رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
 • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

 • با 10 سال قدمت
 • بیش از 145 هزار کاربر
 • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

معین راهبر: در تولید «اسمش عشقه»، جایگاه ویژه. «مرتضی پاشایی» را مدنظر داشتیم

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسیقی ما - «لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link. » یکی از تنظیم.کنندگان فعال یکی دو سال اخیر موسیقی پاپ کشور بوده و جالب آن.که بیشتر همکاری.هایش با چهره.های سرشناس موسیقی صورت گرفته است. «احسان خواجه.امیری»، «رضا صادقی»، «علی لهراسبی»، «بابک جهانبخش»، «سامان جلیلی»، «مصطفی پاشایی» و این اواخر «مهدی یراحی» و «علی عبدالمالکی»، از جمله چهره.هایی هستند که راهبر برای آن.ها تنظیم کرده است. به همه.ی این.ها، باید آلبوم «اسمش عشقه» از زنده.یاد «مرتضی پاشایی» -که این روزها مهمترین آلبوم پاپ در دست انتشار به حساب می.آید- را هم اضافه کنیم. بازخوانی قطعه «لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link. » از زنده.یاد «ناصر عبدالهی» و انتشار آن از «تماشاخانه»، بهانه گفت.وگویمان با معین راهبر بود. او در این گفت.وگو از انتشار آثاری با صدای خودش، آلبوم مرتضی پاشایی، کم.لطفی.های برخی خواننده.ها و... سخن گفته است.

.

 • * ماجرای قطعه «لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link. » چه بود که در فضای مجازی انتشار یافت و سپس آن را از طریق «موسیقی ما» منتشر کردی؟

این قطعه از آثار زنده.یاد «ناصر عبدالهی» است. سال.ها قبل، زمانی که این قطعه را شنیدم، خیلی دوست داشتم آن را بخوانم و قصد داشتم اگر خوب از آب درآمد، آن را منتشر کنم. چند وقت پیش این قطعه را به صورت آنپلاگد و با یک گیتار اجرا کردم و خیلی خصوصی در اختیار برخی دوستان و نزدیکان گذاشتم و فکر نمی.کردم جایی منتشر بشود. اما چند روز پیش متوجه شدم کار به لطف دوستان در برخی سایت.ها منتشر شده و بازخورد خوبی هم داشته است. به همین دلیل وقتی دیدم به هر حال کار پخش شده، تصمیم گرفتم آن را رسماً از جانب خودم از طریق «تماشاخانه» سایت «موسیقی ما» منتشر کنم. با اینکه این قطعه به زبان بندری بوده، اما از سوی دوستانی که بندری نیستند بازخورد خوبی گرفتم و این برایم مایه خوشحالی است که توانستم در حد توان خودم یاد ناصر را زنده کنم.

.

 • * به نظر می.رسد قصد داری خوانندگی را هم به صورت جدی دنبال کنی. درست است؟

بله. مشغول تولید آثاری با صدای خودم هستم که به امید خدا امسال در قالب تک.آهنگ و سپس آلبوم منتشر خواهند شد.

.

 • * پیش.تر گفته بودی برنامه.ای برای خوانندگی نداری. چه شد که تصمیمت عوض شد و اقدام به تولید آلبوم کردی؟

بله من چنین قصدی نداشتم. واقعیت این است که خیلی از اطرافیان و دوستانم مرا به این کار تشویق کردند. احساس کردم شاید من اشتباه می.کنم و وقتی دوستان حرفه.ای.ام صدای مرا تأیید می.کنند، شاید بتوانم در این زمینه موفق باشم. راستش من هم بدم نمی.آمد و این شد که به این نتیجه رسیدم که مسئله خوانندگی را به صورت حرفه.ای پیگیری کنم. دوستان همکار دیگری نظیر احسان خواجه.امیری و سیروان خسروی و خود مرتضی پاشایی، خودشان آهنگساز یا تنظیم.کننده بوده.اند و می.بینیم که از موفق.ترین.ها هستند. امیدوارم من هم بتوانم در این مسیر موفق شوم. اما باید این را بگویم که من تنظیم.کنندگی را خیلی بیشتر دوست دارم.

.

 • * فکر می.کنی در عرصه خوانندگی به موفقیتی نظیر افرادی که نام بردی دست پیدا کنی؟

تا آنجا که به من مربوط می.شود با یقین می.گویم که نهایت انرژی و احساسم را به کار خواهم گرفت. اما بخش مهم ماجرا به مردم مربوط می.شود و آن.ها هستند که باید من را بپذیرند. من تلاشم را می.کنم و امیدوارم این اتفاق بیفتد. همیشه در زندگی سعی کردم آنچه را دوست دارم به دست بیاورم و این بار هم همین.طور است. به اینکه خواننده.ی مطرحی بشوم فکر نمی.کنم. می.خواهم مردم کارهایم را دوست داشته باشند.

