رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
 • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

 • با 10 سال قدمت
 • بیش از 145 هزار کاربر
 • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

شهرام شکوهی: با ارکستر کامل به آمریکا سفر خواهیم کرد

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسیقی ما – زمانی که در مردادماه سال جاری سومین آلبوم «شهرام شکوهی» به بازار آمد خیلی.ها توقع داشتند که شاهد اجراهای متعدد از او باشند. اما چنین اتفاقی رخ نداد و بیشتر سرگرم آماده.سازی خود و گروهش برای یک شهریور شلوغ و پرکار شد. او طی روزهای نوزدهم و بیستم شهریورماه اولین کنسرت آلبوم «تا نفس هست» را در سالن میلاد نمایشگاه روی صحنه خواهد برد. برنامه.ای که با همت شرکت «اکسیر نوین» به مدیریت «محمدرضا خانزاده» برگزار می.شود و بلیت.های آن از طریق سایت «لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link. » به فروش می.رسد. شهرام شکوهی بلافاصله به ایالات متحده آمریکا سفر خواهد داشت و تور کنسرت.هایش را در این کشور پهناور برگزار می.کند. برای اطلاع از جزئیات این دو اتفاق پیش رو دقایقی را با شهرام شکوهی هم.کلام شدیم و او در گفتگو با سایت «موسیقی ما» از برنامه.های آینده خود سخن گفت.

.

 • *کمی درباره جزئیات تور آمریکا که به زودی برگزار خواهید کرد برای ما توضیح دهید.

شروع این تور از بیستم سپتامبر و شهر لس آنجلس است. در سالن «کداک تیه.تر»، که اخیرا به «دالبی تیه.تر» تغییر نام داده و میزبان مراسم اسکار هم هست، روی صحنه می.رویم و در ادامه به سایر شهرهای آمریکا سفر می.کنیم. واشنگتن، ایرواین، اورنج کانتی، سن.خوزه و سیاتل و... سایر شهرهایی است که در این تور قرار دارند. جزئیات روز و تاریخ دقیق اجرای شهرهای دیگر به زودی اعلام می.شود اما تور بزرگی را تدارک دیده.ایم که اقصی نقاط آن کشور را دربر خواهد گرفت.

.

 • *بلیت فروشی فقط برای اجرای لس.آنجلس آغاز شده است؟

خیر. برای یک شهر دیگر هم آغاز شده و علاقه.مندان می.توانند از طریق سایت «تیکت مستر» بلیت.ها را تهیه کنند.

.

 • *به کانادا هم سفر خواهید داشت؟

من سال گذشته و دو سال قبل در اغلب شهرهای کانادا کنسرت داشتم. امسال دیگر به کانادا نمی.رسیم زیرا به ایام محرم و صفر نزدیک می.شویم و حتی زمان برای برگزاری برنامه در آمریکا هم کم داریم. با شروع ماه.های محرم و صفر هم به ایران برمی.گردیم و اجرایی نخواهیم داشت.

.

 • *مدت.ها بود که زمزمه.های برگزاری تور آمریکا توسط شما شنیده می.شد اما چرا در سال.های گذشته این امر محقق نشد؟

