رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

  • با 10 سال قدمت
  • بیش از 145 هزار کاربر
  • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

موزیسین.ها دوست ندارند من در ایران روی صحنه بروم

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسیقی ما - جلسه نقد و بررسی و رونمایی اولین آلبوم رسمی پرواز همای صبح امروز در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. این آلبوم که «در شب گیسوان تو» نام دارد، اولین آلبوم از همای است که هفته گذشته توسط شرکت آوای هنر به صورت رسمی منتشر شده است.به گزارش «موسیقی ما»، پرواز همای در این جلسه ضمن ارائه توضیحاتی درباره شکل.گیری این آلبوم، به حواشی و ماجرای لغو کنسرتش در تالار وزارت کشور اشاره کرد و گفت: «کنسرت خرداد ماه به دلیل سوتفاهم.هایی که به وجود آمده بود، به دستور مقامات قضایی لغو شد و ما هم به این دستور احترام گذاشتیم. در ادامه تصمیم گرفتیم آلبوم «در شب گیسوان تو» را زودتر منتشر کنیم تا این نگاه منفی برطرف شود و اگر خدا بخواهد بتوانیم زودتر اجرای صحنه.ای داشته باشیم. الان هم طبق برنامه.ریزی.های انجام گرفته، اگر اتفاقی رخ ندهد، اولین کنسرت خود را بعد از هشت سال در هفته دوم مهر ماه روی صحنه خواهم برد و انشالله در شهرستان.ها نیز میزبان اهالی موسیقی خواهیم بود.»

 

همای در ادامه با بیان اینکه اکثر آلبوم.های صوتی من در ایران ضبط شده.اند درباره ضبط و انتشار آلبوم «در شب گیسوان تو» گفت: «در ماه گذشته شروع به ضبط این آلبوم کردیم. البته چند قطعه قدیمی هم داشتیم که آنها را بازخوانی کردم و در این آلبوم قرار دادم. درباره اشعار آلبوم هم باید بگویم که پنج قطعه از شعرهای خودم است، یک قطعه از هوشنگ ابتهاج، یک قطعه از اخوان ثالث و یک قطعه از فاضل نظری، که فضای عارفانه و عاشقانه این آلبوم را تشکیل می.دهند. ضمن اینکه آهنگسازی و تنظیم تمامی آثار بر عهده خودم بوده است.»

 

* درصد خیلی کمی از آثار من سیاسی اجتماعی بوده.اند

 

این خواننده موسیقی ایرانی در ادامه گفت: «در مورد آثارم باید بگویم که اگر کسی کارهای من را شنیده باشد باید متوجه شده باشد که شاید 20 درصد از آنها دارای فضای سیاسی اجتماعی بوده.اند که اگر در بستر جامعه این اتفاقات نمی.افتاد، مطمئنا این آثار هم شکل نمی.گرفتند. البته از این موضوع نباید غافل شد که در جامعه.ای که بوی سیاست می.دهد، ممکن است از هر شعری برداشت سیاسی شود که کارهای من نیز از این قاعده مستثنی نبودند.»

 

همای که سعی کرده در این آلبوم نگاه مستانه و عاشقانه داشته باشد، درباره نوع دیدگاهش به می و مستی گفت: «نگاه من به «می و مستی» در ادبیات همانی است که بزرگان ما در شعر کلاسیک داشته.اند و فقط آنها را امروزی.تر بیان می.کنم و به هیچ عنوان نشانه دیگری ندارد. اگر به روند کاری من از ابتدا نگاه شود متوجه خواهید شد که به موسیقی و آوازهای ساده معتقدم و همین موضوع دلیل اثرگذاری آثارم روی مردم بوده است. در واقع من در فضایی کار می.کنم که با تمام وجود به آن ایمان دارم.»

 

* موزیسین.ها دوست ندارند من در ایران روی صحنه روم

 

خواننده آلبوم «در شب گیسوان تو» تصریح کرد: «معاونت هنری وزارت ارشاد و زیرمجموعه این نهاد تمام تلاش خود را انجام دادند که من به صحنه برگردم اما جامعه موسیقی دوست ندارند که همای در اینجا فعالیت کند. برخی از آدم.هایی که پیرامون لغو کنسرت.ها اظهارنظر کردند، افرادی بودند که بیشتر به فکر خودنمایی خودشان بودند وگرنه همه در حال فعالیت هستند و تنها کسی که این میان ضرر کرد من بودم. من به دستور مقامات قضایی با تمام وجود احترام گذاشتم ولی کارشناسی.های بیخود و برخی از زبان.درازی.ها قضیه را تحریک کرد و موجب شد تا روی من حساسیت.های بیشتری اعمال شود.»

 

او ادامه داد: «من قبول دارم که در برخی از کارهایم شیطنت.هایی هم داشته.ام اما فضا به گونه.ای بود که من بیشتر در معرض دید بودم و چون این فضا به وجود آمده بود، با استنباط.های غلطی مواجه شدم که کار را برای من سخت کرد. ضمن اینکه باز هم به این نکته تاکید دارم که از وقتی باند مافیایی در فضای موسیقی کشورمان به وجود آمده، موضع.گیری.ها درباره کارهایمان بیشتر شده و این باند مافیایی دائم بر این نکته تاکید می.کند که چرا من باید روی صحنه بروم. حتی گفتند همای اصلا در ایران زندگی نمی.کند و این شایعات طوری در دل مردم رخنه کرد که باور کردند من در ایران زندگی نمی.کنم اما بهتر است بدانید که من آدم بی.خطر و بی.آزاری هستم. کار به جایی رسیده که باید بگویم تا وقتی ما موزیسین.ها همدیگر را داریم، دیگر دشمن نمی.خواهیم.»

