رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
 • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

 • با 10 سال قدمت
 • بیش از 145 هزار کاربر
 • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

خسرو آواز ایران در جشنواره موسیقی جوان داوری می.کند

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسيقي ما - صبح امروز دکتر هومان اسعدی که در نشست خبری نهمین دوره جشنواره موسیقی جوان سخن می.گفت یک خبر مهم را اعلام کرد و آن حضور استاد محمد رضا شجریان به عنوان داور در بخش آواز این جشنواره بود. اما علاوه بر خسرو آواز ایران، علی.اصغر شاه.زیدی، نصرالله ناصح.پور، رامبد صدیف وشهرام ناظری آثار بخش آواز را داوری خواهند کرد.

.

 • اضافه شدن بخش موسیقی نواحی ایران به جشنواره جوان

سه سال است که هومان اسعدی دبیری جشنواره موسیقی جوان را بر عهده دارد اما در سومین سال دبیری او تغییراتی در جشنواره رخ داده است که اسعدی در این باره می.گوید: «ایندوره از جشنواره نسبت به دو دوره قبل چند تغییر داشته است،اولین تغییر در بخش موسیقی کلاسیک ایرانی است که سازتمبک به این بخش اضافه شد، در بخش کلاسیک غربی نیزسازهای بادی.برنجی اضافه شدند و مهمترین تغییر این دوره ازجشنواره اضافه شدن بخش موسیقی نواحی ایران بود.دیگرتغییر این دوره از جشنواره این است که شوراهایسیاستگذاری تخصصی شدند و برای هر ساز یک شورایتخصصی انجام امور را برعهده دارند. از استادان شاخصموسیقی دعوت شده و نزدیک به 60 نفر از این اساتید برجستهما را در جشنواره همراهی می.کنند.»

.

 • جشنواره جوان چشم.انداز موسیقی کشور را ترسیم می.کند

یکی از ویژگی.های اصلی جشنواره موسیقی جوان حضور استاتید برجسته موسیقی ایران است. علی ترابی که مدیریت انجمن موسیقی را بر عهده دارد،. در این باره می.گوید: «امسالسومین دوره.ای است که هومان اسعدی دبیری جشنواره رابرعهده دارد، جشنواره موسیقی جوان از نظر مشارکت اساتیدموسیقی ایران با هیچ جشنواره.ای قابل قیاس نیست. نهمیندوره جشنواره در شب اختتامیه دوره قبل با معرفی دبیر کلیدخورد و پاییز سال گذشته جلسات جشنواره به طور منظم برگزارشد و ما نهایتاً در سال 93 فراخون را منتشر کردیم.»مدیر انجمن موسیقی ایران ادامه می.دهد: «1200 اثر بهجشنواره موسیقی جوان ارسال شده و ترکیبی از داوران باتخصص.های متفاوت آثار را ارزیابی کردند. از بین این تعدادنهایتاً 339 اثر به مرحله نهایی راه پیدا کردند و در این مرحله60 تن از اساتید برجسته موسیقی ایران کارها را قضاوتمی.کنند. جشنواره موسیقی جوان به نوعی روشن.کنندهچشم.انداز موسیقی کشور در سالهای آینده است. من از تمامکسانی که می.خواهند جریان موسیقی کشور راآسیب.شناسیکنند دعوت می.کنم تا در روزهای این جشنواره حضور داشتهباشند.»

.

 

 

 • برای هر ساز یک شورای تخصصی وجود دارد

در شورای سیاست.گذاری این دوره از جشنواره موسیقی جوان تغییرات گسترده.ای صورت گرفته است و این شورا گسترده.تر و تخصصی.تر شده است. هومان اسعدی درباره این رویکرد جشنواره می.گوید: «شورای سیاستگذاری به شکل دو دوره قبلنیست و در واقع این شورا به بخش.های کوچک و تخصصیتبدیل شده است، به عنوان نمونه برای کمانچه یک شورایتخصصی وجود دارد و برای نی هم یک شورای جداگانه.»

.

 • ساز تمبک به جشنواره اضافه شده است

در طی سال.های گذشته علی.رغم اهمیت تمبک، این ساز در جشنواره حضور نداشت و نوزاندگان آن هم در جشنواره موسیقی جوان جایی نداشتند اما اسعدی از تغییر رویکرد جشنواره در این زمینه خبر می.دهد و عنوان می.دارد: «طیسال.های گذشته با چند تن از اساتید برجسته این ساز درصحبت کردیم و دعوت به همکاری کردیم، اما متأسفانه اینهمکاری انجام نشد، این ساز یکی از مهمترین سازهایموسیقی کلاسیک ایرانی است و نمی.تون آن را نادیده گرفت. به همین دلیل ساز تمبک نیز به جشنواره اضافه شده است.»

.

 • وظیفه جشنواره صرفا شناسایی است

سرنوشت برگزیدگان جشنواره.های این چنینی همیشه مورد سوال بوده. است این که برگزیدگان جشنواره.های دولتی آیا حمایتی خواهند شد و آیا مسیر فعالیت هنری.شان هموار خواهد شد یا خیر. هومان اسعدی در این باره معتقد است که جشنواره صرفا وظیف شناسایی هنرمندان جوان را بر عهده دارد: «درجشنواره.های بین.المللی هم هیچ تضمینی برای آینده برگزیدگانوجود ندارد، جشنواره صرفاً با هدف شناسایی گام برمی.دارد ومسیر را برای ورود هنرمندان جوان هموار می.کند.»

.

 • بودجه 900 میلیونی جشنواره موسیقی جوان

علی ترابی در پایان نشست خبری جشنواره موسیقی جوان با اصرار خبرنگاران بودجه جشنواره را اعلام می.کند و می.گوید: «بودجه سال گذشته ما 600 میلیون تومان بود که امسال با توجهبه گسترده.تر شدن بخش.ها، از معاونت هنری خواسته.ایم تا 50 درصد به این بودجه اضافه بکنند. به اعتقاد من این حضوراساتید به خاطر محبوبیت و مقبولیت شخص دکتر اسعدی استو نکته بعد که اساتید را برای حضور در این جشنواره ترغیبمی.کند، خود جوانان هسستند. به نظر من حضور جوانهاست کهباعث می.شود اساتید شرکت کنند، چرا که آنها از جایگاهاستراتژیک این جشنواره و تأثیری که در آینده می.تواند برموسیقی ایران بگذارد را آگاهی دارند.»

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
 • اضافه کردن...