طی حدود دو سال گذشته برای قطعیت این تور پیگیری داشتیم و الان هم همه چیز قطعی نشده چون همیشه مشکلاتی برای صدور روادید وجود دارد. اما فکر می.کنم من اولین نفری باشم که تقریبا با ارکستر کامل از ایران برویم. خواننده.های زیادی تا کنون از ایران به آمریکا رفته. و برنامه اجرا کرده.اند اما نهایتا یک یا دو نوازنده از ایران در کنار آنها حضور داشتند. این دوستان یا از حضور نوازنده.های خارجی بهره بردند یا بعضا کارها را به صورت نیمه زنده و نیمه ضبط شده برگزار کردند. من خیلی به این مساله اعتقاد ندارم زیرا در خارج از کشور خیلی.ها منتظر هستند که چنین مسائلی را ببینند و بگویند که اجرای فلان خواننده کلا کامپیوتری بود. سال گذشته که در کانادا کنسرت داشتیم تقریبا با چنین شرایطی بود و فقط یک نوازنده پرکاشن در آنجا ما را همراهی کرد. به نوعی پتانسیل نوازنده.های ایرانی را نشان دادیم و خیلی.ها در آنجا باور نداشتند که ما بتوانیم کنسرت.های موفقی را برگزار کنیم. زیرا شنیده.ام مدتها است اجرای خواننده.های به نام لس آنجلسی دیگر زنده نیست و پلی.بک است. حتی گفته می.شود که در بعضی موارد صدای خواننده را هم پخش می.کنند و لب می.زنند. سال گذشته در پنج شهر کانادا برنامه داشتیم و همه به چشم دیدند که ارکستر شش نفره ما همگی ساز زدند و به چشم دیدند که همه چیز به صورت زنده اجرا می.شود. دلیل طولانی.شدن پروسه تور آمریکا این بود که ما با ارکستر کامل می.رویم و معمولا تهیه.کننده.های آن طرف هزینه ارکستر کاملی که از داخل کشور بروند را متقبل نمی.شوند. اما همه شرایط فراهم شد و امیدوارم اجرای خوبی داشته باشیم. ..

.

 • *یکی دیگر از برنامه.های مهم پیش روی شما کنسرت نوزده و بیست شهریور در سالن میلاد تهران است. کمی درباره این اجرا توضیح دهید و اینکه همه قطعات آلبوم جدید را اجرا می.کنید؟

اگر همه قطعات آلبوم «تا نفس هست» را اجرا کنیم ناچار می.شویم که برخی از قطعات قدیمی و مورد علاقه مخاطبان را حذف کنیم. خودمان هم برای انتخاب قطعات کنسرت تهران سرگیجه گرفته.ایم! و نمی.دانیم چه کاری را بخوانیم و چه کاری را نخوانیم. همه کارهای جدید را اجرا نمی.کنیم ولی تقریبا دو سوم قطعاتی که می.دانیم با استقبال بیشتری از سوی مخاطبان همراه بوده را می.خوانیم. آثار خاطره.انگیزی هم که نمی.توانیم حذف کنیم هم بخش دیگری از کنداکتور کنسرت ما خواهد بود.

.

 • *برای این کنسرت تغییری در ارکستر دارید؟

تغییرات ما بیشتر در نوع اجرا است. قصد داشتیم ارکستر زهی برای این کنسرت داشته باشیم اما به دلیل محدودیت.هایی که در مقوله صدابرداری وجود دارد، ترجیح دادیم که فعلا با گروه خودمان برنامه را برگزار کنیم. به دلیل محدودیت.های صدابرداری که در تمامی سالن.های کشور وجود دارد، آن زحمات نوازنده.های ارکستر بزرگ به ثمر نمی.نشیند و ممکن است خروجی مناسبی نداشته باشیم. به همین دلیل ترجیح دادیم در عین وفاداری به اصل آهنگ.ها تاجایی که می.توانیم اجرای خوبی داشته باشیم.

.

 • *این تغییرات در نوع اجرا را می.توانید شرح دهید که شامل چه مواردی است؟

اگر توضیح بدهم دیگر مزه اجرا و برنامه.هایی که تدارک دیده.ایم از بین می.رود! اما بدون پیش داوری درباره اتفاقات می.توانم بگویم انرژی قطعات جدید روی صحنه غافلگیرکننده خواهد بود.

.

 • *یک سوال برای طرفدارانتان این بود که چرا فاصله آلبوم تا کنسرت اینقدر زیاد بود؟ آلبوم برخی از خواننده.ها صبح منتشر می.شود و همان شب هم کنسرتش را روی صحنه می.برند.

