفی کمال پور تراب درگذشت !

  روح آقای پورتراب قرین رحمت و همنشین با بهترین ها در بهشت خدارا از این بابت شاکریم که اگر اساتیدی همچون ایشان جمع ما را ترک میکنند جایگزین هایی همچون شما استاد مهرگان و آقای استاد مدیر ارشد سایت را خداوند به ما هدیه داده که سامانِ احتشامی را مقایسه با آقای پورتراب میکنند تا فقدان آقای پورتراب قابل تحمل تر باشد آقای معاون هم به رسمِ ادب از پستِ رئیس سپاسگزاری کرده و در پست بعدی به تمجید از آقای پورتراب مطلب مینویسند سپاسگزاری از پستِ ضد آقای پورتراب و پست در مدح ایشان روحتان شاد آقای پورتراب که چه ملون طرفدارانی داشتید.
 5. peyman57

  اساتید عظام ,معاونت و متعلقین

  درود. یک قشر سوم هم هستن که شما نادیده گرفتید کم هستن اما هستن معولا قشر اولی ها که اسم آوردید از این اقلیت متنفرن قشر سوم کسانی هستن که دستِ اونایی که فکر میکنن خیلی میدوننو جلو بقیه باز میکنن نه به خاطر اینکه پدر کشتگی دارن باهاشون نه به این خاطر که این روندی که شما به درستی گفتید یک جا باید درست بشه امیدوارم کار من توسط دیگران هم ادامه پیدا کنه و جلوی کسانی که ادعای برتری و بالاتر بودن دارن اما کوچکترین آگاهی در موضوع مورد ادعا ندارن گرفته بشه باور کنید همین که آقای استاد معاونت محترم از زیر آیدیشون جمله ی تدریس موسیقی در سراسر ایرانو برای چند لحظه هم حذف کردن بعد از این پست ها برای ما قشر سوم بسیار ارزشمند هست از این بابت که در مقابلِ اشتباه و کذب سکوت نکردیم من نه آقای معاونت و دوستانشونو دیدم نه میشناسم با هاشون بده بستونی هم نداشتم فقط در مقابل توهم و خیالِ شخصی که بخواد توهماتشو به زورِ عنوان توی مغز دیگران فرو کنه بلد نیستم فیلم بازی کنم و سکوت کنم و به به و دست مریزاد بگم مثل هم کیشانشون جالبه که همکاران آقای معاونت دارن منفی میدن پشت سر هم به حتی فایلِ صوتی خیلی خوبید به خدا شماها:3:
 6. peyman57

  اساتید عظام ,معاونت و متعلقین

  برادر جانِ هم که نیستیم خدارو شکر مشکلِ شما نیست قطعا مشکلِ منه که صحبتی نمیتونم داشته باشم با کسی که معاون سایتِ موسیقی هست نمیدونه شش هشت ,ساده هست یا ترکیبی معاونت عزیز این سوالو محض حفظ آبرویِ مراتبِ تشکیلاتیِ عنوان معاونتِ سایت جواب بده سه چهار میزان ساده هست یا ترکیبی ؟؟ طفره نرو مهرزاد جواب بده بزار ببینن کی با چه سطح از معلومات ابتدایی شده معاونت این دو سوالو جواب بده من نمیام خودم دیگه تو سایت جواب بده استاد شش هشت ,ساده هست یا ترکیبی ؟ سه چهار ساده هست یا ترکیبی ؟ بزار ببینیم ابتدایی ترین موضوع موسیقیو میدونی که تدریس میکنی سراسر تهران آقای کمپوز ,تنظیم کنند ,پیانیست ویلنیس ,گیتاریست پرودیوز ,معاونت :41:
 7. peyman57

  اساتید عظام ,معاونت و متعلقین

  لطف کن مسدود کن چون به سایتتون نگاهِ تفریحی پیدا کردم میخوام اوقاتِ مفرحی داشته باشم از این به بعد . پست های بقیه هم خراب میشه. نیازی به بزرگواری نیست که مسدود نکنی . بزرگواریتونو واسه رفقاتون خرج کنید. جار زدنم خودمو میبره زیر سوال که اونجا چکار میکردم اصلا! مسدود کنید لطفا من حرفامو زدم مسدود کنید
 8. peyman57

