رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

  • با 10 سال قدمت
  • بیش از 145 هزار کاربر
  • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

رویای زیبایی که بر باد رفت

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسیقی ما - اقدام باب گلدوف در مورد پذیرا شدن چهار ....... سوری اقدامی غیر عملی خوانده شد.باب گلدوف داوطلب شده بود تا در خانه.اش پذیرای چهار ....... از مهاجران سوری باشد، اما این اقدام از سوی دیوید سایموندز، از هیئت دولت محلی (LGA) انگلستان غیر عملی خوانده شده و مورد مخالفت قرار گرفت.

.

سایموندز، رئیس سازمان پناهندگی، مهاجرت و پناهندگانِ LGA در مورد پیشنهاد گلدف گفت: «متاسفانه من فکر می.کنم این پیشنهاد تنها یک رویای واهی است». او محبت و بخشندگی این هنرمند بریتانیایی را ستود، کسی که صدها هزار پوند نقدینگی، خوراک، پوشاک و چادرهای سکونتی برای اهداف خیریه.ای جمع.آوری کرده.است. و گفت: «اگر آقای گلدف تمایل دارد چنین کاری انجام دهد من مطمئن هستم که شورای محلی او که تا کنون نیز افراد زیادی را در لیست انتظار مسکن دارد خوشحال خواهد شد و همین بعد از ظهر این کار را انجام خواهد داد». این در حالی است که دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در پی انتقاداتی که از او در برخورد با بحران مهاجرین جنگ شده.است وعده داده بریتانیا هزاران مهاجر دیگر را که از کشورهای جنگ.زده به اروپا پناه اورده.اند خواهد پذیرفت.اما او به این نکته نیز اشاره کرد که «افرادی مثل آقای گلدف متوجه نیستند که سکنی دادن و حمایت از کسانی که در جستجوی پناهندگی هستند در حالیکه پرونده.های آن.ها در حال بررسی است، به طور سالانه میلیون.ها دلار هزینه در بر دارد."

او اضافه کرد «با اینکه مردم بریتانیا بسیار خوش قلب بوده.اند که خانه.هایشان را برای سکنی دادن به این مهاجرین پیشنهاد کرده.اند، شک دارم حاضر باشند برای سال.ها از آن.ها حمایت کنند تا زمانی که پرونده.های آن.ها بررسی شود و در موردشان تصمیم قطعی گرفته شود. به عنوان مثال یکی از گروه.هایی که تقاضای جمع.آوری کمک بود طی یک اقدام بسیار تاثیرگذار توانست در بیست و چهارساعت 200 هزار پوند جمع.آوری کند اما این مقدار به سختی معادل هزینه.ای است که شوراهای انگلستان تنها برای یک روز صرف حمایت از طرح سکنی دادن پناهندگانی می.کنند که پرونده.شان رد شده.است، چه برسد به سایر پرونده.ها»

 

سایموندز اضافه کرد: «کمک.های سخاوت.مندانه خیلی خوب هستند اما برای اینکه پرونده شخصی مورد بررسی قرار گیرد سال.ها زمان می.برد و آن.ها در طول این مدت اجازه کار کردن ندارند»

.

در حالی دولت انگلیس این توضیحات را ارائه می.کند که در پی اقدام باب گلدوف، هنرمندان دیگری به این حرکت نیکوکارانه پیوستند و برای حمایت از مهاجران و حل این معضل بزرگ دست به اقداماتی زدند.

 

جی.کی رولینگ، .مری پورتاس (Mary Portas)، استان کولی.مور (Stan Collymore) و دیگر هنرمندان به حمایت از مهاجرانی برخواستند که برای پناهندگی به اروپا آمده.اند.نویسندگان، فوتبالیست.ها و چهره.های مشهور دیگری حمایت خودشان را نسبت به هزاران مهاجری که در اروپا به دنبال پناهندگی هستند نشان دادند.

.

باب گلدوف، خواننده، ترانه.سرا، نویسنده و فعال سیاسی ایرلندی، طی گفتگویی با رادیو آرتی.ای ایرلند گفت او و همسرش جین مارین حاضرند تا در خانه.شان در کنت و لندن چهار ....... سوری را بپذیرند و تا زمانی که آن.ها بتوانند روی پای خودشان بایستند پذیرای آن.ها باشند.

