رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

  • با 10 سال قدمت
  • بیش از 145 هزار کاربر
  • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

پیام صالحی: همیشه دوست داشتم که حرف دلم را با موسیقی بزنم

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسیقی ما – سالن VIP پردیس کوروش در هفته آخر تابستان پذیرای یک خواننده باسابقه موسیقی پاپ بود. خواننده.ای که نام او با گروه «آریان» گره خورده ولی اکنون وارد فصل جدیدی از فعالیت هنری خود شده است. «پیام صالحی» در حالی از دومین آلبوم مستقل خود رونمایی کرد که دیگر خبری از فعالیت آریان نیست. ولی هنوز حواشی و جنجال.های پرطرفدارترین گروه پاپ تاریخ موسیقی ایران هنوز پابرجا است. این خواننده در مراسم رونمایی آلبوم جدید خود به نام «برمی.گردم» رو به روی اصحاب رسانه نشست و به سوالات آنها پاسخ گفت و برنامه.ریزی.هایی که برای آینده دارد را عنوان کرد. برخی از عوامل تولید آلبوم جدید او در مراسم رونمایی کنارش حضور داشتند و از تجربه حضور در آلبوم سخن گفتند.برنامه با اجرای «محمد سلوکی» آغاز و پیگیری شد و پیام صالحی در ابتدا گفت: «خیلی خوشحال هستم که پس از چند سال سکوت و نبودن در عرصه موسیقی میزبان شما باشم. من شانزده سال قبل و پیش از ورود به موسیقی پاپ یک گروه سنتی داشتم و همیشه دوست داشتم که حرف دلم را با موسیقی بزنم. در تمام شرایط سختی.ها و خوشی.ها تلاش کردم آنچه در دل دارم را عرضه کنم. این افتخار را دارم که اولین گروه مختلط موسیقی را به همراه سایر دوستان تاسیس کردیم و فعالیت آن گروه به دلایلی متوقف شد. اما من تصمیم گرفتم که مجددا برگردم و اتفاقات متعددی هم رخ داد. در این آلبوم جدید سعی کردم که آهنگ.ها واقعی و روایتی.باشد از آنچه بر من گذشته و شاهدش بودید .»

 

«یاحا کاشانی» که علاوه بر مدیریت هنری وظیفه سرودن اغلب قطعات آلبوم را بر عهده داشته هم صحبت.های خود را اینگونه آغاز کرد: «حرف همیشه زیاد و زمان کوتاه است. همانطور که پیام عزیزم گفت، تلاش کردیم تمامی قطعات این آلبوم یک حس عمیق به دور از هرگونه اغراق داشته باشد. زمانی که من و پیام صالحی آشنا شدیم حدودا سه سال قبل بود. در ابتدا تصمیم داشتیم که یک یا دو قطعه با همدیگر کار کنیم اما به دلیل اینکه احساسمان به همدیگر نزدیک بود، حدود دوازده قطعه کار کردیم. برخی از کارهای ما هنوز هم منتشر نشده است. به هرحال مسیر سخت توام با مشکلات فراوان سپری کردیم اما در این جمع دوستانه جای گلایه نیست. اما زمانی که من 16 یا 17 سالم بود قطعات پیام صالحی را می.شنیدم و اکنون به عنوان مشاور هنری و ترانه سرای پیام در کنارش حضور دارم. از همه عزیزانی که در این مدت من را تحمل کردند تشکر می.کنم و همه برای این آلبوم زحمت کشیدند.»

 

«حامد برادران»، تنظیم کننده چهار قطعه این مجموعه، اولین موزیسینی بود که پشت تریبون حاضر شد و در کنار صالحی و کاشانی گفت:«افتخار این را داشتم که در آخرین لحظات به آلبوم پیام عزیز و از طریق یاحا با همدیگر آشنا شدیم. نفر آخری بودم که به جمع اضافه شدم اما فکر می.کنم که بیشترین کار را انجام دادم. من کارهای پیام و گروه آریان را از کودکی دنبال می.کردم و حس نوستالژیکی برایم داشت. اینکه کار آلبوم به من سپرده شد حس جالبی برایم بود. سعی کردیم تنظیم.ها را یک مقدار مدرن انجام دهیم و حس نوستالژیک آریان را هم داشته باشیم. از بین چهار قطعه.ای که تنظیم کردم دو اثر مدرن و دو اثر هم فضای آکوستیک و قدیمی گروه آریان را دارد.»