 

* همای یک آدم ساده روستایی است

 

این خواننده موسیقی ایرانی درباره حاشیه.های چند ساله حضورش در اروپا، توضیح داد: «من در این مملک زندگی می.کنم و هیچ وقت هم فعالیت غیرمجاز نداشته.ام. برخی از آثارم که اینجا منتشر شده..اند هم کنسرت.هایی است که در اروپا داشته.ام. کار غیرمجاز را کمپانی.هایی انجام داده.اند که این آثار را منتشر کردند و در اختیار علاقه.مندان گذاشتند. من آدم بی.حاشیه.ای هستم البته فعالیت من در این سال.ها به گونه.ای بوده که شاید برخی از قطعات را نباید می.خواندم اما خیلی از هنرمندان هستند که در همین ایران خودمان کارهای تندتری را اجرا کردند که هیچ حساسیتی هم روی آنها نیست. موجی که در همین راستا در ایران راه افتاد باعث شد چند نفری غرق شوند که یکی از آنها من بودم.»

 

او ادامه داد: «من هنرمندم، و نه فعال سیاسی که با تغییر سیاست.ها بخواهم تغییر موضع دهم. به جز چند اثر که نباید آنها را می.خواندم، تمام کارهای من دارای اصالت است و چهارچوب درستی دارد و تمام آنها را تایید می.کنم. همای، آدمی با قلب و صدای روستایی بوده است که با رنج و تلاش خود بالا آمده است. اگر قرار بود با سیاست وارد کار شوم، کارم به اینجا نمی.رسید و این همه هم اصرار نمی.کردم که بخواهم روی صحنه برنامه اجرا کنم.»

 

* می.توانم مردم را دوباره به سوی موسیقی سنتی بکشانم

 

همای در پاسخ به انتقاد برخی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی گیلان درباره نحوه آثاری که اجرا می.کند، توضیح داد: «من یک خواننده گیلانی هستم و معتقدم می.توانم موسیقی محلی گیلان را به گوش مخاطبان دیگر برساند. اگر برخی از پیشکسوتان موسیقی گیلان به من انتقادی دارند، به نظر من گیلانی نبودن خود را اثبات کردند چرا که گیلانی.ها همواره مردمان همدلی هستند و این همدلی باعث شده که من همواره بخشی از آثارم را با فضای گیلانی بخوانم. اتفاقاً من بر این باورم کسانی که در ایران کار من را نمی.شنوند، همین موزیسین.ها هستند و بسیاری از آنها دوست ندارند من در ایران باشم.»

 

این خواننده در بخش دیگری از صحبت.های خود به ماجرای استفاده از شعری از فاضل نظری اشاره کرد و گفت: «استفاده از شعر فاضل نظری هیچ دلیل جز زیبایی آن قطعه ادبی نداشته و ندارد. من شعرهایی را اجرا می.کنم که معمولا کسی آنها را نمی.خواند و این به نوعی بلای جان من شده است. فاضل نظری هم از جمله شاعرانی است که به شدت روی خوانش اشعارش حساس است و به کسی اجازه اجرای آثارش را نمی.دهد. من هم وقتی با او تماس گرفتم و خواستم تا شعرش را در اختیارم بگذارد، کاملاً می.دانستم که چه حساسیت.هایی روی این قطعه دارد. با این حال کار را انجام دادم و بسیار هم از این تجربه راضی هستم.»

 

این خواننده در ادامه وضعیت موسیقی سنتی را به دلیل جریان.های پیش آمده در سراشیبی توصیف کرد و گفت: «خیلی از موزیسین.ها قربانی بازی.های سیاسی شده.اند و نمی.توانند روی صحنه باشند. ما امروز بسیاری هنرمند داریم که با استادی کامل نمی.توانند روی صحنه باشند مثل آقای افتخاری که 20 سال عاشقانه برای مردم خواند اما چرا الان باید صدایش خاموش باشد؟! حالا اگر یک نفر در عرض سه ساعت توانسته 16 هزار بلیت بفروشد مطمئنا می.تواند به فضای موسیقی سنتی کمک کند. موسیقی سنتی برای جذب مردم احتیاج به کمک دارد. اما تمام کسانی که به من انتقاد کردند، فقط به فکر بقای خود هستند نه موسیقی سنتی. پس از همه شما می.خواهم فارغ از همه حاشیه.هایی که پیرامون ما قرار گرفته، کاری کنید تا من روی صحنه باشم. من می.دانم در مقطعی اشتباه کرده.ام اما در حال حاضر تمام تلاش خودم را می.کنم تا با اجرای آثاری در راستای موسیقی سنتی ایران به سهم خود تلاش.هایی داشته باشم.»

 

* من یک فرصت طلب سیاسی نیستم!

 

همای در پایان صحبت.های خود به قطعه «شهدای گمنام» اشاره کرد و گفت: «تا روزی که زنده.ام برای این آدم.های ارزشمند احترام قائلم و یقیناً این آهنگ را در تمامی کنسرت.هایم با افتخار اجرا می.کنم. پیرامون این قطعه هم حاشیه.هایی به وجود آمد و من را متهم به یک آدم فرصت طلب سیاسی کردند اما بدانید که من برای اخذ مجوز و فراهم کردن نظر مساعد مسئولان این قطعه را تولید نکردم و تمام اهداف من از اجرای این قطعه فقط انگیزه.های شخصی بود.»

 

 

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...