رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
 • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

 • با 10 سال قدمت
 • بیش از 145 هزار کاربر
 • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

وقتی صحبت اختلافات مالی، از آلبوم مرتضی پاشایی پیشی گرفت

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسیقی ما – نشست خبری آلبوم «اسمش عشقه» عصر امروز در طبقه ششم پردیس چارسو با حضور شهناز محلوجیان (نماینده ....... پاشایی)، مهرزاد امیرخانی (ترانه.سرای آلبوم)، رامین بصیرت.نیا (مسئول موسیقی شرکت پخش دنیای هنر)، مرتضی معماری (یکی از مدیران این موسسه)، معین راهبر، میلاد ترابی و انوشیروان تربتی (تنظیم.کنندگان آلبوم) و مهدی میرزاباقریان (ناشر و مدیر اجرایی آلبوم). برگزار شد.به گزارش سایت «موسیقی ما»، در ابتدای برنامه روابط عمومی این نشست در توضیحاتی اعلام کرد که ....... پاشایی پیش ازآغاز نشست اعلام کردند که نمی توانند در این نشست خبری حاضر شوند و نماینده آنها و وکیل قانونی این ....... پاسخگوی سخنان خبرنگاران خواهد بود.

 

در این نشست که بیشتر زمانش به تشریح اختلاف.های مالی گذشت، «رامین بصیرت.نیا»، مسئول موسیقی شرکت پخش دنیای هنر، درباره مسابقه.ای که از سوی صفحه اینستاگرام این شرکت برای آلبوم «مرتضی پاشایی» به راه افتاده توضیح داد؛ مسابقه.ای با عنوان «با آلبوم اسمش عشقه سلفی بگیرید و سکه طلا ببرید» که او توضیحات خود را اینگونه ارائه کرد:«این مسابقه دو بخش عکاسی و فیلمبرداری دارد. پس از اینکه قسمت عکاسی به پایان برسد، بخش دوم یعنی فیلمبرداری آغاز می.شود. هواداران مرتضی در بخش دوم می.توانند قطعاتی که دوست دارند را لب بزنند و بخوانند و یک فیلم تهیه و آن را برای ما ارسال کنند. هدف دو مسابقه.ای که ما برگزار کردیم این بوده که در پایان یک کلیپ از آثار مرتضی با حضور مخاطبانش تهیه و منتشر شود. از دیدگاه شرکت و ....... و وراث آن مرحوم این اتفاق خاصی نبود. تمام تلاش ما این بود که از زمان تولید تا توزیع کارهایی را انجام دهیم که آن مرحوم دوست داشت. با توجه به مشورت.هایی که از دوستانش گرفتیم این مسابقه هم اتفاق بدی نبود.»

 

او سپس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می شود آلبوم «اسمش عشقه» مستر نهایی نشده است نیز گفت:«این آلبوم آماده انتشار بود و مثل همه آلبوم.هایی که در این چند سال کار کردیم ابتدا پیشنهاد کار را دریافت کردیم و مثل همیشه سعی کردیم که در بهترین حالت ممکن، اثر را تولید و عرضه کنیم. من این موضوع را قبول ندارم که این آلبوم نسخه نهایی نبوده است. اتفاقات خیلی خوب هم در آلبوم بود ولی نمی.دانم متاسفانه چه اتفاقاتی رخ داده که طی این چند روز همه چیز در حال برگشتن است. اگر آلبوم خوب نبوده پس چرا مردم استقبال کردند و درخواست تکثیر مجدد آن را دریافت می.کنیم؟ به هرحال. راجع به آلبوم مرحوم پاشایی کنجکاوی وجود داشت و برخی در همان ابتدا خریدند و شنیدند اما چرا هنوز هم فروش خوبی دارد؟ با توجه به تجربه.ای که من دارم این آلبوم نسبت به آثار خیلی از خوانندگان مطرح از استاندارد بالاتری برخوردار است. مطمئن باشید طی یک ماه و نیم آینده جای خود را در بازار پیدا خواهد کرد. این آلبوم آنقدر در بخش ملودی و ترانه قوی است که اگر دوستان ما نتوانستند در برخی قطعات از لحاظ وکال نظر شما را جلب کنند، باز هم نقاط قوت زیادی داشته باشد.»