  اساتید عظام ,معاونت و متعلقین

  باسمه تعالی آقای معاونت با سلام اعتراف میکنم در زمان ثبت نام در سایتِ مطبوع شما به عنوان سایت (Title ) دقت کافی نکردم. سایت شما سایت آموزشی نیست .شما فروشگاه هستید . علم تولید نمیکنید ,معلومات دیگران رو میفروشید. بنده در تمام عمر بیزینس منِ خوبی نبودم. کارم معلمی بوده با دستمزد مشخص. لذا سازو کار تجارت شما رو نمیشناسم. واسه همین بلد نیستم هر پستی که شما و دوستاتون که رنگِ آیدیاتون رنگارنگه میذارین لایک کنم و تشکر و سپاس ِِفراوان تا منم آیدیم رنگی بشه مثل شما. استادِ بزرگتونم دیدم آقای استاد روشن جعفر زاده که اومدن اراجیف نوشتن زیر پستِ بنده من هم در کمال احترام سوال در حوزه ی استادیشون پرسیدم ایشون دیگه نیومدن تو سایت. شما که همواره رصد میکنی مهرزاد جان میدونی کی و کجا رو میگم. استاد و هنرمند برتر که ایشون باشن تکلیف شما و دوستاتون معلومه . خانمی مدیر انجمنِ آهنگسازی و هارمونی و کنترپوان هستن که نمیدونن کنترپوان اسم کشورِ یا برندِ لباس. من اشتباه کردم که رایگان چیز یاد دادم. باید مثل شما فروشنده باشم تا مخاطب ارزشِ کار و بدونه. مفت که باشه اینجوری شما میای تیکه میندازی دوستاتم لایک و کف و هورا . لطف کن آیدی منو مسدود کن آقای استاد مهرگان . هر زمان دورِ هم جمع شدین با آقایانِ مدیران و اساتید یاد بنده بیوفتید که اومد پرسید شیش و هشت که تو کروموزم ما ایرونیا هست,ترکیبی یا میزان ساده ,ما نتونستیم جوابشو بدیم. عجب رویی داریم باز مدیر و معاون و .. هستیم. آقایان بازارتون گرم پر رونق آدمای جالبی هستید جناب مهرگان استاد مهرگان البته راستی مهرزاد عزیز بازم میگم دوبل نتِ رِ فا دیز خوب صدا نداد وقتی بِند کردی چون به میزانِ یکسان ,فرکانسشون بالا نرفت موقع بندینگ ,اورتون(overtone ) هاشون اختلاط کرد ,صدا فالشی داد.اینم آخرین لطفِ رایگانم برای معاونت یادم انداختی گفتی سلوی گیتار :41:
 9. درود به هر شخصی که این پست رو میخونه. در ابتدا عذر خواهی میکنم اگر لحنم تند هست و از اصطلاحاتِ تعارفی و کادو پیچ شده استفاده نکردم. چون بعضی حرفا رو باید رک زد به مخاطب هر چند اگر بدش بیاد. بسیار برخورد کردم با افرادی که به یک نفر گفتن : شما استادِ مایی ,ما از شما می آموزیم. شما چنین هستی و چنان .اما در زمینه ی تخصص اون استاد ,وقتی استاد مطلبی میگه,همون افراد میرن یه خط از اولِ یه کتاب و یه خط از آخر یه کتاب دیگه اونم اولین کتابی که در دسترس بوده,میخونن بعد میان به استاد میگن:البته شما استادید اما به نظر من دو بعلاوه ی دو میشه پنج! و چندین مثال و برهان هم دارن این افراد معمولا که ثابت کنن حرفشون درسته! اگر قبول دارید که طرف استادِ ,پس در زمینه ای که میگین استاد بهش دیگه حرفی نمیمونه جزء قبولِ تمامِ مطالبی که میگه. اگر قبول ندارین بسیار بسیار شکر میخورید که بهش میگین استاد. در زمینه ی موسیقی هم دوست گرامیِ هنرمند ,چه نیاز داری شما که ادعا داری همه چیز و میدونی به اینکه یکی پستی بذاره بعد شما بیای زیرش ابرازِ عقایدِ شخصی کنی. خودت تولید علم کن. چرا باید ادامه دهنده ی قبلی باشی اگر بیشتر از اون میدونی خودت پست اولیه رو ایجاد کن . این حرف آخر احتمالا خیلی ها رو شاکی میکنه اما ایراد نداره میگم که رک بودنم مصداق داشته باشه 99 درصد از عضو های همین سایت اگر بپرسید ازشون از ابتدایی ترین مبحث موسیقی, اطلاعاتِ اشتباه میدن ,ولی موقع نقلِ قول از یه پست, از جایگاهِ پروفسوری مطلب مینویسن. میگین نه؟؟ شش و هشت میزانِ ترکیبیِ یا ساده؟ اگر با خنده جواب دادید: معلومِ که ترکیبی پس لطفا نه به شخصی بگید استاد نه خودتونو استاد بدونید و نه راجع به موسیقی راهنمایی کنید به شخص دیگه. تمامِ موسیقی در پارتیتورِ آهنگسازان, مکتوب هست .اگر سوادشو دارید,پارتیتور دست بگیرید,ورق بزنید,هارمونی و فرم و ارکستراسیون و کنترپوان یاد بگیرید, اساتیدتون هم بشن باخ و بتهوون و برلیوز و لیست و شومان نه اصغر و اکبر و .... حملات و شروع کنید چون احسنت و صد باریکلا نداشت این پست خوشایند نبوده. پیشاپیش ممنون از کسانی که به مفهومِ این پست رسیدن نه به اولین حرفی که به ذهنشون رسید. راستی من هم استاد نیستم.
 10. peyman57