به هرحال آلبوم باید شنیده شود. من دوست دارم زمانی که یک قطعه.ای را می.خوانم بیشتر از دو سوم جمعیت حاضر آن کار را شنیده باشند و بیشتر از نیمی از جمعیت هم با آن اثر ارتباط برقرار کرده باشند. اینکه هنوز آلبوم منتشر نکرده باشید و کنسرت برگزار کنید چنین اتفاقی رخ نمی.دهد. در آن صورت شما قطعه.ای را می.خوانید که کسی نشنیده و فقط به شما نگاه می.کنند.

.

 • *برخی از مخاطبان شما هم انتقاد می.کنند که تور شهرستان زیاد برگزار نمی.کنید.

ما تا کنون در شهرهای بسیار زیادی روی صحنه رفته.ایم ولی در بحث تبلیغاتی و اطلاع.رسانی آن برنامه.ها خیلی قوی ظاهر نشدیم. من تا پیش از اینکه خواننده بشوم سه یا چهار شهر ایران را بیشتر ندیده بودم. ولی اکنون تقریبا به اکثر شهرهای ایران سفر کرده.ایم. به عنوان مثال اولین کنسرت پاپ شهرستان زابل را ما برگزار کردیم. ما از جنوبی.ترین تا شمالی.ترین نقطه ایران در استان.های مختلف و خصوصا شهرهای اصلی که اکنون میزبان کنسرت.ها هستند، بعضا چند مرتبه هم روی صحنه رفته.ایم. مثلا در شیراز یا اصفهان سه مرتبه برنامه داشتیم ولی برنامه.های مفصلی برای پس از ماه.های محرم و صفر داریم تا با تمام مخاطبان در سراسر کشور دیدار داشته باشیم.

.

 • *صحبت کردن در مورد آلبوم جدید و نقد و بررسی آن یک مقدار زود است. اما یکی از نکات آلبوم تا نفس هست این بود که کارهای شش و هشت و اکتیو کمتری نسبت به دو آلبوم قبلی شنیدیم. فکر نمی.کنید این موضوع روی کنسرت.های شما تاثیرگذار باشد؟ زیرا در شرایط کنونی بازار اغلب خواننده.ها به دلیل شرایط کنسرت بیشتر به دنبال آثار پرانرژی می.روند.

کارهای ریتمیک ما در آلبوم اول و دوم فقط به این دلیل بود که مخاطبان اجرای زنده قرار نیست که فقط در بحر تفکر فرو بروند. به هرحال باید یک نشاطی هم وجود داشته باشد. زیرا پس از یک کار اسلو و حسی باید به میزان انرژی مخاطبان هم توجه کرد و اگر کسی بخواهد صرفا موسیقی تفکربرانگیز گوش کند می.تواند به تماشای اپرا بنشیند. دلیل بالا بودن تعداد کارهای ریتمیک ما در دو آلبوم قبلی این بود که کنسرت.ها را پوشش دهیم. همچنان در کنسرت.های ما تقاضا برای اجرای کارهای پرانرژی و اکتیو قدیمی وجود دارد و یکی از دلایلی که ما در آلبوم جدید از تعداد این آثار کم کردیم همین موضوع بود. نمی.خواهم بگویم کارهای اکتیو و ریتمیک از سبک اصلی من خیلی دور است ولی با آنچه که من از موسیقی می.خواهم فاصله دارد. در آلبوم تا نفس هست هم چند قطعه با این سبک داریم ولی به هرحال نمی.توان همه چیز را فدای بیزنس و کنسرت کرد. ما در عین حال که خواستیم مخاطب را راضی نگه داریم و بحث اقتصادی را هم مدنظر داشته باشیم به این موضوع توجه کردیم که مخاطب من فقط توقع شنیدن کار شاد از من را ندارد.

.آنها که کنسرت.های من را دیده.اند اذعان دارند که هیچگاه کم نمی.گذارم. یعنی همیشه سعی کرده.ام به آنچه که مخاطبان شنیده.اند و به دلیل علاقه به آن کارها به کنسرت آمده.اند وفادار باشم. امیدوارم این بار هم همینطور باشد و بتوانیم رضایت تمامی مخاطبان عزیز را جلب کنیم و دو شب خاطره.انگیز داشته باشیم.

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


 • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
 • اضافه کردن...