.

 

 • * قیمت 18 هزار تومانی

بصیرت.نیا سپس درباره بحث قیمت دی جی پک این اثر که 18 هزار تومان است توضیح داد:«آن قیمت 18 هزار تومان بر اساس شرایط خاص تولید اثر بوده و اگر دوستان بخواهند ما ریز هزینه.های دی جی پک را اعلام می.کنیم. این 18 هزار تومان که همه می.بینند و می.گویند ما شرکت سودجویی هستیم دو بخش دارد؛ یک بخش تولید سخت افزاری این آلبوم نظیر دفترچه و دی جی پک است. بخش دیگر هم به بخش فروش اختصاص دارد. به دلیل تیراژ پایین و کیفیت تولید بالای این آلبوم با آن فضای طلاکوب و دفترچه، هر نسخه 7500 تومان برای ما هزینه داشته است.»مرتضی معماری، یکی از مدیران ارشد شرکت پخش دنیای هنر، نیز درباره این قیمت بالا برای یک آلبوم گفت:«قیمت این آلبوم همانند سایر آثار موسیقی 4000 تومان بود. ما چهارصدهزار نسخه با این قیمت عرضه کردیم و فقط ده هزار نسخه به صورت دی جی پک منتشر شده که خوشبختانه از هر دو نسخه استقبال به عمل آمد. ما در موسیقی سنتی هم این روند را داریم که آثار را با بسته بندی شکیل و چنین شکل و شمایلی و همین حدود قیمت عرضه می.کنند. اگر به فروشگاه.های محصولات فرهنگی مراجعه کنید متوجه می.شوید که اکثر آثار سنتی با همین قیمت عرضه می.شود. ما تصمیم گرفتیم که یک نسخه از این آلبوم را با توجه به شرایط خاصی که دارد در چنین بسته.بندی عرضه کنیم. سود چندانی هم عاید شرکت پخش نشده زیرا حدود پنجاه درصد قیمت این آلبوم صرف هزینه تولید و سود خرده فروشی می.شود. اگر به هر فروشگاه مراجعه کنید بیشتر از نه هزار تومان برای آن آلبوم پولی پرداخت نشده است. توجه داشته باشید که نسخه دی جی پک چهار قطعه بیشتر دارد و همین مساله هزینه.های تولید را افزایش می.دهد. دفترچه همراه آلبوم هم با نوع چاپ و طراحی و جزئیات متفاوتی نسبت به سایر آثار موسیقی عرضه شده است.»

 

او گفت برای این قیمت مجوزهای لازم اخذ شده است:«به این شکل هم نیست که ما هر قیمتی دوست داشتیم برای آلبوم در نظر بگیریم و قطعا مجوزهایی برای این موضوع اخذ شده است. سایر آثار موسیقی که به شکل دی جی پک عرضه می.شوند با همین قیمت.ها و بلکه بیشتر عرضه می.شود و حتی دیده شده که با ماژیک روی قیمت را خط می.کشند و با عدد بیشتری عرضه می.کنند. هر جایی که روی گران.فروشی.های کشور نظارت می.کند قطعا بر ما هم نظارت خواهد داشت.»

.

