رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

  • با 10 سال قدمت
  • بیش از 145 هزار کاربر
  • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

فرهاد یوسفی: «بغض های پاییزی» سی درصد تفکرات موسیقایی من است

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

در مراسم رونمایی از آلبوم «بغض های پاییزی» عنوان شد

 

 

 

فرهاد یوسفی: «بغض های پاییزی» سی درصد تفکرات موسیقایی من است

 

موسیقی ما – مراسم رونمایی از آلبوم «بغض.های پاییزی» با حضور عوامل تولید این اثر برگزار شد. جدیدترین اثر «فرهاد یوسفی» همزمان با توزیع اثرش در بازار طی این مراسم پذیرای جمعی از خبرنگاران موسیقی هم بود و به سوالات آنها هم پاسخ گفت. «شاید مردُ نشناسی»، «با من چرا سردی»، «لالایی دریا»، «آتشکده»، «قبله.گاه»، «دیگه همیشه با منی»، «حس بارون» و «دلگیر» عنوان قطعات این مجموعه است. «بابک صحرایی»، «تورج شعبانخانی»، «مهرداد نصرتی»، فرهاد یوسفی»، «مریم یوسفی»، «تورج سهیلی»، «اتابک سهیلی» و «رامین عبداللهی» هم عوامل تولید این مجموعه هستند. گزارش سایت «موسیقی ما» از مراسم رونمایی آلبوم بغض های پاییزی را در ادامه می خوانید:فرهاد یوسفی در ابتدا با اشاره به طولانی شدن روند تولید آلبوم گفت: «چهارده سال پیش با استاد شعبانخانی و به واسطه ایشان با بابک صحرایی آشنا شدم. همین امر باعث شد تا. از ترانه های ایشان بهره ببرم. بعد از آن با آقای علی اوجی و توسط ایشان نیز با مهرداد نصرتی آشنا شدم. »

پیام زمانی آهنگساز و نوازنده در ادامه ، پیگیر بودن و تلاش شبانه روزی فرهاد یوسفی را مطرح کرد و گفت: «از نزدیک شاهد بودم تا نیمه شب در استودیو مشغول کار کردن روی آهنگ های خود بود و شرایط کاری اش او را وادار می کرد بعد از آن به محل کارش برود. تمام زندگی اش را وقف تولید آلبوم بغض های پاییزی کرد. از اینجا به بعد رسانه ها باید او را حمایت کنند چرا که او کار خود را انجام داده است.»

تورج شعبانخانی نیز .با تاکید بر این موضوع که من در ایران ماندم تا کم کار نباشم و به جوان ها کمک کنم، به مسایلی اشاره کرد که گریبان موسیقی را گرفته و رو به خبرنگاران گفت: «شرایط کار کردن در این سال ها خیلی عوض شده است. در گذشته ما با کمپانی هایی مثل کاسپین طرف حساب بودیم. قیمت یک ترانه صد و بیست تومان بود و گران ترین ترانه پانصد تومان. کارها مردمی بود. من «نازی نازکن» را پاپیولار ساختم و می بینید که هنوز شنونده خود را دارد. معیارهای امروز برای ساخت آهنگ عوض شده است. »

او درباره تغییر ذائقه موسیقایی جامعه هم گفت:«یک خواننده جوان حق دارد موسیقی مدرن بخواند. باید برای ساخت موسیقی به سن خواننده توجه کرد. خواننده هایی مثل فرهاد که پاپ سنتی می خوانند خیلی خوب شنیده می شوند و مردم با آنها ارتباط برقرار می کنند.»

فرهاد یوسفی پس از تورج شعبانخانی با اشاره به اینکه در آلبوم بعدی خود، بار دیگر از ترانه و ملودی های خود استفاده خواهد کرد،. گفت: «بغض های پاییزی» .سی درصد تفکرات موسیقایی من است. فاصله بین تولید تا انتشار مسایل و مشکلاتی را پیش آورد اما اگر. کارها با دقت شنیده شود، به طور حتم نکات مثبت بسیار در آن ها وجود دارد.»

.

بابک صحرایی هم یکی دیگر از عوامل آلبوم بود که در گفته های خود نکات مهمی را بیان کرد. او به عدم وجود بستر مناسب برای پیشرفت و رشد خوانندگانى كه مى خواهند قدم هاى اول براى ورود به موسيقى را بردارند اشاره داشت و گفت: «نظام سرمایه داری بر موسیقی هم سلطه پیدا کرده .و خواننده هاى جوان برای تولید آلبوم باید از پشتوانه مالى بسیاری برخوردار باشند. اگر یک خواننده بخواهد با چهره های مطرح موسیقی برای ساخت آلبوم، .همکاری کند تا شانس بيشترى براى موفقيت داشته باشد، براى تولید هر قطعه ، میانگین .بايد حدود ده الى پانزده ميليون تومان هزينه كند. با اين ترتيب هزينه يك آلبوم يعني ترانه، آهنگ، تنظيم، نوازنده و استوديو حدود صد ميليون تومان مشود و این تازه اول راه است و بعد از توليد آلبوم به مرحله تکثیر و انتشار می رسد. اگر قرار باشد یک آلبوم موسیقی در تهران به خوبی دیده شود باید پنجاه هزار نسخه تکثیر شود که در حال حاضر هزينه چاپ و تكثير و انتشار هر عدد سي دي حدود هزار تومان است. يعنى خواننده براى اينكه برای آلبوم خود. پخش خوبى داشته باشد بايد حدود پنجاه ميليون تومان هزينه كند. مجموع اين هزينه ها باعث مى شود بسيارى از استعدادهاى جوان توان طى كردن مسير لازم براى موفقيت را نداشته باشند. »

