رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

سایت و انجمن رسمی کیوبیس ایران

مرجع تخصصی آهنگسازان خوانندگان و نوازندگان سایت کیوبیس ایران

  • با 10 سال قدمت
  • بیش از 145 هزار کاربر
  • بیش از 450 هزار پست

Ramin95

ما استرس داشتیم، شما نداشتید!

پست های پیشنهاد شده

Ramin95    6,188

عضو جدید انجمن

موسیقی ما – خواننده آلبوم «رویا» پس از مدت.ها انتظار دوستدارانش، سرانجام شامگاه ۸ مهر برای نخستین بار در سالن میلاد نمایشگاه بین.المللی تهران روی صحنه رفت و اولین کنسرت رسمی خود را در حضور دوستدارانش برگزار کرد.به گزارش سایت «موسیقی ما»، سینا حجازی که آثارش را از سال.ها قبل در فضای مجازی منتشر کرد و به مرور مورد توجه عموم مردم قرار گرفت، امسال نخستین آلبوم رسمی خود با عنوان «رویا» را در بازار موسیقی کشور منتشر کرد تا پس از حضور به عنوان خواننده تیتراژ سریال «مسیر انحرافی»، فیلم «خط ویژه» و حضور به عنوان خواننده در آلبوم گروهی «من و ما»، سرانجام این هنرمند به عنوان خواننده.ای مجاز و رسمی فعالیت.هایش را در کشور آغاز نماید.

 

پیش از آغاز این برنامه «ایمان قیاسی» که در این اجرا در ارکستر سینا حجازی به عنوان نوازنده پرکاشن حضور داشت روی صحنه آمد و رو به حاضرین گفت: «سلام. من مجری نیستم و فقط روی صحنه آمدم که از شما بخواهم به احترام اتفاقات تلخ این روزهای جامعه و ....ه تلخ درگذشت حجاج ایرانی در منا، همه با هم یک دقیقه سکوت کنیم تا یاد و خاطره این عزیران که برای ما محترم هستند، در این اجرا زنده نگه داشته شود و با این ادای احترام برویم برای اجرای یک برنامه پر انرژی و پر شور و حال.»

 

پس از یک دقیقه سکوت محض سالن، اعضای ارکستر روی صحنه آمدند تا نخستین کنسرت سینا حجازی با اجرای قطعه «بادبادک» آغاز شود.

 

«سینا حجازی» با.. همان شکل و شمایل همیشگی و معروف.اش، روی صحنه آمد تا در نخستین مواجهه با علاقمندانش، با استقبالی ویژه همراه باشد. این خواننده پس از اجرای نخستین قطعه.ای که با سولوی هارمونیکا «بابک صفرنژاد» حس و حال خاصی را به ابتدای برنامه.اش داده بود، رو به دوستدارانش گفت: «خیلی فکر کرده بودم که اولین حرفی که باید روی صحنه به شما بگویم چیست ولی واقعا نشد و نتوانستم جمله مناسبی پیدا کنم.»

 

پیش از اینکه نخستین صحبت.های حجازی به اتمام برسد حاضرین در سالن به شکل.های مختلف سعی در تشویق خواننده محبوبشان کردند تا بدون هیچ صحبتی اجرای قطعاتش را ادامه دهد.

 

.«یعنی صبح شد» دومین قطعه.ای بود که در سالن اجرا شد و انرژی بالای نوازنده.های ارکستر به خوبی مشهود بود که آن.ها با اشتیاق خاصی مشغول ساز زدن.اند و «ایمان قیاسی» و گروه کر سه نفره خانم نیز در تمام قطعات سینا حجازی را به عنوان همخوان همراهی می.کردند.

 

پخش تصاویر گرافیکی مخصوص حال و هوای هر قطعه نیز از بخش.هایی بود که به مرور در این کنسرت بیشتر و بیشتر توجه مخاطبان حاضر در سالن را جلب کرد و در ادامه برنامه مشخص شد که خالق این آثار گرافیکی کسی نبوده جز «بزرگمهر حسین.پور»، از هنرمندان قدیمی و خوش نام حوزه مطبوعات و گرافیک و طراحی که از دوستان همیشگی و صمیمی سینا حجازی نیز محسوب می.شود و در سالن اجرای برنامه نیز حضور داشت.