 

 • * وُکال نهایی بود؟

معین راهبر هم سوال مربوط به نهایی نبودن وکال آلبوم را بدین شکل پاسخ. داد:«ما نمی.توانیم بگوییم که تمام وکال.ها صد در صد بوده و در عین حال از لحاظ کیفی پایین بوده است. من و مهرزاد امیرخانی اطلاع داشتیم که برخی از قطعات نظیر «اسمش عشقه»، «اشکام جاریه» و «حس جدید» حتما در آلبوم قرار خواهد داشت. یکی از عادت.های خوب مرتضی این بود که زمانی که قطعه.ای را می.ساخت یا به شکل نهایی آن یا به بهترین شکل ممکن اجرا می.کرد. درست است که از لحاظ کیفیت یک مقدار ضعف در وکال وجود دارد ولی از لحاظ خواندن مرتضی ما اشکالی نمی.بینیم. به واسطه دوستان عزیزمان «آرش پاکزاد» و «محمد فلاحی» تلاش کردیم که وکال.ها را به بهترین شکل ممکن در آلبوم قرار دهیم. خیلی از قطعات ما کیفیت خوبی داشتند و برخی از کارها هم کیفیت پایینی داشتند.»

.

 • * دعوای اینستاگرامی

شب قبل برگزاری این نشست خبری پست.های جنجالی از سوی مهرزاد امیرخانی و ....... مرحوم پاشایی در فضای مجازی منتشر شد که همین اتفاق موضوع بحث بعدی جلسه بود. مهرزاد امیرخانی درباره تسویه حساب مالی خود درباره این آلبوم اعلام کرد:«هنوز تسویه حساب مالی نکرده.ایم. با توجه به تغییر حرف.های دوستان به یک رقمی رسیدیم و من دیروز یک چک دریافت کردم. آن چک باز هم یازده میلیون تومان از مبلغ توافقی کمتر بود و اعلام کردند که در حال حاضر نداریم و بعدا تسویه می.کنیم!»معین راهبر راجع به تسویه حساب گفت:«....... پاشایی با من تسویه حساب کرده.اند و مشکل خاصی نیست.» در این بین «شهناز محلوجیان» که به عنوان وکیل و نماینده قانونی ....... پاشایی در این جلسه شرکت کرده بود، خود را نویسنده رمان مرتضی پاشایی معرفی کرد و اعلام کرد بدون اینکه در جریان تمامی ابعاد و حواشی آلبوم قرار بگیرد در این نشست حاضر شده است. محلوجیان درباره بحث تسویه حساب عوامل آلبوم گفت:«من به عنوان نویسنده کتاب مرتضی پاشایی هرچه که جلو رفتم و دوستان و دشمنان مرتضی را دیدم، بیشتر به حاشیه رسیدم. به من گفتند که تمام پول مهرزاد امیرخانی پرداخت شده است. یک روز مهرزاد ادعا کرده بوده که من شریک هستم و منصور پاشایی با ایشان صحبت کردند. الان تعجب کردم که می.گویند هنوز بخشی از پول پرداخت نشده است.»

 

مهرزاد امیرخانی در ادامه صحبت.های محلوجیان گفت:«صحبت.های زیادی تا پیش از ارائه رضایت.نامه من برای ترانه.های آلبوم وجود داشت. همه صحبت.ها به صورت اس ام اسی مکتوب است. چند روز پس از صدور رضایت.نامه ترانه.ها همه چیز تغییر کرد. گفتند که شکایت کرده و جلوی آلبوم را بسته یا زیاده.خواهی.ها و تنگ.نظری.های من باعث بیماری مرتضی شده است. من فقط می.توانم تاسف بخورم. همه چیز.کاملا واضح است و جلوی همه این آدم.ها اعلام کردم که هنوز هیچ چیز تمام نشده است. این مبلغی که پرداخت شده با آن چیزی که رسانه.ای شده و می.گویند هشتاد میلیون تومان گرفته.ام، فاصله دارد.»

 

او در پاسخ این سوال که اصلا چرا رضایت.نامه ترانه هایش را با این شرایط صادر کرده، گفت:«به من گفتند که هر شرایطی داشته باشی عملی می.کنیم. تسویه حساب من راجع به این یک آلبوم نبوده. من در تمام دوران حدودا هشت ساله کار با مرتضی یک ریال از او دریافت نکردم. قرار ما با مرتضی این بود که پس از ثبات مالی او بخشی از درآمدها هم به سمت من بیاید و رابطه ما کلا به صورت فرم ترانه.سرا و خواننده نبود. من آدمی نبودم که مرتضی برایم ملودی بفرستد و من در جای دیگر شعر بنویسم و بفرستم. در همه چیز کار با همدیگر شریک بودیم. من توقع داشتم زمانی که پای ....... مرتضی به میان می.آید یک مقدار شبیه به خودش رفتار کنند که متاسفانه برعکس بود.»