  هارمونی کوارتال چیست؟

  ببینید هارمونی در دوران های مختلف دچار تحول شده کتابی به همین اسم (سیر تحول هارمونی) هم چاپ شده. شما تو همین پست آخر از سه سبک مختلف که هر کدوم مربوط به یک دوره ی مجزا هست اسم آوردید. مصالح و باید نباید ها در خودِ موسیقیِ کلاسیک هم متفاوت بوده برای مثال هارمونی بتهوون با هارمونی شومان متفاوت هستن و از قرن بیستم به بعد که دیگه بحث کاملا تفاوت کرده با 2 قرن قبلش. چه برسه به اینکه بخواین یک مبحث واحد رو از دیدِ کلاسیک و جز و پاپ بسنجید. من ازینجا به بعد شما رو ارجاع میدم به کتاب هایی که در هارمونی برای هر دوره نوشته شده. چون داره پست هامون میره به سمت دفاع از پستِ قبلیِ خودمون. بگذارید منابعِ مکتوب و مستند بر نوشته هامون قضاوت کنن نه خودمون. موفق باشید:flower:
 11. peyman57

  سوال در مورد نت های تبدیلی و بیگانه

  والا ایرانی اطلاعی ندارم اما بهترین نمونه ها کرال های باخ هست. بهتر از باخ سراغ ندارم توی نت سرچ کنید Bach chorals sheets Bach Choral mp3 اولی پارتیور دومی فایل شنیدنی
 12. peyman57

  هارمونی کوارتال چیست؟

  درود. بسیار زیاد دوست داشتم تمریناتتونو. سه تا ایراد میگیرم . 1. حل فاصله هفتم رو به پایین هست نه بالا شما هفتم بین باس و سوپرانو رو به بالا حل کردید 2.اکتاوهای پی در پی به دلیلِ صدا دهندگی پوکی که میدن خطا هستند. پس دلیلِ خطا بودن اکتاو ها پی در پی بد صدا دهندگی اوناست .شما در تمام موارد باس و سوپرانوتون در آکورد اول اکتاو هست که در آکورد کوارتالِ دوم به هفتم بزرگ که تنها نیم پرده با اکتاو بودن تفاوت داره میرسه و بعد مجدا در آکورد سوم به اکتاو میرسه. یعنی باس و سوپرانو در هر سه آکورد یا اکتاو هستند یا نزدیک به اکتاو ,این خطا نیست ولی خوب هم نیست. 3. آکورد های چهارم میل زیاد به حرکت دارند لذا فلسفه ی استفاده ازسون تحرک زیاد هست نه حرکت های متصل .وصل های بین بخشهای مختلف که انجام دادید یا ثابت موندن یا متصل حرکت کردند و این ایستاییِ بی مورد داره ایجاد میکنه .انگار ماشینی که داره گاز میده اما پاتونو روی ترمز گذاشتید. نکته مهمی که در هارمونی هست و در کتب ها به وفور میببنیم این کلمات هستند: خوب. بد. ضعیف. به ندرت. خطا یعنی هارمونی صفر و یک نیست که یا خطای محض باشه یا درست گاهی بین خطا و درستی حالتی که بهترین هست باید انتخاب بشه. پیشنهاد میکنم خطاهای هارمونی و حلِ آکورد هفتم و یک بار دیگه مطالعه کنید. شما به دلیل علاقه و توجهتون به نظر بنده میتونید خیلی پیشرفت کنید در موسیقی. پیروز و موفق باشید:flower::flower:
 13. peyman57