 

او گفت: «نمی.توانم اتفاقی که افتاده را تحمل کنم. من و جین حاضر هستیم فورا سه ....... را در خانه.مان در کنت و یک ....... را هم در لندن بپذیریم»

 

او در طی صحبت.هایش به عکس آیلان کردی پسر بچه سه ساله سوری اشاره کرد که همراه ........اش در راه یونان بوده و در سواحل ترکیه غرق شده بود او گفت: «من با شرمساری زیاد به آن نگاه کردم و این اتفاق را خیانتی می.دانم به آن چیزی که هستیم و می.خواهیم باشیم»

.

باب گلدوف پیش از این نیز بارها سرمنشاء اقدامات نیکوکارانه اینچنینی شده بود و یکی از چهره.های مهم در عرصه موسیقی است که کارنامه.اش مشحون از اقدامات صلح.طلبانه است. او یکی از موسسان گروه بند اید است.

ماجرای بند اید، لایو اید و لایو ایت گروه بند اید (Band Aid) یک گروه بسیار بزرگ است که بیشتر اعضای آن اهل بریتانیا و ایرلند هستند و در سال 1984 تاسیس شد تا برای ساکنین فقیر اتوپیا کمک.های خیریه جمع.آوری کند. گلدوف این گروه را با نوشتن قطعه.ای به نام «آیا آن.ها می.دانند کریسمس است؟» برای کریسمس آن سال آغاز کرد. این ترانه توسط خوانندگان بسیاری تحت نام «بند اید» خوانده شد و بیش از سه میلیون نسخه فروش کرد. این قطعه پرفروش.ترین تک.آهنگ تاریخ موسیقی بریتانیا تا به آن روز شد و برای سیزده سال این عنوان را حفظ کرد.

 

گلدوف به دنبال آگاهی بیشتری که از وضعیت کشورهای افریقایی کسب کرد این جریان را با اجرای زنده.ای به نام «لایو اید» (Live Aid) ادامه داد. این کنسرت بزرگ در 13 جولای 1985 به طور همزمان در لندن و فیلادلفیا برگزار شد و .در تلویزیون و رادیو بریتانیا به طور مستقیم پخش گردید. این رویداد بزرگ که به عنوان «به یادماندنی.ترین اجرای صحنه.ای تاریخ» لقب گرفت، توانست بیش از 150 میلیون پوند برای گرسنگان افریقا کمک.های خیریه جمع.آوری کند.

 

گلدوف پیگیری مشکلات اقتصادی افریقا را ادامه داد و از دیگر اقدامات بزرگ او در این زمینه تاسیس کمیسیونی برای مسائل افریقا بود. این کمیسیون به دنبال درخواست.های مکرر گلدوف از وزیر بریتانیا برای کمک به گرسنگان افریقا تاسیس شد. برنامه آن.ها این بود که برای یک سال درباره مشکلات افریقا و ریشه.های آن مطالعه کنند و در نهایت به نتایجی هم رسیدند که هم مستلزم تغییراتی از جانب افریقا بود و هم کمک.های بیشتر کشورهای ثرومتند دنیا، بخشیدن قروض افریقا و تغییراتی در قوانین تجارتی. نتیجه فعالیت این کمیسیون در مارچ 2005 منتشر شد و گلدف در حمایت از این اقدامات و برای اعمال فشار روی «گروه هشت» (G8: گروهی تشکیل شده از هشت کشور صنعتی جهان که حدود 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند) هشت کنسرت همزمان را در سراسر دنیا برنامه.ریزی کرد که «لایو ایت» (Live 8) نامیده شد. در این کنسرت ده.ها ستاره و چهره بزرگ موسیقی در هشت نقطه جهان برنامه اجرا کردند.

 

باب گلدوف پس از آن نیز به فعالیت.های بشردوستانه خود ادامه داد و از اقدامات بزرگ و موثر او می.توان به عضویت در APP (پنل پیشرفت افریقا) همکاری با DATA (قرض، کمک، تجارت، افریقا) و کنفرانس.ها، کنسرت.ها و بسیاری فعالیت.های دیگر اشاره کرد.

 

باب گلدف خواننده و ترانه سرایی انگلیسی در ایران بیشتر با بازی در نقش «پینک» در فیلم موزیکال. «دیوار» شناخته شده است. فیلمی که بر اساس آلبومی به همین نام اثر گروه پینک فلوید ساخته شد.

 

 

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...