.

 

 • *دوری از حاشیه

.شهناز محلوجیان در توضیح دلایل عدم حضور ....... پاشایی در این جلسه گفت:« من مسافرت بودم و شب گذشته رسیدم و حال زیاد خوبی نداشتم. شب گذشته به من اعلام کردند که باید در این جلسه حضور پیدا کنم و آنها گفتند که ما دوستان و دشمنان مرتضی را دوست داریم و نمی.خواهیم دنبال حاشیه باشیم. آنها گفتند که ما نباشیم بهتر است و تو در این جلسه حضور داشته باش. به من گفتند که از ابتدا قرار نبوده در این جلسه حضور پیدا کنیم و نمی.خواستیم در جنجال باشیم.»رامین بصیرت نیا در ادامه گفت:«آقای منصور پاشایی شخصا تلفنی با من صحبت کردند و در مورد زمان و جزئیات نشست خبری صحبت کردیم. با آقای مصطفی پاشایی هم به عنوان مدیر جمع.آوری این آلبوم صحبت کردیم و قرار بود این جلسه طی سه بخش برگزار شود ولی نهایتا به همین یک بخش قناعت کردیم. قرار بود که تشریف بیاورند و دیروز برای آقای ناصر پاشایی مسافرتی پیش آمد. نتوانستیم با آقای مصطفی پاشایی تماس برقرار کنیم. آقای منصور پاشایی به من گفتند که خانم محلوجیان وکیل قانونی ....... هستند و می.توانند صحبت کنند. البته به گفته خودشان اول نویسنده کتاب و بعدا وکیل قانونی ....... هستند.»

.

 

 • * لطفا فارسی صحبت کنید!

عدم اطلاع کافی شهناز محلوجیان از تمام وقایع و همچنین لهجه.ای که او در حین صحبت کردن داشت، (با توجه به اینکه از سمت .... اصالت آمریکایی دارد)، موضوع جالب دیگر این نشست بود. شهناز محلوجیان دراین باره گفت:«شما تک تک افراد را بدون اینکه مجوز داشته باشید محکوم کردید. تا آنجایی که از آلبوم اطلاع داشتم اعلام کردم. اینکه شما نمی.توانید متوجه صحبت من بشوید مشکلی نیست و من پیش از جلسه به دوستان گفتم که هرچه سوال کنند فقط واقعیت را می.گویم. آنچه را که شنیدم و تحقیق کردم بیان می.کنم و می.گویم.»مورد دیگری که توسط اهالی رسانه به آن اشاره شد، صحبت.های مکرر روی مقوله پول و دوری از معنویت مورد نظر مرتضی پاشایی بود که «میلاد ترابی» صحبت.های خودش را در این بخش آغاز کرد و گفت:«یک آلبومی تولید شده و به فروش رسیده و مردم خریده.اند و چرخه مالی ایجاد شده است. یکی از دوستان خبرنگار در مورد معنویات صحبت کردند. مسائل معنوی برای زمانی است که هیچ پولی در کار نباشد. اگر ....... مرتضی می.گفتند ما این آلبوم را مجانی در اختیار مردم قرار می.دهیم، عوامل هم می.گفتند که چون قرار نیست درآمدی در کار باشد، پس ما هم به سمت مسائل معنوی می.رویم. خود مرتضی نیست و قرار است که یک مبلغ هنگفت جا به جا شود. اینکه ما زحمات بکشیم و به عنوان عوامل تولید پیگیر معنویات باشیم، امکان پذیر نیست.»