  سوال در مورد نت های تبدیلی و بیگانه

  درود. ساده: برای زیبا کردن و تزئین دادن به موضوع اصلی مثلِ کادو کردنِ یه هدیه موضوع اصلی داخلِ جعبه هست و چه بسا نه خیلی ارزشمند اما با سلیقه تزیین کردن میتونه چشم گیر جلوه کنه. :flower:
 14. peyman57

  هارمونی کوارتال چیست؟

  درود. اینکه فکر کردید درمورد این موضوع وبه نتایجی رسیدید,فوق العاده هست. علم موسیقی بصورت تمام و کمال در اختیار انسان قرار نگرفت. یعنی انسان موسیقی رو کشف نکرد بلکه ابداع کرد.در ابداع هم همیشه سیرِ تکاملی وجود داشته. یعنی مثل شما اشخاصی فکر کردند و سوال پرسیدند از خودشون و خلق کردند. شما رو به خاطر فکر کردن می.ستایم. تا این لحظه جایی نخوندم که این آکورد با معکوس شدن به آکورد تاخیر (sus) تبدیل کنیم و اون وقت حلِ چهارم به سوم آنچنان که شما ذکر کردید. دلیلش هم شاید این هست که چه لزومی داره چیزی بیاوریم که برای موجودیت باید به چیز دیگری تبدیل شود. و دلیل دیگه اینکه مثال شما برای آکورد چهارم درست_چهارم درست ذکر شده ,با چهارم درست_چهارم افزوده و چهارم ِِافزوده_چهارم درست با روشِ شما باید چه کرد. اما در موسیقی امروز هر کاری میشه کرد. آنچنان که کردند و میکنند. حتما با پیانو امتحان کنید چیزهایی که در بالا ذکر کردید. موسیقی روی ساز معنی داره نه روی کاغذ. لطفا از افکارتان در مورد موسیقی تا جایی که امکان داره و خصوصی نیست با من هم شریک بشید. پیشاپیش سپاسگزار مهرشادم:flower:
 15. peyman57

  شربتی از لب لعلش . . . (سعید)

  درود سعید عزیز. منو یاد پازلی میندازه خوندنتون که هر تیکه اش مالِ یه پازلِ دیگه هست. شما در خوندن مثل سالیری هستید در آهنگسازی که زیرِ سایه ی عظیمِ موتزارت هیچ وقت دیده نشد. و بدتر از اون سعی نکرد فکر کنه چطور میتونه پیشرفت کنه و دیده بشه. آخرش هم موتزارت و به گفته ی خود موتزارت کشت با این تفکر که اگر اون نباشه من دیده میشم اما الان موتزارت کجای تاریخ موسیقی ایستاده , سالیری کجا . قیاس شما با سالیری بزرگترین تعریفی بود که شاید تا آخر عمر 120 سالتون شخصی از شما بکنه چون موزیسینِ بسیار بسیار خوبی بود. :flower:
 16. peyman57