بابك صحرايى در ادامه به بحث دستمزد ترانه سراها و آهنگسازهاى شناخته شده اشاره كرد و گفت:« معتقدم من و تعدادى ديگر از ترانه سراها و آهنگسازها و تنظيم كننده ها اين توانايى را داريم كه اتفاق مثبتى را براى يك خواننده ايجاد كنيم. در ادامه مسير هنرى خواننده، هيچ سهم مالى از موفقيت هاى خواننده نداريم. به همين خاطر اگر به سرنوشت يك ترانه يا آهنگ موفق نگاه كنيم هزينه دريافت شده هزينه نا به جايى نيست. به عنوان مثال استاد تورج شعبانخانى كه خواننده اى مثل فريدون فروغى را به موسيقى معرفى كرده و آهنگ های جاودانه اى، براى بسيارى از خواننده هاى بزرگ ساخته، در چهل سال گذشته هيچ سهمى از موفقيت خواننده ها نداشته و تمام سهم مادى اش همان دستمزدى بوده كه در ابتدا دريافت كرده است. »

او هم درباره تغییر سازبندی در موسیقی امروز گفت: «تنظیم هایی که در آنها از ساز زنده استفاده می شود و ارکسترال هستند قدیمی نمی شوند چرا که صداى ساز زنده تغيير نمى كند. صداى پيانو زمان شوپن و بتهوون نیز همينى بوده كه الان مى شنويم و دويست سال ديگر هم همين خواهد بود. اما در تنظیم های الکترونیک، صداها و افكت ها هر روز در حال تغييرند و این دلیل اصلی قدیمی شدن تنظیم های این چنینی است و گذر زمان به آن ها لطمه وارد می کند. در ترانه اما با بحث قديمى شدن كمتر مواجه هستیم. .کهنگی و قدیمی شدن، شامل ترانه هايى مى شود كه برای یک اتفاق خاص و روز جامعه و مردم و به اصطلاح به شكل سفارشى نوشته شود و بعد از چند سال شنونده دیگر احساس نزدیکی سابق را با آن اثر ندارد چون از آن اتفاق يا موضوع خاص دور شده. در ساير موارد اين اتفاق نمى افتد. من همیشه سعی کرده ام ترانه هایم مشمول مرور زمان نباشد. همه ترانه سراها در هر دو حالت ترانه مى نويسند و ترانه سرايى موفق تر است كه بتواند ترانه اى بنويسد كه در گذر زمان رنگ كهنگى به خود نگيرد.»

.

ترانه سرای پرکار چند سال اخیر موسیقی گفت: «تنها با رسيدن به يك همدلى جمعى مى توانيم از شرايط فعلى، يعنى نبودن امكانات مناسب براى رشد استعدادهاى تازه، خارج شويم. اينكه همه ما از ترانه سرا و آهنگساز و تنظيم كننده تا شركت ها دست به دست هم بدهيم و فضاى بهترى براى رشد خواننده هاى جوان ايجاد كنيم كه با توجه به شرايط حال حاضر بعيد مى دانم به اين زودى همدلى مناسبى ميان اهالى موسيقى ايجاد شود تغيير خاصى در شرايط فعلى صورت گيرد. . موسيقي ما شبيه كودكى است كه سر راه گذاشته شده. هر وقت اين كودك موفقيتى كسب مى كند ده ها پدر و .... پيدا مى كند، اما وقتى بحث حمايت پيش مى آيد، هيچ كسى خودش را مسوول نمى داند.»

در پایان نیز فرهاد یوسفی دوباره از دوستان و ....... خود تشکر کرد گفت: «باز هم از همه دوستان و همراهان خودم تشکر می کنم به خصوص ..... عزیزم که هر لحظه کنارم بود و با حمایت خود من را دلگرم به ادامه مسیر کرد. »

فرانک یوسفی مجری و گوینده،. که به دلیل حضور در عرصه هنر، دیدگاه هنرمندانه ای نیز .نسبت به کار برادر خود دارد. همین موضوع باعث شد، تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا زحمت های فرهاد یوسفی بی نتیجه نماند و به بهترین شکل به ثمر بنشیند.

.

«فرانک یوسفی»، مجری و گوینده رادیو و تلویزیون، با توجه به فعالیت در عرصه هنر برای معرفی هرچه بهتر اثر برادر خود تلاش کرد و دیدگاه.های خود نسبت به بغض های پاییزی را هم بیان می کرد. این نشست با مهمان ویژه از جمله، دانیال عبادی، علیرضا بلورچی، علی اوجی، شهرام زمانی، حامد جوادی، سمیرا ذکایی، امیریوسف فیروزی، احسان متولی، نرگس عبدالمالکی و. همچنین عوامل اصلی «بغض های پاییزی»، تورج شعبانخانی،. بابک صحرایی و ... در تالار «نرگس» برگزار شد..

این اثر با همت شرکت «آوای سوته دلان» و پخش «باران» تهیه و توزیع شده و از تمامی کاربران فهیم سایت «موسیقی ما» تقاضا داریم به جهت حفظ حقوق مادی و معنوی مولفان و صاحبان اثر، نسبت به تهیه نسخه اصلی اقدام کنند.

.

 

 

 

 

 

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...