 

طرح مساله سوء استفاده از احساسات مردم مورد دیگری بود که میلاد ترابی پیرامون آن گفت:«مردم قطعات را می.شنوند و نظرات مثبت و منفی نسبت به محتوا و کیفیت کار دارند. مردم نهایتا به ....... مرتضی و خود مرتضی فکر می.کنند که چقدر این آلبوم را فروخته.اند و درباره تنظیم.کننده و سایر عوامل فکر نمی.کنند. جنبه کلی داستان این است که هرچه در بضاعت ما بوده، ارائه کردیم. طبق صحبت.های قبلی به شما گفتم زمانی که چرخه مالی ایجاد می.شود هرکسی به سهم خود می.تواند سهیم باشد. آقای امیرخانی در صحبت.های خود گفتند که از ابتدای فعالیت با مرتضی هیچ پولی دریافت نکرده.اند. الان اگر بحث پول را مطرح می.کنند به این دلیل است که کار به درآمد رسیده است. ب در چنین موردی قیم آن فرد که اکنون حضور ندارد تصمیم.گیرنده خواهند بود. تصمیم.گیری اینکه من محصولی که دارم را دو میلیون یا دویست میلیون بفروشم با خودم است و مردم می.توانند این محصول را یا بخرند یا نخرند. هر تولیدکننده.ای برای خودش یک توجیه دارد و من به عنوان یک تنظیم.کننده برای کار خودم و قیمت آن توجیه دارم. شما فقط پیگیر قیمت 18 هزار تومان هستید در نهایت این می.شود که یا مردم می.خرند و حمایت می.کنند یا نمی.خرند.»

.

 

 • * مسابقه «کی بیشتر با مرتضی بوده»؟!

مهرزاد امیرخانی در بخش دیگری از جلسه دراین باره که چرا بحث های حاشیه ای را در اینستاگرام کلید زده است، گفت:«این مشکلات از جایی شروع شد که همه مسابقه کی بیشتر با مرتضی بوده راه انداختند و مرتضی برای چه کسی است؟ مسابقه چه کسی باعث موفقیت مرتضی شده و چنین جنگی را راه انداختند. همه آنهایی که بودند در یک گوشه ساکت نشستند و کار بالا گرفت و رضایت.نامه آلبوم را بدون هیچ چیز به آنها دادیم اما در ادامه گفتند که مهرزاد رضایت.نامه نمی.دهد. برای مستند مرتضی از ما تصویر گرفتند و تا جایی که اطلاع دارم قرار بود این مستند در تلویزیون پخش شود. به یک روایت هم اعلام کردند قرار است آن مستند در قالب پکیج آلبوم ارائه شود ولی هزینه اضافی بابت آن دریافت نکنند. زمانی که ما دیدیم اینگونه است و دارند همه چیز را می.فروشند تصمیم گرفتیم که نباشیم. همین باعث شد که جبهه.گیری.ها چند برابر شود و تهمت زدن.ها را آغاز کنند. شما می.گویید که چرا این جنگ و دعواها در اینستاگرام به راه افتاده است؟ تریبون خاص دیگری وجود ندارد و من نمی.دانم که از کجا باید رسانه را پیدا کنم. دوستان دیگری هم بودند که تمایل داشتند و من توانستم با آنها صحبت کنم. ما از هیچ با هم بودیم و با بی پولی و سختی جنگیدیم و تلاش کردیم. خواست خدا بوده که آبرویی برای مرتضی جمع شده است. به جای اینکه از ما تشکر کنند و بگویند در تمام روز و شب.هایی که ما نبودیم شما بودید، می.گویند این افراد حسود و تنگ.نظر هستند و ارث می.خواهند. چرا ما باید بنشینیم و نگاه کنیم؟ چرا از آلبومی که بابت آن درآمد میلیونی دارند چرا نباید بگویم اینقدر سهم من می.شود؟ کسانی که کار کرده.اند نباید پول بگیرند و همه پول.ها را کسانی که خواب بودند باید بگیرند؟ این حرف بی منطقی است که به دنبال معنویات برویم. من هر بار که مصاحبه می.کنم می.گویم که بعد از مرتضی دیگر زندگی من مثل قبل نشد و اصلا مگر ....... مرتضی به دنبال معنویات رفتند که ما برویم؟ من پشت آلبوم مرتضی دیدم که نوشته بودند با تشکر از شرکت فرهنگی و هنری «مرتضی پاشایی». به سلامتی برنامه بعدی برای درآمدزایی مشخص شد. می.خواهم بگویم ........ای که چنین پسری را بزرگ کردند و تحویل این مملکت دادند محترم هستند ولی کوچکترین نقشی در پیشرفت مرتضی نداشتند و تمام درآمدها به سمت آنها رفته است. این مبالغ چیزی نیست که من از آنها خواستم ولی در نهایت یازده میلیون تومان کمتر از آنچه که خودشان رضایت دادند، پرداخت کردند.»