  هارمونی کوارتال چیست؟

  درود. همونطور که میدونید این هارمونی قرن بیست به بعد هست گرچه ریشه در قرونِ وسطی هم داره. هارمونیِ کوارتال به دلیلِ فواصل چهارمی که داره میل به حرکت داره ونه ایستایی. از طرفی در نوع چهارم درست چهارم , هر نت میتونه پایه آکورد فرض بشه. به کوارتال دیگری متصل بشه یا به هر نت دیگه پرش کنه. در گامِ پنتاتونیک بسیار مورد استفاده خواهد داشت تا در گام های مرسوم. توالی چندتا از اونها میتونه پلی تنالیته ایجاد کنه. جمع بندی : در گام های ماژور مینور متداول ,به ندرت یا اصلا استفاده ندارند.( به ندرت رو دقت فرمایند دوستان که نگن مثلا واگنر قبلا استفاده کرده):flower:
 17. peyman57

  هارمونی کوارتال چیست؟

  هارمونیِ چهارم ها ( کوارتال) دارای سه نت: تنها سه چیدمان برای آکوردی با فواصل چهارم ِِدرست و افزوده امکانپذیر است(چهارم کاسته مورد استفاده نیست) طبق شکل موارد الف ب پ آکوردهای کورتال را نشان میدهند. اما موردِ ت که حاصل دوبار روی هم آمدنِ چهارمِ افزوده است به دلیل اینکه نت های اول و سوم آنهارمونیک یکدیگر میشوند, امکانپذیر نیست. با پیانو بنوازید و به انواع آن گوش بدید. بسیار بسیار متفاوت با آنچه هر روزه میشنویم. http://up.cubase.ir/up/20160618-134619-01.jpg
 18. درود آقا سعید عزیز. امید که حالتون خوب باشه. کاملا واضح هست که قابلیت های زیادی داره صداتون خارج میشید در اغلب موارد. پیشنهاد میکنم با ساز همینو خودتون بنوازید خوب گوش بدید به تک تکِ نت ها بعد از چندین بار خوب شنیدن ِِ نت ها مجددا بخونید پست بزارید . شما صدای با قابلیتی دارید پرورش وتیمارش کنید. :flower::flower:
 19. peyman57

  اموزش سلفژ و نت خوانی (تصویری)

  درود. سیستم جاذبه اول بار توسط دکتر شریف لطفی ریاست اسبق دانشکده موسیقی دانشگاه هنر وارد ایران شد. دکتر لطفی کتابی که دوستِ محترم و هنرمند blacky در تایتلِ پست قید کردند سالها قبل با نظارت جناب آقای حمیدرضا دیبازر ریاست فعلی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تالیف کردند. کتاب نثری ساده دارد و بصورتِ خودآموز هم میشه خوند البته که حضور استادی خبره بسیار مفید هست اما در صورت عدم دسترسی به معلم میتوان از کتاب بهره فراوان برد. جزوه ی این کتاب هم اکنون در دانشگاه هنر در دسترس ِِ دانشجویان هست و کتاب آن هم در کتاب فروشی ها.
 20. درود دوست عزیز و هنرمندم.

  فایل های تصویری که در رابطه با سلفژ گذاشتید

  منطبق با کتاب

  روش نوین مبانی اجرای موسیقی

  تالیف دکتر شریف لطفی

  هست.

  اگر مایل بودید خودتون این معرفیِ کتابو ذیل فایلِ آخِر بنویسید که کامل باشه آموزش.

   

  من ننوشتم چون پستِ شما هست شاید بی احترامی می بود.

   

  سلامت و شادمان باشید.

  پیمان نژادعسگر :flower:

 21. درود. بزرگی میگوید برایِ دویدن ابتدا باید یاد بگیری که آرام راه بری. آرام راه رفتن در موسیقی همان فراگیریِ دقیق تئوری موسیقی است. آرام و موفق باشید:flower:
 22. درود. شب خوش.

  اول سپاس از سایتِ بسیار کارآمد و تخصصیتون.

   

  سوال داشتم از حضورتون

  بنده از دوستان آقای مهدی یغمایی هستم.

  نظر به اینکه پخش آلبومِ ایشون در شهرستان ها به درستی انجام نشده

  پیشنهاد کردم به ایشون و مدیرِ برنامه هاشون آقای علی برکت که رویِ اسلایدر سایتِ شما تبلیغ داشته باشند.

   

  لطفا هزینه ی یک هفته و یک ماه رو بفرمایید.

   

  با تشکر فراوان .

×
×
 • اضافه کردن...