 

سینا حجازی با اشاره به همه سختی.هایی که در مسیر هنری.اش برای رسیدن به جایگاه کنونی خود طی کرده، در بخشی از برنامه.اش رو به حاضرین گفت: «یک عمر تلاش کردم که به اینجا برسم و چشم در چشم شما بخوانم. ممنونم از شما که هستید و همیشه به من انرژی می.دهید.»

 

«بذار بگن» قطعه بعدی این خواننده بود و این در حالی بود که مشکل صدابردای در سالن به خوبی نمایان بود و با اینکه حدود نیم ساعت از آغاز کنسرت گذشته بود، صدا بردار روی صحنه حضور داشت و سعی می کرد صدای بهتری به گوش حاضرین در سالن برساند. حجازی هم که با اشاره سعی داشت بگوید که صدای خودش را در گوشی ندارد، پس از دقایقی که از اصلاح و درست شدن وضعیت صدای سالن گلایه داشت، رو به صدابردار برنامه که دقایقی طولانی را همراه با گروه روی صحنه سپری کرده بود، گفت: «این گوشی من رو ببر و به جاش یه آبنیات چوبی بیار!»

 

جمله حجازی با خنده بلند حاضرین همراه شد ولی معضل صدا تا انتهای این برنامه همچنان گریبانگیر گروه بود.

 

این خواننده در بخش دیگری از برنامه.اش در حالی که کمتر روی صحنه حرکتی داشت و فقط در مقابل میکروفن ایستاده بود و اجرا می.کرد، توضیح داد: «دوستان به من اشاره می.کنند که تحرک.ام در روی صحنه کم است. من ۵ سال تمام در اتاقم نشستم و کار ساختم و تکان نخوردم. حالا چون اجرای اولم است من را بابت این تکان نخوردن روی صحنه ببخشید! انشاالله در اجراهای بعدی من هم یاد می.گیرم و بیشتر روی صحنه تکان می.خورم!»

 

طنز ذاتی و بداهه.های نیش.دار سینا حجازی به خوبی کم تجربگی.اش را در استیج گردانی پوشش داده بود و او با صحبت.هایش در حین اجرا باعث می.شد فضای اجرا و سالن هرگز وارد حس و حال یکنواختی نشود و این حسن ذاتی حجازی باعث شده بود بیننده برنامه هر آن منتظر بازی کلامی و طنز دیگری باشد.

 

.«بارون»، «هارمونی» و «آی دل» قطعات دیگری بودند که اجرا شدند. جملات این خواننده و استفاده مفهومی جالب از متن ترانه «دیدی داری» (یکی از پرطرفدار.ترین قطعات این خواننده)، با استقبال و تشویق و لبخند حاضرین رو به رو شد و درخواست اجرای قطعات «لیلی» و «دیدی داری» هر لحظه بیشتر و بیشتر می.شد.

 

حجازی در اواسط برنامه.اش و پیش از اجرای قطعه «ماما» نیز درباره روند ساختن این اثر گفت: «همه چیزهایی که به آن.ها رسیده.ام را مدیون پدر و ....م هستم. ولی این قطعه را مخصوص ....م ساختم. روزی که این قطعه را ساختم و تمام شد از او خواستم برای اولین بار آنرا گوش کند. قطعه پخش شد و تمام شد و وقتی نظر ....م را پرسیدم او خیلی شیک به من جواب داد: به تو مربوط نیست!»

 

او پیش از اجرای این قطعه ....ش را به حاضرین در سالن معرفی کرد و از او خواست که بایستد و «ماما» را به ....ش تقدیم کرد. در هنگام پخش این قطعه در مانیتورهای بزرگ روی صحنه، عکس.های جالبی از دوران کودکی سینا حجازی پخش شد تا فضای جالب و احساسی.ای در سالن حاکم شود که با تشویق.های فراوان حاضرین رو به رو شد.

 

سرانجام زمان اجرای یکی از پرطرفدار.ترین قطعات حجازی یعنی «دیدی داری» فرا رسیده بود و این قطعه در میان استقبال دوستداران این خواننده با انرژی و همراهی آن.ها اجرا شد. نکته جالب در هنگام اجرای این قطعه این بود که حجازی بخش.هایی از این اثر را تعمدا نخواند تا هم خودش و هم حاضرین با خنده.ای بلند و معنی دار نسبت به این نوع رفتار با سیاست واکنش نشان دهند.