.

 • * اگر امضا نمی کردم...

امیرخانی درباره صدور رضایت نامه انتشار آلبوم و تناقضش با حرف های امرزو هم گفت:«من رضایت.نامه آلبوم را روی حساب حرفی که گفتند انجام می.دهیم به آنها دادم. اگر تا همین الان هم آن رضایت را امضا نمی.کردم آلبومی وجود نداشت که در موردش صحبت کنیم. من با توجه به یک تعهد شفاهی رضایت کتبی دادم که آلبوم منتشر شود ولی بعدا همه چیز تغییر کرد. در پاسخ به اینکه سوال می.شود الان چرا پیگیری نمی.کنی باید مثال عابر بانک را بزنم که اگر پول کم از آن بگیرید چه کار می.خواهید بکنید؟ هر قدر که خودشان راضی هستند باید من هم تایید کنم. من دنبال پیگیری قانونی نیستم و حتی در قبال همین مبلغی که راضی شدند بدهند، یکی دو مرتبه گفتم که نمی.خواهد چیزی پرداخت کنید و گفتند که می.خواهیم رضایت تو هم باشد. خب خوشبختانه رضایت ما هم شد و آن چیزی که گفتند را ندادند و دستشان هم درد نکند!»

.رامین بصیرت.نیا در پاسخ به سوال خبرنگاری که اعلام کرده بود در این جلسه فقط از پول صحبت می.شود و خبری از معنویات نیست؛ گفت:«شما که نماینده افکار عمومی هستید اول سوالی که از من دارید در مورد پول است و من باید سوال شما را با معنویات پاسخ دهم؟ سوال اول این بود که چرا آلبوم 18 هزار تومان است. سوال دوم از آقای مهرزاد امیرخانی این بوده که آیا پول خود را گرفته.اید؟ معنویات مرتضی به خودش و اطرافیانش مربوط می.شود. ما اینجا جمع شده.ایم تا به ابهاماتی که این چند وقت به راه افتاده و پیکان مستقمیش به سمت ما است و سودجو هستیم، پاسخ دهیم. اینگونه نشان داده می.شود که ظاهرا ما در این هفده سال فعالیت، هیچ کاری نکرده.ایم و قرار بوده که مرتضی فوت کند و ما از آلبوم او میلیاردر شویم. ما امروز آمدیم تا درباره ریز تمامی این اتفاقات توضیح دهیم. در پاسخ به این موضوع که می.گویید ما اینجا برای خودمان تریبون درست کرده.ایم و می.خواهیم روی موج آلبوم مرتضی سوار شویم باید بگویم که طی تمام این سالها تقریبا هیچ مصاحبه.ای نداشته.ام. من به دنبال تریبون نیستم و امروز آمده.ام تا بگویم که ما نه میلیاردر شدیم و نه قرار بود که میلیاردر شویم. ما آلبوم اول آقای پاشایی به نام «یکی هست» را تولید و منتشر کردیم. تا امروز و به اصطلاح این آخرین آلبوم مرحوم پاشایی است، البته اگر آلبومی دیگری از جای دیگری بیرون نیاید. ما هم دوست داشتیم که پس از اولین اثرش این مجموعه را هم به عنوان یادگاری.اش منتشر کنیم. هزینه بسیار سنگینی بابت این آلبوم پرداخت کردیم و شاید هیچ شرکت دیگری چنین کاری انجام نمی.داد. ما به دلیل اینکه می.خواستیم در رزومه خودمان چنین آلبومی را داشته باشیم، تن به این هزینه دادیم و آلبوم را منتشر کردیم. درباره آن هجده هزار تومان هم باید بگویم که تولید یک سری هزینه.ها دارد و همین قیمت.گذاری براساس هزینه.های مشخص اتفاق افتاده است. آلبوم به عنوان 7500 هزینه تولید داشته است. هر عدد آلبوم 1500 تومان هزینه پخش داشته و با قیمت 9000 تومان در اختیار نمایندگان فروش آلبوم قرار گرفته است. سی دی فیلم در این مملکت پس از سه سال که سه هزار تومان بوده به چهار هزار تومان افزایش پیدا کرده است.»