.

 • * بسیاری از ترانه.سرایان، آهنگسازان یا تنظیم.کنندگانی که به سمت خوانندگی آمده.اند، این نکته که «خوانندگان حق مطلب را در خصوص تولیدات آن.ها ادا نمی.کنند» را به عنوان یکی از انگیزه.های مهمشان عنوان می.کنند. این مسئله در مورد تو هم صدق می.کند؟

راستش من هم خیلی وقت.ها این احساس را داشته.ام و تصورم این بود که خواننده حق مطلب را ادا نکرده و خودم بهتر از او می.توانستم کار را اجرا کنم و شاید بتوان اسم این را «از خودگذشتگی» گذاشت. مسئله.ی دیگری که وجود دارد این است که بسیاری از خواننده.ها وقتی اثری به موفقیت می.رسد، نقش عوامل تولید را نادیده می.گیرند. نهایت لطف دوستان خواننده این است که پنج ثانیه ما را در کنسرت.هایشان معرفی می.کنند تا مردم .برایمان دست بزنند. البته قطعاً همه.ی خوانندگان ما این.طور نیستند و خیلی از آن.ها قدرشناسند. در پاسخ به سوال تو باید بگویم بله؛ این مسائل انگیزه.ی من را برای ورود به عرصه خوانندگی تقویت کرد. با این وجود همچنان تنظیم را بیشتر دوست دارم و برایم مهمتر است.

.

 • * اما قطعاً وقتی وارد عرصه خوانندگی شوی و به خصوص اگر به موفقیت هم دست پیدا کنی، وقت و انگیزه.ی کمتری برای ساخت آهنگ خوانندگان دیگر خواهی داشت و به مرور در این عرصه کمرنگ خواهی شد. برای مثال می.توان سیروان خسروی، مهدی یراحی یا شهاب رمضان را مثال زد که پس از یک دوره همکاری با دیگران، وقتی بحث خوانندگیِ خودشان جدی شد، به مرور همکاری.هایشان با دیگران کمتر شد و حتی سیروان این همکاری.ها را قطع کرد.

درست است. به هر حال وقتی یک موزیسین خواننده می.شود، از نظر زمان محدود شده و فکر و ذکرش این می.شود که چه بخوانم که مردم دوست داشته باشند و این اتفاق طبیعی است. اما من کارم (تنظیم.کنندگی) را واقعاً دوست دارم. با فکر و عشق کارهایم می.خوابم و بیدار می.شوم. سعی می.کنم این مسئله را مد نظر داشته باشم و این دو مقوله را به صورت جداگانه دنبال کنم.

.

 • * یادم هست «احسان خواجه امیری» قبلاً در لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link. گفته بود که «شاید من سالی سه یا چهار آهنگ خوب بسازم و اگر کارِ درجه یکی باشد، طبیعتاً آن.ها را برای خودم استفاده می.کنم و باید کارهای درجه دو را به دیگران بدهم، در نتیجه اصلاً چنین کاری نمی.کنم.» این یک .مسئله.ی طبیعی است که هر خواننده.ای بخواهد بهترین.ها را با صدای خودش ارائه دهد. در مورد تو هم احتمالاً این اتفاق می.افتد. چه نظری داری؟

حرف احسان در زمینه آهنگسازی کاملاً درست و بجاست. در مورد ملودی این اتفاق می.افتد، اما در مورد تنظیم شاید این مسئله رخ ندهد. چون ما تنظیم را بر اساس سلایق و نظراتمان می.سازیم و لطمه.ای به کار دیگران وارد نمی.شود. تنظیم.کننده مؤلف نیست، بلکه به نوعی به کار رنگ و لعاب می.دهد.

.

 • * عوامل تولید آلبومت چه کسانی هستند؟

ملودی.های آلبوم توسط «علیرضا افکاری»، «مرتضی پاشایی»، «فرشید ادهمی»، «وحید پویان» و خودم ساخته شده است. «مونا برزویی» و «مهرزاد امیرخانی» هم از ترانه.سرایان این آلبوم هستند.

.

 • * آلبوم در چه مرحله.ای قرار دارد و چه زمانی منتشر خواهد شد؟

در حال جمع.آوری آهنگ.ها و ترانه.ها هستیم و قطعات هنوز تنظیم نشده.اند. برای تنظیم قطعاً از همکاران خوبم استفاده خواهم کرد تا تنوع لازم در این بخش ایجاد شود. شاید نهایتاً دو یا سه قطعه را خودم تنظیم کنم. تنظیم باقی قطعات را به دیگران واگذار خواهم کرد. با حساسیت بالایی کار را دنبال می.کنم و نمی.توانم زمان دقیقی برای انتشار آلبوم اعلام کنم. فعلاً قصد دارم آثارم را به صورت تک.آهنگ ارائه کنم و بازخوردها را بررسی کنم. اما احتمالاً اواخر سال جاری آن را به بازار خواهم فرستاد.