 

تیتراژ سریال «مسیر انحرافی» و قطعه «رفیق» دیگر بخش.های این کنسرت بودند که حجازی پیش از اجرای قطعه «رفیق» توضیح داد: «ایمان قیاسی دوست همیشگی و صمیمی من است و اکثر اوقات را با هم می.گذرانیدم. ایمان بخاطر یک مشکل شخصی در استودیو گریه کرده بود و من هم متوجه مشکل او شدم و این قطعه را برای ایمان قیاسی ساختم. ایمان امروز به من افتخار داده و در ارکستر من حضور دارد. این قطعه را به او تقدیم می.کنم.»

 

پس از یک آنتراکت ده دقیقه.ای گروه بار دیگر روی صحنه آمدند و با توجه به استقبال فراوان از «دیدی داری» این قطعه یک بار دیگر هم اجرا شد تا حجازی خواسته دوستدارانش را بر آورده کند.

 

اجرای قطعه «لیلی» پرطرفدار.ترین بخش از برنامه سینا حجازی بود و.. همان طور که پیش بینی می.شد تقریبا تمام سالن این قطعه را با حجازی همخوانی کردند و در بخش.هایی از این قطعه صدای همخوانی مردم به قدری بالا بود که حتی صدای خواننده کمتر شنیده می.شد.

 

قطعه «خودتی» و اجرای مجدد «لیلی» پایان بخش نخستین اجرای زنده «سینا حجازی» بود که در یک شب ویژه برای دوستدارانش، با طنز ذاتی و بداهه.های جالب و موسیقی متفاوت.اش توانست مخاطبانش را راضی از سالن بدرقه کند.

 

حجازی کنسرتش را با این جملات به اتمام رساند: «امشب اولین اجرای زنده زندگی من بود و از اینکه آمدید و به من انرژی دادید واقعا نمی.دانم چطور باید از شما تشکر کنم. امیدوارم در ادامه این مسیر بتوانیم روزهای خوب و خوشی را با هم تجربه کنیم.»

 

** حاشیه.ها:

 

* صدر الدین حجازی، پدر سینا حجازی و از بازیگران قدیمی و پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران به محض ورود به سالن پیش از آغاز برنامه به شدت مورد تشویق حضار قرار گرفت.

 

* پانته.آ بهرام، میترا حجار، اهورا ایمان، نیوشا توکلی، بزرگمهر حسین.پور، شقایق دهقان، محراب قاسم خانی، شقایق فرهانی، ستاره پسیانی، زهرا عاملی، آشوان و... چهره.های سر.شناسی بودند که در این کنسرت حضور داشتند و از سوی سینا حجازی معرفی و مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

 

* اعضای ارکستر این خواننده بر خلاف اکثر ارکسترهای این روزهای پاپ از تعداد نوازنده.های بیشتری برخوردار بود که رهبری این ارکستر را «بهنام ابطحی» بر عهده داشت. نوازنده.هایی چون: حسین شریفی، حسن فراهانی، بابک صفرنژاد، ایمان قیاسی، امین قیاسی، داریوش بیژنی، فرید شیخی،،آرش احمدی، آرش عیوضی، آرش رهنمون، اشکان محمدیان، پوریا پیرزاده در این کنسرت در کنار سینا حجازی ساز زدند. اعضای گروه کر گروه را نیز نسترن نفریه، فرناز ملکی و سپیده ایلچی تشکیل می.داند.

 

* این کنسرت به همت موسسه «آوای دوران» (به مدیریت سمیه کاویانی) و تهیه کنندگی «رسول ترابی» برگزار شد.

 

* در ادامه می.توانید ویدئوی اجرای قطعه «دیدی داری» را که «امید حسنی» مدیریت تصویربرداری و کارگردانی آنرا بر عهده داشته را به صورت اختصاصی در «موسیقی ما» ببینید و دانلود کنید. همچنین گزارش تصویری مفصل این کنسرت از نگاه دوربین «علیرضا حق.شناس» را در ادامه مشاهده می.فرمائید.

 

.

 

کیفیت فرمت حجم لینک 480p mp4 41.7 MB


720p mp4 106 MB

1080p mp4 -- دانلود

 

ادامه در منبع : لطفا جهت مشاهده لینک وارد شوید یا ثبت نام کنید link.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

شما در حال پست به عنوان مهمان هستید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

×
×
  • اضافه کردن...