 

پیام صالحی درباره طراحی جلد آلبومش گفت: «این پروژه از حدود سه سال قبل آغاز شد و من سعی کردم در تمامی بخش.های آلبوم تفکر کنم و از هیچ چیز به سادگی نگذریم و قصد داشتم کاری انجام دهیم که هم بتواند حس من را منتقل کند و هم معنی آن با اسم آلبوم یکسان باشد. اسم آلبوم برمی.گردم است و من در دورانی که فعالیت موسیقایی ما تعطیل شده بود سعی کردم به روزهای خوش فکر کنم و دنبال راهی برای بازگشت باشم. در این برگشت دستم را به سمت همه دوستان دراز کردم. برخی دوستان از ایران رفته بودند و در این مرحله نتوانستند همراه ما باشند. اما «علیرضا طباطبایی» عزیز از دوستان قدیمی من است و همراه شد و اعلام آمادگی کرد. «شراره فرنژاد» هم از اولین نفراتی که بود در آن سالها او را برای همکاری دعوت کردم و این بار هم برای آلبوم من اعلام آمادگی کرد. برج میلاد هم نماد روزهای اوج ما و زمانی است که قلب من برای شما می.طپید. در طرح جلد آلبوم به سمت برج میلاد نگاه می.کنم و در شیشه.های عینک خودم آن روزهای زیبا را به یاد می.آورم.»

 

او سپس مباحث مربوط به آریان را به این شکل آغاز کرد: «گروه آریان قراردادی با شرکت داشت و تمام محصولات آن در انحصار شرکت بود. مذاکراتی با شرکت داشتیم و رقمی را به ما اعلام کردند که پرداخت آن در توان من و سایر اعضای گروه نبود. با سایر بچه.ها مذاکره کردم و برای آنها ایمیل فرستادم و مسیر را روشن کردم. علی عزیزم استرالیا بود و نمی.توانست برگردد و حتما هم اعتقاد داشت که آهنگ.های قبلی باید وجود داشته باشد. ما به یک بن بست خوردیم و نمی.توانستیم مجوز اجرای قطعات قبلی را بگیریم. با سایر بچه.ها جلسه مشترک گذاشتم و دست آنها را فشردم و درخواست کردم که با همدیگر همراه باشیم. اما به هرحال این آلبوم متعلق به آریان است و تفاوتی ندارد. شاید این اثر تلنگری باشد که دوستان مجددا برگردند و دور هم جمع شویم. آریان خاطره خوبی است و بچه من است. همه اعضای گروه را دوست دارم و سایر دوستان هم شاید این آلبوم را بشنوند و دلشان برای بازگشت و حضور روی استیج تنگ شود. آغوش من همیشه برای اعضای گروه آریان باز است و امیدوارم بتوانیم که برگردیم.»

 

او در ادامه از دلایل جدایی این گروه هم سخن گفت: «دو علت باعث می.شود که افراد از یکدیگر جدا شوند. اول خودخواهی. و مسائل مالی و دوم هم شهرت طلبی است. اگر قرار بود که جدایی ما دلیلش این دو مورد باشد که حتما در همان سال.های اوج فعالیت آریان رخ می.داد. اعضای گروه ما افراد تحصیلکرده و باشعوری بودند اما در هر گروه به هر حال اختلاف سلیقه وجود دارد. از زمانی که «محمدرضا گلزار» در کنار ما حضور داشت همگی با صمیمیت و گذشت در کنار همدیگر قرار گرفتیم. مشکلات ما در این سالها هیچگاه اینگونه نبود که به انحلال منجر شود. سلایق متفاوت وجود داشت ولی سلایق تلفیق شده بود. جدایی ما به دلیل شهرت طلبی خودخواهی نبود و من بسیار تلاش کردم که گروه حفظ شود. عدم فعالیت و عدم مجوزگرفتن آلبوم و همچنین سه چهار سال دور شدن بچه.ها از یکدیگر ناخودآگاه به دلسردی منجر می.شود. همه این مسائل باعث شد که فعلا فعالیت رسمی آریان متوقف شود تا روزی که شاید طی سال.های آتی بتوانیم مجددا فعالیت.ها را از سر بگیریم. اما مطمئن باشید جدایی گروه به دلیل شهرت طلبی نبود زیرا اگر چنین شرایطی وجود داشت در آن سالها که کنسرت دور دنیا داشتیم این اتفاق رخ می.داد.»