.

 • * در برخی آثار تو، حال و هوای موسیقی بندری به وضوح دیده می.شود. در آلبومت هم از این فضا استفاده می.کنی؟

طبیعی است که من موسیقی بندر را دوست دارم. اما در آلبوم شاید فقط در یک قطعه از حال و هوای موسیقی شهرم استفاده کنم.

.

 • * آلبومت از طریق چه شرکتی به بازار خواهد آمد؟

از سوی دو شرکت پیشنهادهایی ارائه شده اما فعلاً با هیچ..کدام به نتیجه.ی نهایی نرسیده.ام. طبیعتاً با شرکتی که بتواند به بهترین شکل من و اثرم را حمایت کند وارد همکاری خواهم شد.

.

 • * تو در یک سال اخیر موزیسین فعالی بودی و در چند آلبوم مهم حضور داشتی. تک.آهنگهایی نیز با تنظیم تو و صدای خوانندگان مطرح منتشر شده است. از کدام.یک از این آثار بازخورد بهتری گرفته.ای؟

قطعه «لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link. » با صدای «بابک جهانبخش» با استقبال خوبی مواجه شد. همچنین «سال درد» با صدای «مهدی یراحی» که اولین تجربه.ی ساخت ملودی و تنظیم من برای دیگران بود، بازخورد خیلی خوبی داشت و خدا. را شکر یکی از قطعات موفق آلبوم «لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link. » بوده است. «هراس» با صدای «احسان خواجه.امیری»، «شُر شُرِ بارون» با صدای «علی لهراسبی» و «یادگاری» با صدای «رضا صادقی» هم از دیگر آثاری بوده.اند که استقبال خوبی از آن.ها به عمل آمده است.

.

 • * مهمترین پروژه کاری تو که خیلی.ها منتظر شنیدنش هستند، آلبوم «اسمش عشقه» با صدای «مرتضی پاشایی» است. این آلبوم در چه مرحله.ای قرار دارد و بالاخره کی منتشر خواهد شد؟

تنظیم.های آلبوم تمام شده و روال اداری و قانونی برای انتشار آن در حال انجام است. پس از آن امور مربوط به چاپ و تکثیر انجام می.شود و بعد روانه بازار خواهد شد. فکر می.کنم انجام این پروسه حدوداً دو هفته زمان ببرد.

.

 • * تو پس از فوت مرتضی، مدیریت هنری این آلبوم -که به دلایل مختلف آلبوم مهمی است- را بر عهده داشتی. کار را چطور پیش بردی؟

ترانه.ها و ملودی.ها که در زمان حیات مرتضی نهایی شده بود. در زمینه تنظیم هم پیش از فوت دلخراش مرتضی، بخشی از کار را پیش برده بودیم و پس از فوت او ........ی محترم پاشایی این وظیفه را به من سپردند که این بخش از کار را مدیریت کنم. هفت قطعه ی آلبوم را من تنظیم کرده.ام. «کوشان حداد» و «انوشیروان تربتی.نژاد» هر کدام دو تنظیم در این آلبوم دارند. دو قطعه با تنظیم «میلاد ترابی» در این آلبوم قرار گرفته که یکی از آن.ها ریمیکس است. «مهران عباسی» و «محمد فلاحی» هم هر کدام یک تنظیم دارند. در خصوص کیفیت آثار هم باید بگویم هم من و هم سایر بچه.ها، با توجه به جایگاه ویژه.ای که مرتضی در موسیقی کشور دارد، نهایت تلاشمان را به کار گرفته.ایم تا هم کارها از کیفیت بالایی برخوردار باشند و هم با علایق مرتضی سازگاری داشته باشند تا در نهایت مورد پسند مخاطبین او واقع شود. خدا را شکر حالا که آلبوم را می.شنوم حس می.کنم خیلی خوب از آب درآمده و یک یادگار به.یادماندنی از مرتضی منتشر خواهد شد.

.

 • * غیر از این آلبوم، آثار چه هنرمندان دیگری را در دست تولید داری؟

با «محمد علیزاده» و «بهنام صفوی» همکاری کرده.ام و در آلبوم هر کدامشان دو قطعه دارم. یک تک.آهنگ برای «علی لهراسبی» ساخته.ام که به زودی منتشر می.شود. همچنین در آلبوم «شهاب رمضان» هم همکاری خواهم داشت.

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
 • اضافه کردن...