.

 • * نصف هزینه آلبوم خیرات شده

شهناز محلوجیان در بخش دیگری از سخنانش گفت:«نیمی از درآمد این آلبوم صرف هزینه.های تولید شده است. اما خود من دیدم که نصف دیگر آن را به یک نفر که بسیار نیازمند بود، دادند. منصور و ناصر پاشایی نصف دیگر این پول را به یک نفر که نیازمند بود دادند. آنها پدر و عموی من نیستند و من فقط یک نویسنده هستم که واقعیت را می.نویسم. من دیدم که درآمد این آلبوم را برای روح مرتضی به یک شخص نیازمند اهدا کردند و اگر نیاز باشد آن شخص را هم می.آورم. من برای روایت در کتاب خودم به همراه منصور و ناصر پاشایی رفتم و دیدم که پول را اهدا کردند اما داستان مهرزاد امیرخانی را به خدا نمی.دانستم. ....... پاشایی عاشق هنر هستند و زمانی که قرارداد کتاب من را با ناشر امضا کردیم تمام درآمد آن برای خیریه رفت. نیمی از پول آلبوم را هم هدیه کردند. آنها همه را دوست دارند و به همه احترام می.گذارند.»«انوشیروان تربتی»، تنظیم کننده دو قطعه آلبوم اسمش عشقه، در ادامه جلسه اعلام کرد:«من به احترام مرتضی عزیز در این جلسه حضور پیدا کردم. فکر می.کنم خیلی بهتر بود که در چنین مراسمی یک مقدار هم راجع به آلبوم و موسیقی و تنظیم صحبت می.شد. متاسفانه دوستان خبرنگار این سوالات را مطرح کردند و عوامل هم ناچار بودند که پاسخ دهند و فقط راجع به پول و اختلافات صحبت شد. حیف مرتضی عزیز که اگر در این شرایط بود نمی.دانم چه می.شد. اگر اجازه بدهید با کمال احترام به همه خداحافظی کنم.»

.

 

 • * من از سوی مرتضی انتخاب شدم

معین راهبر درباره نحوه انتخاب و حضورش در این آلبوم اظهار داشت:«من از سوی خود مرتضی برای این آلبوم انتخاب شدم و مهرزاد امیرخانی در جریان است. قرار بود که قطعه اسمش عشقه به جای «نگران منی» در برنامه ماه عسل پخش شود. این قطعه و اشکام جاریه کارهایی بودند که خود مرتضی دوست داشت من تنظیم کنم. به قول مصطفی پاشایی که از زبان مرتضی نقل کرده، او گفته دوست دارم کارهایم به کسانی سپرده شود که قبلا با آنها کار کردم و نتیجه گرفتم. خدا را شکر قطعات عصر پاییزی و نگران منی بازخورد خوبی داشت.» این تنظیم.کننده که با هفت اثر در آلبوم اسمش عشقه حضور دارد درباره بحث خوانندگی مصطفی پاشایی در این مجموعه گفت:«مصطفی پاشایی قطعه ده یعنی «حالا حالا» را خوانده و اسم او به عنوان همخوان ذکر شده و بنده به عنوان کسی که مدیریت کارهای وکال مرتضی را داشتم اعلام می.کنم او در هیچ قطعه دیگری حضور نداشته است. مرتضی قطعه حالا حالا را خیلی دوست داشت و آنطور که از ....... و دوستانش شنیدم به این کار خیلی اعتقاد داشته است. ما نیمی از وکال مرتضی را نداشتیم و خود آقای امیرخانی هم شعر را به صورت کامل نگفته بود. شعر بعدا گفته شد. به دلیل اینکه خود او روی این قطعه تاکید داشته ما سعی کردیم نزدیکترین صدا را انتخاب کنیم. حتی آقای «یوسف زمانی» که صدای نزدیک به مرتضی دارد روی این کار خواند ولی انتخاب نشد.»