 

این خواننده در پاسخ به این سوال که چرا اغلب ترانه.ها از سروده.های یاحا کاشانی است تصریح کرد: «به نظر من یک آلبوم اگر از صدای قلب هنرمندانش برآید می.تواند بر دل مخاطبان بنشیند. یاحا کاشانی سبک مستقلی برای خودش دارد، در حالی که کارهای زیادی در سبک.های مختلف انجام داده است. اما این آلبوم یک قصه است. ادامه دار است و زندگی را روایت می.کند. در این داستان ابتدا سوژه کار شده و مثلا قطعه «با من بیا» در ابتدا ملودی بود و در ادامه ترانه روی آن آمد. همه ترانه.ها بر اساس سوژه.های مدنظر گفته شد و همه سروده.های یاحا با فضای احساسی او ترکیب و نهایتا این آثار خلق شد. من و یاحا دو سال با همدیگر زندگی کردیم و زمانی که او نمی.توانست شعری را خلق کند با هم دریا می.رفتیم، پای او را در آب می.گذاشتم تا شعرش بیاید.»

 

یاحا کاشانی هم صحبت.های صالحی را اینگونه ادامه داد: «این برای اولین بار بود که به صورت رسمی به یکی از عزیزان مشاوره هنری می.دادم. همیشه با خیلی از دوستان مشورت می.کنیم و تفاوتی ندارد که من در آلبوم دیگران سهم داشته باشم یا خیر. همانطور که گفتم قرار بود در ابتدا دو سه قطعه کار کنیم و اصراری بر همکاری در ده یازده قطعه وجود نداشت و همه چیز کاملا اتفاقی پیش آمد. مثلا ملودی. ساخته می.شد و من ترانه.ای را می.گفتم و پیام در اختیار من قرار می.داد تا روی آن کار انجام دهم. یا مثلا من دو سه بیت شعر می.گفتم و برای پیام ارسال می.کردم و او تمایل خودش را برای قراردادن آن قطعه در آلبوم نشان می.داد.»

.

 

  • * دوست دارم که این اثر واقعا مستقل باشد

انوشیروان تقوی در ادامه به این جمع اضافه شد و گفت: «اولین همکاری من با پیام صالحی و یاحا کاشانی از قطعه هنوز یکی هست شروع شد و این قطعه داستان.های زیادی داشت تا قسمت پیام شد. یک قطعه شش و هشت و قطعه «آرامش» که به یاد «نیما وارسته» تولید کردیم سایر همکاری.های من با این تیم بود. «یه کم فکر کن» و قطعه «سایه» از جمله سایر تولیدات ما به شمار می.رود.»خواننده آلبوم برمی.گردم در بخش دیگری از جلسه خطاب به حضار گفت: «اوج سال.های هنری من با گروه آریان گذشت و این سابقه هنری من است. من دوست دارم که این اثر واقعا مستقل باشد و امیدوارم پس از شنیدن آلبوم به این نتیجه برسید. آن رنگ.هایی که در آریان نقش داشت در وجود من هم قرار دارد. سعی کردم قطعات نوستالژیکی که در ذهن داشتم را با ترانه.های متفاوتی عرضه کنم و همذات پنداری ترانه.ها متفاوت است. نوع ملودی.ها هم دارای تفاوت ولی با حس ایرانی است زیرا پاپی که من کار می.کنم پاپ ایرانی است. با دوستانی که کاربلد هستند سعی کردیم حلقه.ای بین حس من و کار امروز ایجاد کنیم. اما فکر می.کنم پس از شنیده شدن آلبوم بتوانیم صحبت بیشتری داشته باشیم.»

 

او از اجراهای زنده مستقل خودش هم صحبت.هایی را به میان آورد: «بالاخره جریان خون هر هنرمند با کنسرت.ها است. اسم آلبوم هم برمی.گردم است. در تمام قطعات این آلبوم فضای کنسرتی و رابطه متقابل میان خواننده و مخاطب را سعی کردم که رعایت کنم و امیدوارم بتوانیم که خاطره سازی.های زیادی هم در کنسرت.ها داشته باشیم.»

.

 

  • * موسیقی و هنر به سن و سال ربط ندارد

پیام هوشمند سومین تنظیم کننده ای بود که در کنار این جمع قرار گرفت و صحبت.های کوتاهی داشت و گفت:«همیشه گفته.ام که پیام یکی از متشخص.های موسیقی ما است و افتخار این را داشتم که در یک قطعه همکاری کنم.»پیام در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر همکاری با مهرزاد امیرخانی و میلاد ترابی اعلام کرد: «میلاد ترابی از دوستان قدیمی من است و جزو دوستانی است که در اواخر آلبوم به جمع ما ملحق شد. ترانه.ای که کار کردیم بر اساس فضای مورد نظر من بود زیرا هر قطعه برای فضای خاصی است و مجموعا تمام آلبوم هم یک داستان خاص را روایت می.کند. ترانه.ای که در همکاری با میلاد ترابی کار کردیم به این صورت بود و امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.»

 

میلاد ترابی یکی دیگر از هنرمندان حاضر در تیم تولید آلبوم برمی.گردم بود که پشت تریبون در کنار پیام صالحی حاضر شد و درباره حضورش در کنار این خواننده گفت: «تولید یک کار اینگونه نیست که صرفا توپ در زمین شما یا خواننده باشد. کاری که ما تولید کردیم با همفکری و اطلاع یاحا کاشانی بوده و مشورت.های زیادی داشتیم. به دلیل اینکه یاحا مدیر هنری آلبوم بود با او هماهنگ کردم تا این قطعه را با مدیریت خودم تولید کنم و نهایتا هم همگی از خروجی کار راضی بودیم.»

 

همچنین یاحا کاشانی اظهار داشت: «میلاد ترابی عزیز آخرین نفری بود که در کنار ما قرار گرفت و خدا را شکر به خوبی خودش و اثرش هماهنگ شد. نکته مهم این است که ما توانستیم همه کسانی که در کار خود از لحاظ اخلاق و تجربه درجه یک هستند را کنار همدیگر جمع کنیم.»

 

پس از ورود «علیرضا طباطبایی» و «شراره فرنژاد» به این جمع، طباطبایی اظهار نظر کوتاهی داشت و حس خود نسبت به آلبوم پیام صالحی را اینگونه بیان کرد:«حس بسیار خوبی دارم. دقیقا همان حسی را دارم که در زمان آغاز فعالیت.های آریان، پیام صالحی از من دعوت کرد و به عنوان آخرین عضو به گروه پیوستم. حس فوق العاده ای دارم و فکر می.کنم که باز هم همان اتفاقات خوب را پیش رو داشته باشیم.»

 

پیام صالحی در بخش پایانی جلسه گفت: «اعتقاد دارم که رمز موفقیت همه کارها هدف، فکر و تلاش است. خیلی از خواننده.های قدیمی را می.بینیم که این روزها پرطرفدارترین هستند. موسیقی و هنر به سن و سال ربط ندارد و به قلب. و دردها و غم و خوشی.ها مردم ارتباط دارد. من سالها نبودم ولی موسیقی گوش می.کردم و از سویی دیگر به دلیل اعتقادی که به کار گروهی دارم، حرفه.ای ترین افرادی که می.شناسید در کنار من حضور دارند. شاید اگر صرفا خواننده یک ترانه بگیرد و در اختیار آهنگساز قرار دهد و بعد تنظیم شود اتفاق خاصی رخ ندهد. اما اگر همه چیز با عشق و علاقه توام باشد اتفاقات بهتری رخ دهد.»

 

او درباره تیراژ اثرش هم این جزئیات را بیان کرد: «آقای «مجید محسنی» و شرکت «هنر اول» از روز اول در کنار من حضور داشتند. «شهرام زمانی» مشاوره.های خوبی به من داد. آقای «علی سرتیپی» امروز میزبان ما هستند و با کمک ایشان و بچه.های حرفه.ای تیزر خوبی ساختیم. تیراژ آلبوم صدهزار نسخه است و فکر می.کنم به زودی توزیع در سراسر کشور تکمیل شود.»

 

این خواننده در پایان افزود:«اگر عزیزان من را قابل بدانند تا روی استیج حاضر شویم می خواهیم که اتفاقات متفاوت تری را رقم بزنیم. از همین جا اعلام می کنم که برای تمامی هنرمندان جوان برنامه ریزی دارم. یک شرکت فرهنگی هنری تاسیس کردم تا برای خواننده.های جوان و حتی نوازنده.های کوچک برنامه ریزی و به موفقیت آنها کمک کنیم. می خواهیم در موسیقی اتفاق ایجاد کنیم و در این مسیر پیش برویم.»

 

پس از اتمام جلسه و درحالی که اغلب عکاسان و خبرنگاران محل برگزاری جلسه را ترک کرده بودند، محمدرضا گلزار خودش را به پردیس کوروش رساند و لحظاتی را در کنار پیام صالحی و همکارانش بود.

در ادامه می.توانید عکس.های «لیلی شاهوردی» از مراسم رونمایی آلبوم برمی.گردم با صدای پیام صالحی را ببینید:

 

 

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...