.

 • * ترجمه انگلیسی

مرتضی معماری هم در اواخر جلسه اعلام کرد:«آقای مصطفی پاشایی مترجم هستند و تمام ترجمه.های انگلیسی آلبوم به تایید ایشان رسیده است. درست یا غلط این مساله به تایید ایشان رسیده و من در جریان نیستم. همچنین من به عنوان نماینده شرکت پخش آلبوم باید اعلام کنم که کار ما فقط آلبوم موسیقی نبوده و نیست. کارهای سینمایی منتشر کرده.ایم که پشت آن هزار و یک جنجال ایجاد شده است. از آن قسمتی که وارد پروژه این آلبوم شدیم تمامی قراردادها را به صورت شفاف منعقد کردیم. رضایت.نامه.های لازم را از ....... پاشایی دریافت کردیم و آلبوم را مثل همه آثار قبلی که ارائه کرده بودیم، با مجوزها و رضایت.نامه.های لازم راهی بازار کردیم. از سایر رضایت.نامه.های بین ....... و عوامل آلبوم هیچ اطلاعی نداریم. آلبوم را هم با قیمتی خریدیم که می.توانم بگویم دو برابر عرف این کار بوده و می.توانم بگویم که هفتاد درصد این کار دلی بوده و دوست داشتیم که این اثر در رزومه شرکت باشد. فکر می.کنم این رسالت یک شرکت در کار خودش باشد و اتفاق عجیب و غریبی نیست.»میلاد ترابی در بخش پایانی نشست خبری آلبوم اسمش عشقه گفت:«به نظر من به چالش کشاندن برخی از بحث.ها به جایی نمی.رسد. اگر وارد مسائل محتوایی و سایر جزئیات آلبوم بشویم بهتر است. به نظر من بیشتر از این چنین بحثی با جای درستی برسد.»

.

 

آخرین سوال به این موضوع اختصاص داشت که شنیده می.شود پنج قطعه این آلبوم قبلا به افراد مختلف واگذار شده و حتی کتبا این مساله تایید شده و دو نفر از آنها در مرحله شکایت هستند. معین راهبر ضمن ابراز بی اطلاعی از این موضوع اعلام کرد که در صورت وجود چنین مساله.ای باید ....... پاشایی پاسخگو باشند. اما رامین بصیرت.نیا در این زمینه گفت:«تا جایی که من اطلاع دارم فقط یک قطعه بوده که آن هم رضایتنامه.اش را خواننده.ای که اجرا کرده بوده دریافت کردند. تا جایی که ما در جریان قرار گرفتیم مشکل خاصی نبود. همچنین در توضیح صحبت.های آقای معماری باید بگویم که ما این آلبوم را به دو برابر عرف بازار خریداری نکردیم. بلکه حدود چهار برابر قیمت عرف بازار بوده است. تمام سعی ما این بود که این آلبوم چیزی در شأان مرتضی باشد.»این نشست با همکاری و مساعدت «پردیس چهارسو» به مدیریت «اشکان خطیبی» برگزار شد.

 

 

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
 • اضافه کردن...